Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti valahogy leállítanátok ezt...

Ti valahogy leállítanátok ezt a fura anyukát, vagy hagynátok és csak nevetnétek rajta?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős anyuka (együtt feküdtünk a kórházban amikor szültünk), és hogy is mondjam nagyon fura és rám van szállva. Először azt hiszem közelebbi kapcsolatot szeretett volna, összejárni, ilyesmi, de valahogy én úgy éreztem nem vagyunk egy hullámhosszon, és ráadásul mindent olyan jól tudott és ennek hangot is adott, így szépen leépítettem a kapcsolatot, nem bunkón. Nem akarok senkit megbántani, de nem tudok jobb szót rá, olyan mint akire azt szokták mondani, hogy ősanya típus.

Egyetlen egyszer volt, hogy már nem bírtam cérnával, mert mindenáron rá akart beszélni olyasmikre, amit én máshogyan szeretnék csinálni, a részletek most nem lényegesek, és szépen megkértem, hogy ne szóljon bele, azóta haragszik.

Tegnap összetalálkoztunk a boltban, vettem pelenkát, bébiételeket, és mivel ma van a férjem névnapja pár üveg különlegesebb sört, amit tudom hogy szeret. A pénztárnál vettem észre, hogy nincs nálam a bankkártyám, csak kevés készpénz, ezért mondtam a pénztárosnak, hogy mindent vissza, csak azt hozom el ami fontos. Mivel bébiétel és pelenka még volt itthon, csak pluszban vettem volna, viszont a férjem névnapja így is úgyis ma van a söröket választottam, az említett anyuka állt mögöttem, végignézte. Este írt a facebook-on egy üzenetet, hogy látta az esetet, hogy a gyerekholmit nem vettem meg a piát pedig igen, és bejelent a védőnőnek :O .... Azt hittem rosszul látok. Nem vagyunk, és nem is nézünk ki alkoholistának, normális család vagyunk, ezt a védőnő is tudja, nem is félek tőle, jelentsen, a védőnő szerintem röhögni fog az eseten, de teljesen kiakadtam, szerintem a nő beteg pszichésen. Hagyjam rá? Vagy mit lehet csinálni egy ilyen emberrel? Ha belemegyek, akkor szerintem sosem lesz vége. Ha ráhagyom, lehet hogy akkor sem. Ti mit csinálnátok?


2015. ápr. 10. 12:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
visszaírnám, hogy jelentsd, további szép napot, ezután letiltanám :) valami tényleg nagyon nincs rendben vele..
2015. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem annyit irj neki, hogy torodjon a sajat dolgaval es ne zaklasson teged.
2015. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
jó hát azon mindenki nézne,hogy a sör marad a pelus nem ugye a körülményeket nem tudta. de még így is bunkóság ezért jelenteni. nem is értem,ha annyira nem bírod,facebookon miért van neked fennt. egyszerűen mondd meg,hogy hagyjon békén a francba,törödjön saját dolgával
2015. ápr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

én fulladoznék a röhögéstől :D

most gondolj bele, öreg szatyor leszel mikor karácsonykor erről a sztorizgatnak az ebédnél az unokáid és a dédunokáid :D

tudod, amikor nagyi alkesz volt és nem vett anyának pelust :D


én nemszólnék, sőt egyáltalán nem beszélnék vele többet, az utcán is csak köszönnék nagyon kedvesen :) a védőnő meg max veled röhög :)

szerintem tök jó történet! :)

2015. ápr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Hahh :DDD

Én letiltanám és kész. Nem írogatnék vissza, nem foglalkoznék vele.

2015. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
én megírnám neki az igazat, vagyis hogy miért a sört választottad, aztán még annyit írnék neki hogy mivel úgy érzed, nem teljesen komplett jó lenne, ha kezeltetné magát, végül pedig törölném az ismerőseim közül. ennyi.
2015. ápr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

A legelegánsabb, legegyszerűbb és legcélravezetőbb az, hogy egyszerűen letiltod, semmiféle elérhetőségeden NEM reagálsz semmi mocskolódásra, vádaskodásra, egyszerűen keresztül nézel rajta.


Ez és CSAK ez használ az ilyen típusú embereknél.

Nehogy nekiállj magyarázkodni (NINCS miért, mert semmi köze hozzá és mert semmi, de semmi takargatnivalód nincs, aki azonnal magyarázkodik, az csak magát hozza kellemetlen helyzetbe).


Egyszer már kiosztottad, "kitetted" az életetekből, most sem kell semmit tenni- tessék átlépni rajta és hagy egye a penész.

Hidd el nekem, hogy az a legrosszabb, ha tudomást sem veszel róla, szóra sem méltatod. Mihelyst regagálsz, magyarázkodsz stb. adod neki a muníciót a következő "támadáshoz" (beszóláshoz, kapcsolatfelvételhez stb.)

2015. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, tudom neked annyira ez nem vicces, de ilyen jót már régen röhögtem. Tennék rá magasról, fognám törölném és nem foglalkoznék vele.
2015. ápr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Én szóról-szóra azt csinálnám amit a 6-os válaszoló! :)
2015. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
8-as látom már kiírtad, mint nevetség tárgyát.
2015. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!