Miért gondolják azt, hogy akinek több pénze van, az nem szereti, nem foglalkozik a gyerekével?
Annyiszor olvasom itt a válaszok között, hogy aki gazdag, az nem foglalkozik a gyerekével, csak a pénzt költi rá, mert azt hiszi azzal minden el van rendezve? Honnan veszik ezt? De komolyan? A mi ismeretségi körünkben senki nem hanyagolja el a gyerekét, se a szegényebbek, se a gazdagabbak. Mi köze annak, hogy mennyiért vesz valaki babakocsit/ruhát/játékot, hogy mennyire szereti, vagy mennyit foglalkozik a gyerekével/gyerekeivel?
Nekünk 3 gyerekünk van, szerencsére jól állunk anyagilag, és bizony kapnak drága ajándékokat a gyerekek, visszük őket külföldre nyaralni, de ezeken felül is rengeteg időt töltünk el tartalmasan. Én is, férjem is leül társasozni velük, olvasunk nekik esti mesét.
Többször olvastam, hogy pl:
- nem vettem neki drága ajándékot, de nálunk legalább szeretet van
- nekem nem a drága babakocsi volt a fontos, én inkább a gyerekemmel foglalkoztam
és még sorolhatnám a hasonló kijelentéseket.
Mi köze a drága ajándéknak a szeretethez? Ha drága ajándékot kap, akkor már nem is szeretjük, vagy mi? Vagy ha nem tízezres használt babakocsiban toljuk, akkor már nem is a gyerek a fontos? Vagy hogy van ez? És mi van azokkal a szegény családokkal, ahol ütik verik a gyereket, vagy csak egyszerűen tojnak a fejére, meg a szükségleteire?
És mielőtt nekem esnétek: Igen, vannak gazdag szülők, akiknél annyiból áll a gyereknevelés, hogy a gyerek segge alá tolnak mindent, de azért ne általánosítsunk már...
Előre is köszönöm a válaszokat!
Végülis a kérdésed is általánosítás.
Mindenki általánosít.
Magunkkal kell foglalkoznunk, nem mással, és akkor nem lesz gond.
Mi köze a drága ajándéknak a szeretethez? Csak annyi, hogy ha a gyerek megszokja a drága ajándékokat, akkor azt természetesnek veszi. Úgy érzi, hogy az neki jár. Ha felnőttként nem tudja magának ezt a nívót megteremteni, akkor csalódott ember lesz és nem találja meg a helyét az életben. Ebben az esetben a szülő rosszul szerette a gyerekét.
Láttam már erre elég sok példát.
Abban igazad van, hogy általánosítani nem lehet.
Igen, valószínűleg könnyebb a lelküknek, ha megmagyarázzák maguknak, hogy szegénység=nagy boldogság, szeretet, gazdagság=érzelmmi sivárság
Így magyarázza meg magának, hogy mi is a jó abban, hogy ő nem tud legót, görkorit venni a gyerekének.
Senki nem magyarázkodott.... még csak nem is vádolt senki.
Arra vagyok kíváncsi, hogy aki azt írja, hogy "de legalább szeretet van" vagy "de én legalább a gyerekkel foglalkozom" az miből gondolja, hogy aki nek van pénze, az nem foglalkozik a gyerekével?
Ez szimpla önigazolás. Ha már nem tud dolgokat venni, neki is kell valamit mondania, hogy "legalább szeretet van". Engem ez nem szokott érdekelni, mert tudom, hogy nálunk is van. Attól, hogy megengedhetünk magunknak több mindent, még nem szórjuk a pénzt ész nélkül és nem veszünk meg mindent, amire a fiam rámutat.
Igen, meg fogja szokni, hogy van, és nem mondom neki mindenre, hogy erre nincs pénzünk. Ez tény, de emiatt nem fogok tőle megvonni mindent, mert hátha majd neki nem futja rá. Inkább igyekszem majd úgy nevelni, hogy elégedett legyen, ne mindig többet akarjon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!