Szerintetek megvalósul a családi pótlék tervezete, vagy csak mende-monda?
#8
Erre a célra importálnak a németek pl egy csomó magyart románt lengyelt...
A saját érdekeiket nézik, és szerintem jól teszik.
Ok, bár senki nem csak a kérdésre válaszolt, azaz nem csak egy igen-t vagy nemet irt le. Bocsánat,hogy reagáltam egy "fórumon" az egyik hozzászólásra.
De ha csak konkrétan egy választ szeretnél, akkor: Nem.
"Előttük is ott volt a lehetőség hogy tanuljanak."
Na persze persze...
"na persze persze"
Miért? előttük bezárták az iskola kapukat?
"Miért? előttük bezárták az iskola kapukat?"
Te ennyire nem akarod látni, hogy nem indulnak egyenlő esélyekkel az emberek? Vegyünk két egyidős, egészséges, azonos nemű gyereket. Az egyik egy nagyvárosban él, minimum középfokú végzettséggel rendelkező szülők gyerekeként, megfelelő anyagi körülmények között. A másik egy zsákfaluban él, 8 általánost végzett, alkalmi munkából és szociális transzferekből élő szülőkkel. Szerinted melyiknek van nagyobb esélye diplomát szerezni? Elárulom: annak, amelyiknek eleve elérhető távolságra van megfelelő színvonalú iskola, amelyiknek a szülei is fontosnak tartják a tanulást, és képesek segítséget nyújtani a gyereknek ebben, vagy ha ők maguk nem tudnak segíteni, fontosnak tartják, hogy például különtanárhoz vigyék, és ezt meg is tudják fizetni. Továbbá ott, ahol a család anyagi helyzete kielégítő, ott jobban támogatják azt is a szülők, hogy a gyerek a tankötelezettsége után is tanuljon, mert ezek után is hajlandóak eltartani, vagy legalább is nincsenek rászorulva a gyerek keresetére. De egy hátrányos helyzetű gyerek sokszor el sem jut odáig, hogy a felsőfokú tanulmányok egyáltalán szóba kerüljenek, mert már jóval korábban lemorzsolódnak. Nem azért, mert alapvetően hülyébbek lennének, bár a kisgyermekkori ingerszegény környezet hatással lehet az intelligencia szintjére is, de most tegyük fel, hogy a példában szereplő két gyerek IQ-jában nincs számottevő különbség. Akkor is nagyon kicsi az esélye annak, hogy az utóbbi gyerek olyan végzettséget szerezzen, mint az előbbi, mert egészen más feltételek mellett kellene ugyanazt a szintet hoznia.
Nem kell ahhoz szociológusnak lenni, hogy valaki ezt meg tudja érteni, csak egy pillanatra végig kellene gondolni a dolgot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!