Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fogamzásgátlást válassz...

Milyen fogamzásgátlást válasszak ezek után?

Figyelt kérdés

3 gyerekem van és 40 múltam. Az utolsó szülésem után elkezdtem fogamzásgátló gyógyszert szedni, melytől tartós fejfájásom és magas vérnyomásom lett. Fogamzásgátló helyett vérnyomáscsökkentőt szedhetek. Azóta rettegek minden hónapban, hogy megjöjjön, a férjem az óvszert nem bírja, gyógyszert nem szedhetek, mi van még? A hüvelygyűrű nekem macerás, a spirál mellett állítólag többször szült nők könnyen teherbe eshetnek, milyen megoldás jöhet szóba?

Ti hogyan védekeztek? Nekem 100 %-os megoldás kell!!!



2015. márc. 24. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, mint Te. 3 gyerekünk van, a fogamzásgátlótól nekem nem magas vérnyomásom, hanem depresszív hangulatom és 2-3 hétig tartó vérzésem lett. Férjem az óvszert nem bírja, a Pharmatex sem jött be, meg az nem is túl megbízható. Végül a hormonális spirál mellett döntöttem (Mirena vagy Levosert), ennek hatékonysága közelíti az elkötését, csak az egyszeri költség elég drága, és nem tudom, magas vérnyomásnál lehet-e alkalmazni.
2015. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Művi meddovetetel
2015. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A hüvelygyűrűben mi a macerás? Nuvaringre gondolsz? Az a legegyszerűbb a világon, beteszed, 3 hétig nem is foglalkozol vele. Igaz, abban is van vamaennyi hormon, de kevesebb, mint a tablettában, nekem bevált.
2015. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

100% az, ha nem csináljátok. Minden másban van kockázat, még a művi meddővé tétel sem 100%. Ahhoz képest, hogy most nem védekeztek, csak jobb lehet akármi.


A tények:

Pearl-index: fogamzásgátlási módszerek összehasonlítása


A 100 nőnél egy évig alkalmazott módszer, illetve a módszer használatának egy éve alatt terhessé vált nők száma. (Forrás: szexualpszichologia.hu)


• Nincs fogamzásgátlás - 85

• Megszakításos védekezés - 35

• Naptár-módszer - 14-40

• Spermicidek - 5-20

• Méhszájsapka - 7-11

• Óvszer használata - 3-4

• Női óvszer - 1-5

• Pesszárium spermiciddel - 2-3

• Hőmérőzés - 0.5-3

• Injekció - 0.03-2

• Hormonális IUD - 0.05-0.1

• Fogamzásgátló tabletta 0.1-0.5

• Sterilizáció - 0.1-0.3

2015. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi a macera a hüvelygyűrűben? Én is Nuvaringet használok szülés óta, és sajnálom, hogy előtte nem ismertem (akkor tablettát szedtem). És tényleg minimális a hormontartalma.


De 3 gyerek után 40 évesen tényleg elgondolkodhatnál a műtéti megoldáson is.

2015. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél gyereket akkor a műtéten is elgondolkozhatnál, viszont ha a párod bele menne ,a férfiaknál ez sokkal egyszerűbb és visszafordítható.
2015. márc. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A műtéten gondolkodom. De ha most kérem, akkor is 6 hónapot várni kell. A párom műtéti eljárása nem jöhet szóba, ő mint a legtöbb férfi fél ettől. Sajnos a magas vérnyomás miatt a legkisebb hormontartalmú készítmény sem jöhet szóba, bár a nőgyógyászom szerint kipróbálhatnánk másik gyógyszert, de én nem kockáztatok. Két hónapja hagytam abba a gyógyszert, a mellékhatása még csak most kezd rendeződni, iszonyú folyamatos migrénes fejgörcsöm volt, napi 3-4 szem fájdalomcsillapítón éltem, most egy hete vagyok "tiszta", vagyis hogy nem fáj már a fejem.

A szexről meg annyit, hogy a férjem így rám sem nézhet, nem kockáztatok, alternatív megoldások vannak, de ezt így nem lehet hosszú távon kibírni. Ha nincs más csak a petevezeték-elkötés akkor megyek, de az még fél év!

Szóval nagyon el vagyok keseredve...

2015. márc. 24. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor meg erőltesse meg magát a férjed és húzzon gumit!

Vagy spermicid megszakítással, szeirntem az is azért elég hatékony lehet.

2015. márc. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 2 hete sterilizáltattam magam.Az egy dolog,hogy fél évet kellett várni,de a műtét 108714 ft-ba került!42 éves vagyok,3 gyerekem van.Mivel az OEP nem támogatja,az árat egy kód alapján számolták ki.Így az OEP 54357 ft-ba állapította meg.Ehhez a kórház hozzászámolja a maga tarifáját.Ez, a Szt.István kórház esetében ugyanannyi,mint amennyit az OEP kér....így jött ki ez "baráti" összeg.Én a spirált nem bírom,a gumit sem,tabletta kizárt(35 fölött nem is ajánlják olyan nagyon),a hüvelkrémek,meg kúpok baromira nem biztonságosak.Én nagyon nagyon örülök,hogy megcsináltattam.Laparoszkópos beavatkozás volt,elégették a petevezetőimet(sterilisatio laparoscopia biopol.elektródával).Másnap hazaengedtek,harmadnaptól már vezethettem,az emelésen,edzésen kívül mindent csinálhattam.Múlt héten csütörtökön kivették a varratokat,és tegnaptól minden visszatérhetett a régi kerékvágásba(emelhetek,edzhetek).
2015. márc. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is Nuvaringet használok most már 4 éve, és semmi bajom nincs vele. Kevesebb a mellékhatása, mint a szájon át használatos fogamzásgátlóknak.

Felteszed, 3 hét múlva leveszed, és ennyi. Ezzel nincs semmi macera a világon.

2015. márc. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!