Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fogamzásgátlást érdemes...

Milyen fogamzásgátlást érdemes alkalmazni?

Figyelt kérdés

6 hete szültem. Az eredeti terv is egy gyerek volt, de a szülés se győzött meg az ellenkezőjéről :)


Pár nap múlva megyek a szokásos kontrollra, utána már ugye a szex is engedélyezett lesz.


Az elköttetés is felmerült bennem, de anyám mondta (nekem sincs testvérem), hogy bár ő is tervezte, az orvosa azzal az indokkal beszélte le, hogy ha neadjisten én meghalok pár hónaposan-évesen, vagy apámmal történik valami, még megbánhatja.


A férjem elköttetése is felmerült, nem is zárkózik el, de az ő testével nem szeretnék rendelkezni.


Hacsak tragédia nem történik, akkor a jelen állapotok szerint biztos, hogy nem szeretnék több gyereket.

A férjem is negyven felett van, magamban sem érzem a vágyat, energiát, hogy két gyerekkel elbírjak, ő se szeretne többet (neki az előző házasságából is van egy).


Egy pár évig megszakítással védekeztünk, de terhes csak akkor lettem, amikor valóban "rákészültünk" és nem védekeztünk. Előtte tabletta, hüvelygyűrű - volt néhány elég oroszrulettes tablettaszedésem fiatalon, de szerencsére csak ez az egy, tervezett terhességem volt egész életemben.


Milyen fogamzásgátlás lenne a legmegfelelőbb esetünkben?


2014. jún. 25. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Kombinált.


Tablettát, hüvelygyűrűt már használtatok, így az nem lenne újdonság.

Ezekhez még hozzáadjátok az óvszert és a megszakításos közösülést, és máris olyan alacsony az esélyetek mint hógolyónak a pokolban.


Ha ennek ellenére mégis, még mindig el lehet menni abortuszra. Jobb mint feldaraboltatni magatokat. Azzal ráértek (ha még mindig úgy érzitek) mikor a gyerek mondjuk 10 éves, ti meg 50. De akkor már úgyis jöna menopauza...

2014. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én fiatalabb vagyok, nekem még kb 15 év a menopauza, szóval addig fogamzóképes vagyok.


Óvszert nem szívesen használnék, én személy szerint nem szeretem.

A tablettával az volt a gondom, hogy sokszor elfelejtettem, a hüvelygyűrű miatt meg állandóan fertőzéseim voltak.


A megszakításos módszert is azért használtuk, mert így egyik se merült fel - de belefért, hogy ha "becsúszik" a baba.

Abortuszt azért elkerülném, ha egy mód van rá.


Spirál? Mennyire megbízható? Esetleg az elkötésen és az óvszeren kívül létezik más férfi fogamzásgátlás?

2014. jún. 25. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!