Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák. Hogy reagálnátok a...

Anyukák. Hogy reagálnátok a boltosnéninek? Egy kicsit már idegesít.

Figyelt kérdés
Tehát, a fijaim nagyon rá vannak pár hete kattanra egy bizonyos fajta cukorkára, ami a pénztárnál egy kicsi dobozkában van kihelyezve darabonként. Majdnem minden nap megyek a boltba, veszek is néhány darabot mindig. Na most a probléma az, hogy a kedves boltosnéni (40 év körül) mindigy megjegyzést tesz. "hú látom szeretik a fiuk" "hú látom most ez a manő" és hasonló beszólások. Mostmár egy kicsit kezd idegesíteni. Mit mondjak neki, hogy végre ne kommentálja a bavásárlásaimat? Kicsi falu, szóval sajnos már boltba nemtudok menni.
2015. márc. 19. 21:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

dehogyis :)


az idős nénik is tudják, hogy milyenek a gyerekek és szeretik a cukrot:) azt bánják csak hogy nem fiatalok, mert ők is vennéne minden nap a gyermeküknek:)


nem rossz a világ kérdező, kedvességből mondják:)

2015. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

*ellenben én lehetnék kiakadva, ma egyik eladó a-z ig kifaggatott az életemről

hogy mennyi idős a kicsi, miért viszem bölcsibe, mert mit dolgozok, eddig mit dolgoztam, gyerek apja, stb stb

2015. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
96%
Úristen, mennyire kell unatkozó és b.aszatlan(bocsánat) legyen egy anyuka, hogy ezen stresszeljen???
2015. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%
Nincs problémád, gyártasz egyet?
2015. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Rendben most fejezzük be. Köszi a válaszokat kivéve az utolsó kettőt.
2015. márc. 19. 21:34
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem értem, hogy miért zavar a kommentje. Úgy értem, hogy ha azt mondja látom szeretik a fiúk. Talán nem ez az igazság? Miért zavar az igazság? Te minden nap veszed, ő minden nap kommentál. Igy szépen eljátszotok egymással.


Játszok most én is... a lehetőségekkel.

Az egyik hogy nem mondja rosszindulatból, de nem is érti, hogy téged ez zavar. Amolyan semleges. Akkor még mindig nem értem miért zavar. Odamész, beszólsz, vigyorogsz neki és elkezded a témát másfele kanyarítani.


Másik lehetőség, hogy unatkozik és kicsit kommunikálni szeretne. 40 évesen inkább veled, mint a nénikékkel, ez szerintem tök természetes. Akkor megintcsak vigyorogsz, elkanyarítod a témát másfele. Legközelebb megint mondja megint ugyanazt csinálod, harmadjára nem hagyod hogy ő mondja, hanem megelőzöd és azt mondod: a fiúk imádják. Mindig örülnek mikor viszem! Aztán megkérdezed, hogy hogy van az x akiről/amiről tegnap beszélt és már mondani is fogja. Negyedszerre meg simán kérdezed azokról amiket előző nap mesélt, már senkit nem fog érdekelni a csoki.


A harmadik eset amikor rosszindulatú. Akkor is az előző az eljárás, legfeljebb nehezebben haladsz a barátkozással.


Egy ismerősöm mindig azt mondta: légy jóban a barátaiddal, de az ellenségeiddel légy mindig udvariasabb. Ennyi. Túlreagálod a helyett, hogy helyre tennéd egy kis udvarias mosollyal.


Tudod, volt egy barátnőm. Nagyon tetszett neki a szomszéd pasi. A feleség észrevette. Azt hiszed, hogy nekiment? Nem, véletlenül sem. Átjárt a barátnőmhöz és a lehető legnagyobb értékben vett tőle az általa árusított termékekből. A legjobb vásárlója lett, aki még másokat is hozott neki. Mindezt azért, hogy tudja mit veszít, ha kikezd a férjével. És tudod mit? Bevált. A nő mosolygott, kedves volt, pedig hidd el, a kést megmártogatta volna a barátnőmben az elején.

2015. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%
Túlreagálod. Ennyi.
2015. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
96%
Irigylem a problémáidat.
2015. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
96%
Elég vehemens egy asszonyság vagy, mondd a boltos néninek is, hogy:"Most fejezzük be!"
2015. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
96%
Vennék plusz egy cukrot és nekiadnám, hagy próbálja ki.
2015. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!