Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektelen, bánatos barátnőm...

Gyermektelen, bánatos barátnőmnek rosszat teszek, ha gyerekes programra hívom?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok mit csináljak. Van egy barátnőm. 41 elmúlt, párja sincs, tehát gyermeke már nem valószínű hogy lesz. Örökbefogadni is szeretett volna, el is indult a folyamat, végül "nem kapott" gyermeket. Ahogy múlnak az évek, azt veszem észre, hogy egyre nehezebb vele közös progamot csinálni. Ha hívom, nem jön, hivatkozik mindenre, csak hogy ne kelljen jönni.


Előtte jött, lelkesen, szereti a gyermekeimet, sokat játszott velük. Most (még a kicsi kicsi...) nem jön.. :(


Mit tegyek? Hagyjam? Ne hívjam? Elmúlik ez a depressziója valaha? Nagyon szeretnék neki segíteni, vele közös programokat, de szinte már lehetetlen.


2015. márc. 8. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem hívod más programra?Csajos dologra,kávézás,koktélozás,masszázs,bármi.Lehet,hogy rosszul esik neki szembesülni a gyerekes témával.
2015. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Csajos dologra sem jön.. :( Nyaralni sem, amikor a gyerekek táborban vannak és csak mi felnőttek megyünk. Azt vettük észre többen a társaságban, hogy kerül mindenkit, de a gyerekeseket a legjobban. :( Épp ezért nem tudom mit csinájak.


Ha sikerül is nagy ritkán olyan programot csinálni, hogy pld. csak ketten elmegyünk neki kosztümöt vásárolni, nem is beszélek a gyerekekről, csak ha kérdez, válaszolok rá.


Átérzem a gondját, nagyon szeretem őt... ezért gondolom hátha van itt valaki, aki ezen már "túlvan"... elmúlik valaha ez a rossz érzése?

2015. márc. 8. 12:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem feltétlenül gyerekes programra hívnám. Borzasztóan érezheti magát. Ha Te a helyébe lennél, higy esne Neked, hogy gyerekes prg-ra menjél?


Lehet még gyereke, mégha persze erre kevés az esély, de van.


Egyedül hívd programra. Jó, hogy ilyen aranyos barátnője van, higy segíteni szeretne neki. Ne hagyd magára. Sok sikert! 😊

2015. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
biztos,hogy azért nem jön,mert fáj neki :-( szerintem néha menj át egyedül hozzá,hátha megjön a kedve a programokhoz. (de egyenlőre ne gyerekes programokat hívd)
2015. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy példa: Most én egyedül vagyok itthon, a férjem gyerekekkel uszodába délutánig. Látom a fb.-on, hogy fent van... a vezetékes telefont és a mobilt sem veszi fel... nehogy programot ajánljak.. Annyira fáj.. Próbálom megérteni.
2015. márc. 8. 12:17
 6/13 A kérdező kommentje:

A gyerekes programot most azért írtam a kezdő kommentben, mert hétvégén általában ha ilyen jó idő van, el szoktunk menni túrázni.. :) És régebben mindig jött.

Nincs velem baja, erre rákérdeztem pár hete, hogy van-e valami személyes baja velem, de azt mondta nincs, "Csak nagyon sok dolgom és tanulnivalóm van".

2015. márc. 8. 12:18
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
ezért menj át hozzá. csöngess be,hogy erre jártál éppen. valószínű tényleg már annyira rosszul érzi magát,hogy még depressziós lesz. hát igen,gondold el,a szíve minden vágya 1 baba. eldönti nagy nehezen,hogy örökbe fogad,várakozik várakozik erre kiderül,hogy nem adnak neki :-( én is belebetegednék. minden nap ha megy bárhová azzal kell szembesülnie,hogy másnak lehet gyereke,neki pedig nem. nekem a szívem szakadna meg :-( annyira akartam a lányomat,hogy a próbálkozás ideje alatt a torkom összeszorult,ha kismamát láttam,vagy gyereksírást hallottam,neki nem is tudom milyen lehet.menj át hozzá,hátha jobb kedve lesz kicsit
2015. márc. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igazatok van... Felöltözök és átmegyek, megpróbálom.. :) Hátha beenged.

(Tavaly volt rá példa, h átmentünk egy másik barátnőmmel, csengettünk, de nem vette fel a kaputelefont. Utólag azt mondta, azt hitte, a hittérítősök....) Nem tudom.

Teszek egy próbát.

2015. márc. 8. 12:22
 9/13 anonim ***** válasza:
írj egy sms-t ha csöngetsz,hogy ott vagy :-) majd írd meg mi lett
2015. márc. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Majd írj :)
2015. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!