Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek adjak még babás...

Szerintetek adjak még babás dolgokat a barátnőmnek vagy ne?

Figyelt kérdés

Két fiam van és úgy adódott a sors, hogy a legjobb barátnőm is babát vár, méghozzá kisfiút.

Fél év lesz az ő fia és az én legkisebb fiam között.

Mi már több gyereket nem tervezünk, így elég sok mindent már odaadtam nekik.

pl. pelenkakuka, rengeteg kinőtt eldobható pelenka (gazdaságos pelenkák, nem márkásak!), mellszívó, tárolóedények, kis ruhák, stb.


Egyik sem leharcolt, minden újszerű állapotú. A ruhák is jó minőségűek, alig voltak a kisebbik gyermekemen.

Mivel tisztában vagyok az árakkal, így ezzel próbálok nekik segíteni. Tehát, amit nem muszáj, ne vegyenek meg.

pl.légzésfigyelő: mire megszületik a pici, pont akkor szeretném az én fiamnál elhagyni a használatát.


Eleinte nagyon örült a kis dobozoknak. Eddig kb.30 doboznyi cumót vittem át hozzájuk. Viszont a hétvégén úgy vettem észre, hogy nem igazán szívből fogadja el az ajándékokat.

Nekem igen rosszul esik, mivel ezeket mind eladhattam volna simán, mégis gondoltam/gondolok rájuk is.


Ti a helyemben erőltetnetek még a "dobozokat átviszem telepakolva hasznos cumókkal" vagy sem?!


2014. júl. 9. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik: Lehet, hogy neki nem az a hasznos cumó, ami Neked.

Másik: Ha mindent ajándékba kap, akkor neki nem kell semmit sem vennie. Szerintem Te is imádtál a gyerkednek vadiúj cuccokat vásárolni, a bababoltban nézelődni.

De lehet, hogy más oka van.

Miért nem kérdezed meg?

2014. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt az udvariasságból befeszülés lesz nemsokára.


Ha barátok vagytok, akkor meg tudod kérdezni tőle, hogy ebből mire van szüksége, miből szeretne esetleg másmilyet, vagy ő maga beszerezni.

Gondolom a cuccok egy részére nincs szüksége/nem olyat szeretne, de visszautasítani sem meri, mert fél, hogy megsért.


A kommunikáció segíthetne, így te sem hiányolod a cuccokat és ő se hordja fel a padlásra, mert másra nem tudja használni.


Az miért nem működik, hogy áthívod, hogy szedjen össze mindent a kupacból, amire szüksége van? A maradékot pedig eladhatod.

Így eléggé rá van erőltetve az egész.

2014. júl. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt átvitted neki ezeket a dolgokat megkérdezed tőle, hogy szüksége van-e rájuk? Nagyon szép gesztus, hogy segíteni szeretnél nekik, de engem például kifejezetten idegesített, amikor az anyósom minden héten a megkérdezésem nélkül beállított 5 szatyornyi babacuccal. Szerintem beszéljétek meg, hogy mi van még, ami neked van és neki esetleg kell.
2014. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ezt vele kéne valahogy finoman megbeszélned, nehogy elrontója legyen egy jó baráti kapcsolatnak, vagy később sértődés legyen belőle! Biztos vagyok benne, hogy értékeli, amit érte teszel, de hogy mi lehet az oka, hogy most másképp reagál, csak ő tudja megmondani.
2014. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

30 dobozt vittél át??? Csak úgy, kérdezés nélkül?


Hát ne haragudj, de max. 3 doboz után én úgy érezném, hogy lomtalanítasz, és rám akarod passzolni, ami neked már nem kell.


És ha a barátnőd éppen újat akar venni?

És ha neked kék van valamiből, de neki a zöld jobban tetszik?

És ha éppen mondjuk nem akar pelenkakukát, légzésfigyelőt, stb?

2014. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezni kell ilyenkor. Én pl. abszolút nem szeretem a használt ruhákat, igazából még ismerőstől sem igazán, 30 doboz meg iszonyú soknak hangzik. Mi pl. mindent magunk szerettünk volna választani, így nagyon-nagyon szépen megköszöntük, de nem fogadtuk el ezeket. Persze, egy-egy ajándék szuper, nagy boldogság, ha örülnek az ember gyermekének, és nagyon jó érzés - de 30 doboz szerintem erős túlzás.
2014. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A másik: ha pl. hozzánk a legjobb barátnőm beállított volna légzésfigyelővel vagy pelenkakukával, nagyon sz.rul éreztem volna magam. Előbbit is utóbbit feleslegesnek tartom/tartjuk a férjemmel (előbbit megalapozottan nyilván, én is orvos, férj is orvos, sok neonatológussal egyeztettünk - leírom, mert itt gyk-n emiatt sokan gyerekgyilkosnak néznek), és azon kellett volna töprengeni, hogy most lombozzunk le, és mondjuk azt, hogy nem kérjük, vagy dobjuk ki, de az meg milyen dolog már, vagy foglalja a helyet a pincében, de azt minek...


Én pl. amikor az unokatestvérem várandós volt, áthívtam, és mondtam neki, hogy ha van bármi, ami tetszik a lányom pici korából való holmik közül, vigye. :) Eltöltöttünk egy nosztalgiázós, válogatós délutánt, kiválasztott egy szatyornyi ruhát, és ennyi. 30 doboz... Hát...

2014. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélgess el a dologról a barátnőddel őszintén! Lehet, hogy csak kellemetlenül érzi magát, mert biztos ő is tudja, hogy nem olcsók a babaholmik. Persze olyan is van,aki szeretné maga megvenni a dolgokat a kicsinek (hogy saját ízlésű cuccaik legyenek, illetve kielégítse azon érzését, hogy ő látta el ezekkel a dolgokkal a gyermekét).
2014. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

En azt csinaltam annak idejen, hogy a baratnomnek szolltam, hogy milyen babas dolgaim vannak es ha ezekbol keri barmelyiket akkor nagyon szivesen odaadom, ha meg nem akkor megy eladasra. Szollt, hogy neki mi kell, atjott, osszepakoltuk es elvitte. Ennek mar lassan 3 eve. Azota is szoktam neki emliteni, hogy a kisfiamnak vannak mesekonyvei, kirakoi meg kinott jo allapotu ruhai amit mar nem hasznal es ha kell akkor szivesen odaadom. Neha igenybe veszi neha meg nem. Pont multheten szolltam neki, hogy van par nyari rovidnadragunk meg polonk amit a kisfiam mar kinott. Mondta, hogy a polok johetnek, rovidnadragobol mar van egy halom.

En meg szoktam kerdezni, nem viszem csak ugy at hozza. Lehet te is jobban jarnal ha megkerdezned, hogy a kinott dolgok kozul szuksege van-e valamire. Lehet van par dolog amit ujjan szeretne megvenni vagy mar kapott mashonnan.

2014. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

O mondta, hogy a ruhaknak orulne. 30doboz fele sak ruhakkal volt tele.

A tobbi pediv egyeb kellek: rezgo piheno szek (egyik gyerekem se szerette), jaroka (nem tudjuk kihaszbalni, ebben a lakasban nem fer el), mellszivo (nem tudomm kihasznalni), stb.

Amikor terhes lett, megkerdezfem, hogy kell-e majd vmi?! Ok pedig kozoltek, hogyha nem gond, akkor igen.

Mivel nem gond, ivy mindent atvittem eddig.


Oke, en is megvettem szinte mindent vadi ujjan, de volt is ra penzunk. Nekik meg az alapvetokre epp hogy van. Tudom, milyen anyagi helyzetben vannak. Nem hinnem, hovy a kovetkezo idokben ez valtozni fog.


En csak jot akartam/akarok, de mint irtam most nem igazan lattam rajta, hogy orulne neki.

2014. júl. 9. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!