Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van ha nem jön a védőnő?

ZsuVeszprém kérdése:

Mi van ha nem jön a védőnő?

Figyelt kérdés
Mi 6 hónapja láttuk utoljára a védőnőt. Most lesz majd az 1 éves státusz és szükségünk lenne az általa kitöltött papírra. Nekem kéne felhívnom, hogy jöjjön?
2015. febr. 26. 14:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Na, akkor tisztázzuk. Hogy miért nem ment eddig hozzátok látogatni, azt nem tudom, erre nincs is mentsége (havi 1 alkalommal kötelező lenne!), az 1 éves státuszra szintén kötelező lenne Neki keresni téged. Az említett papírt tőle kapnád, mivel az ő aláírása is kellene rajta. Így a többi variáció nem lép életbe. A gyerekorvosotok (nem baj, hogy nem körzeti, mellette is dolgozik védőnő, tőle is kérhetnél lapot,biztos adna, ki is tudnád te magad is tölteni, semmi extra,de kell mindkettőtök aláírása, így hivatalos, plusz védőnői pecsét is van rá- nálunk legalábbis).

A legjobb, amit jelen helyzetedben tehetsz, hogy te magad felhívod, keresed, ha abban a hónapban nem jelentkezne, amikor töltitek az 1 évet, és a helyedben én tisztáznám is egyúttal a továbbiakat, miként várhatod ettől kezdve a látogatásait, ill. a következő évek státuszvizsgálatait.

Egy védőnő.

2015. febr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mi pár hónappal a gyerek egy éves kora előtt költöztünk (tudott róla a védőnő, és arról is, hogy hova költözünk), én azóta semmilyen védőnővel nem találkoztam, és ennek már hat éve :D Az igazat megvallva én arról is sokáig nem tudtam, hogy létezik ilyen, hogy státuszvizsgálat, igaz, két éves korában a gyerekorvos megvizsgálta, kikérdezgetett, hogy miket tud, meg ilyenek, de még akkor sem mondta senki, hogy ez ilyen évente kötelező dolog lenne, csak a harmadik szülinap után tudtam meg, hogy ilyen létezik, amikor felhívtak telefonon, hogy miért nem vittem a gyereket vizsgálatra. De akkor is a gyerekorvos hívott, nem a védőnő.
2015. febr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A védőnőknek nincs egyébként valamilyen felettes szerve, aki időnként ellenőrzi, hogy rendesen végzik-e a munkájukat?


Túl sok helyről hallom ezt, hogy eltűnnek, mint szürke szamár a ködben és meglep, hogy senki felé nem kell elszámolniuk a soha nem látott gyerekekkel.


Vagy ez csak akkor bukik ki, ha valahol gyámügyi eljárás kezdődik és mondjuk egy elhanyagoláskor a szociális szerveket is átvilágítják a felelősség megállapításához?

2015. febr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
nekem kétszer volt kinnt,egyszer olyan 3-4 napos volt,egyszer olyan 1-2 hetes. én vittem mindig is a státuszvizsgálatokra. nagyon elfoglaltak, telt ház van mindig náluk,szerintem pisilni nincs ilyene a védőnőknek nálunk munkaidő lejárta után még sorba jönnek hozzájuk. neked kell hívni, nem tud minden gyereket észben tartani ő se :-)
2015. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Akkor nekünk nagyon klassz védőnőnk volt :) mindig ő keresett, ha jönni akart, illetve a státuszok is a fejében voltak, kinek mikor kell :) persze tudta, hogy alig vagyok otthon az ő munkaidejében, mióta dolgozok, így jóval előtte keresett is. Még most is fordulhatok hozzá segítségért, tanácsért ha úgy adódna. 7 és fél éves a fiam.
2015. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!