Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babysitterkedés külföldön 18...

Babysitterkedés külföldön 18 éves kor alatt?

Figyelt kérdés

Idén leszek 17 éves és jól jönne valami nyári munka, és mivel szeretem a gyerekeket és általánosságban jól ki is jövök velük, arra gondoltam, hogy ez egy remek lehetőség lenne arra hogy fejlesszem nyelvtudásomat, illetve hogy összeszedjek egy kis pénzt is.

Viszont nem végeztem semmilyen babysitterkedéshez kapcsolódó tanfolyamot, minden tapasztalatom és tudásom a húgaimtól, illetve egy-két ismerősünk gyerekeitől származnak.

Így is van szerintetek esélyem kijutni? Esetleg nincs valami oldal vagy fórum ahol lenne esélyem találni egy családot? Vagy bármilyen ötlet ami közelebb vinne a célomhoz? Minden segítséget örömmel fogadok:)



2015. febr. 6. 17:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de miért ne mehetne ki 17 évesen?
2015. febr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem nagykorú. Ennyi.
2015. febr. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Glauziusz Tamás válasza:
100%

18 alatt csak szülői (rokoni) kisérettel lehet kimenni, munkát vállalni viszont sehogy.

Türelem! Minden jóra fordul.

2015. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Glauziusz Tamás válasza:
Lehet, h tévedtem...
2015. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A magyarországi munkavállalást 16 és 18 év közötti munkavállalás esetén törvény szabályozza. Idézet egy diákszöv. oldalról:

"Ha tehát elmúltál 16 éves, illetve szünidőben történő munkavégzés esetén elmúltál 15 éves, már dolgozhatsz, de ha még nem múltál el 18 éves, munkaidőd maximum napi nyolc óra, illetve - ennek megfeleloen heti negyven óra lehet, egy perccel sem több! Részedre négy és fél óra munkaido után, legalább harminc perc munkaközi szünetet kell biztosítani. Ez a szünet alkalmas arra például, hogy a munka közben megebédelj, pihenj egy kicsit, felfrissülj. Hogy tudd, a felnottek számára ennél valamivel hosszabb munkaido is előírható, valamint részükre csak hat óra munkavégzés után kell és csak 20 perc munkaközi szünetet biztosítani. Két munkavégzés között, azaz az egyik napi munkavégzés és a másik napi munkakezdés között legalább 12 órának el kell telnie (azaz ennyit kell pihenned két munkavégzési idotartam között), ezt az idot nem lehet lerövidíteni (kollektív szerzodéses megállapodásban sem). Ezen kívül nem oszthatnak be éjszakai munkára, illetve készenléti vagy ügyeleti jellegu munkára sem, valamint nem túlórázhatszés két munkanapod között el kell telnie tizenkét órának."


Bárhol dolgozol, ezeket a szabályokat minden munkáltatónak be kell tartania. Gondolod, külföldön egy családot ez fog érdekelni?


Szerintem, ha szereted a gyerekeket, akkor előbb itthon próbálj meg ilyen munkát csinálni, s ha "bejön", akkor utána lehet próbálkozni külföldön. Más egy ismerős gyerekére vigyázni és más egy vadidegen gyerekre. Mi van akkor, ha nem jössz ki vele? Ha nem fogad szót? Ha olyan rossz, hogy valami baja történik?. Nem akarlak ijesztgetni, de ilyen esetben akár be is perelhetnek, hogy nem vigyáztál rá kellőképpen...

2015. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Glauziusz-nak: majdnem jól írtad :-)


Még egy bemásolás:

""Hogyan utazhat egy 18 év alatti gyermek szülői kíséret nélkül más uniós tagállamba?


Az Európai Unióhoz történő csatlakozás napjától a közösségi jog szerint a magyar állampolgárok is élvezhetik a személyek szabad mozgása alapszabadságának fontos részjogosítványát, a személyazonosító igazolvánnyal történő utazást: az Európai Gazdasági Térség tagállamai területére a beutazás, ill. ezen államok területén történő utazás érvényes magyar személyazonosító igazolvány birtokában is lehetővé vált. Így ez a jog,természetesen a kiskorúak számára is elérhető.

Az utazáshoz érvényes úti okmányok szükségesek, mely kiskorúak esetében személyi igazolvány vagy útlevél meglétét jelenti, illetve a gondviselő hivatalos írásbeli hozzájárulását az utazáshoz.


Amennyiben a 18 éven aluli magyar állampolgár szülői kíséret nélkül utazik külföldre, úgy a Külügyminisztérium tájékoztatása szerint a problémák elkerülése érdekében javasolt, hogy a kiskorú vagy a vele utazó személy vigye magával a szülők (ha csak az egyik szülővel utazik, akkor a másik szülő) magyarul és a meglátogatni szándékozott - illetve a tranzit - ország nyelvén készült, vagy fordítással ellátott hozzájáruló nyilatkozatát a gyermek külföldre utazásához, ottani tartózkodásához.


Amennyiben a hozzájárulási nyilatkozat lefordítása a meglátogatni szándékozott ország nyelvén nehézségekbe ütközik, úgy az angol vagy német fordítás is elegendő lehet. Hivatalos fordítás nem szükséges.


A szülői hozzájárulási nyilatkozat kiállításához nincs egységes uniós formanyomtatvány.


A nyilatkozatban az alábbi adatokat érdemes feltüntetni:


a kiskorú, a kísérő és a szülő(k) adatai (születési adatok);

a kiskorú utazásra jogosító okmányának száma;

a külföldi tartózkodás célja, helye (cím, telefon);

a meglátogatni kívánt személy vagy intézmény (iskola, tanfolyamszervező) adatai, elérhetősége."

2015. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat:)
2015. febr. 8. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!