Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan fogom tudni, hogy...

Honnan fogom tudni, hogy mikor-mit-hogyan kell elmagyarázni egy adott korú gyereknek az ő értelmi szintjén?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam babákkal/gyerekekkel körülvéve, csak felnőttekkel, lövésem sincs, mikor-mit-hogyan kell nekik elmondani, ha kérdeznek vmit.

Valahogy az az érzésem, hogy ha arra kerülne a sor, teljesen leblokkolnék és a saját szintemen próbálnám elmagyarázni a gyereknek a dolgokat, ő meg nézne rám tágra nyílt szemekkel.

Volt vki így ezzel? Ez ösztönből jön majd vagy hogy lehet erre ráérezni?


2015. jan. 20. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem ösztönből jön a gyerekszintű beszélgetés, ami nekem meg a ffelnőtteknek vicces, a gyerek meg érti :)



pl kérdezem a kicsitől kiskönyvet nézve, na, mit mond a tehén, hogy beszél a tehén? -- a gyerek bambán néz maga elől nem is érdekli mit erőlködök vele foglalkozni, ezt a "kínos" csendet megtörtem azzal, hát most nem beszél. legel. mindenki röhögött, a gyereknek meg tanító jelleg :)

2015. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval mondhatni agyilag "visszafejlődik" ilyenkor az anyuka a gyerek szintjére? :D
2015. jan. 20. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:

épphogy egy magasabb szinten fog beszélni, mert érti a gyerek is, közben meg vicces :)


egy anyukát hallottam egyszer, amikor a kicsi épp egy kis autóért könyörgött, hogy kérdezte gyereket, hogy neked van pénzed? mert nekem nincs.


hát hogy lenne még a kis tökmagnak :)


szóval több értelmet fog nyerni egy egy mondat

2015. jan. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
hacsaknem olyan idióta szülő nem leszel aki leszidja, megalázza a gyereket mert bepisilt..mert ilyennek is fültanúja voltam..
2015. jan. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szint kérdése szerintem, egyszerűen a gyerekek másképp gondolkoznak, az ő világuk sokkal konkrétabb, sokkal tapasztalatibb.

Ha időt töltesz a gyerekekre, kiismered őket és fogsz tudni picit az ő fejükkel gondolkodni (persze mindig okoznak azért meglepetéseket). Így ha a magyarázatodba belefűznél egy olyan szót, amit feltehetőleg nem értenének, egyből helyettesíted egy másikkal vagy körülírod.

2015. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. febr. 10. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!