Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mik az ideális...

Szerintetek mik az ideális feltételek a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés
Anyagiakra gondolok elsősorban.

2015. jan. 15. 16:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudd etetni, ruházni, tetőt rakni a feje felé, és legyen 6 hónapra elég megtakarítás, ha a férjed elveszti a munkáját.


A hiteles ház, az szinte olyan, mint az albérlet, bár onnan legalább nem tehetnek ki (igaz, albérletből sem, ha kisgyerek van). Viszont, ha elveszti valamelyikőtök a munkáját, akkor attól még a hitelt/albérletet fizetni kell tudni tovább. Mindenki maga tudja, hogy mennyire mer kockázatot vállalni ez ügyben, a miénk pl. albérletbe fog születni, bár lesz elég megtakarításunk.


Az ideális az, ha mindkét szülő végzett a sulival, szereti a munkáját, van lakás, autó, mindkettő saját tulajdonban, van pénz néha baby sitterre, vagy van kéznél segíteni akaró nagyszülő, nem kell aggódni a megélhetés miatt. Ha viszont mindenki erre várna, akkor igen sok nő kifutna az időből.

2015. jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektől függetlenül minimum 6 havi átlagköltségnek kellene lennie félretéve. Gyereknél ugye a gyerek költségeit is hozzáadva.


Amúgy annyi pénz, amiből két felnőtt+egy gyerek kijön váratlan kiadásokkal is számolva, pl orvos, gyógyszerek, stb.

2015. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem sztenderd választ várok, arra vagyok kíváncsi kinek mi az ideális.
2015. jan. 15. 20:19
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem akartam még elküldeni. Szóval én is úgy látom, hogyha arra vár az ember, hogy minden tökéletes legyen, akkor igencsak kifut az időből. Nyilván nem véletlenül tolódik ki a gyermekvállalás egyre idősebb korra.
2015. jan. 15. 20:21
 15/17 anonim ***** válasza:
97%

9 éve nálunk semmi sem volt ideális, mégis bevállaltuk.

Mindketten a szüleinknél laktunk még, 25 évesek voltunk, nekem volt egy kocsihitelem, a párom meg motorozott :)

Megszületett a fiam és apránként megteremtettünk mindent, ami kell úgy, hogy soha nem szenvedtünk hiányt semmiben.

Vettünk fel lakáshitelt, ami most járt le, van 2 autónk, van több megtakarításunk, járunk nyaralni, szórakozni és a gyerekeknek is megvan mindenük, persze az ésszerűség határain belül.

Viszont ezekért mi keményen megdolgoztunk, a párom sokszor napi 18 órát melózott, heti 7 napon át!

Én 5 évig voltam itthon, a max. gyed-et kaptam, a 2 gyerek között pedig volt fél év, amikor a gyes-t, de akkor meg bevállaltam egy kis melót, heti 20 órában.

Csak gyes-re nem vállaltam volna gyereket, mert ennyire nem terhelhetem le a párom, hogy azt a 80e Ft-os különbözetet, ami a gyes és a gyed között van, is ő teremtse elő a családunknak...

3 éve visszamentem én is dolgozni, azóta teljesen egyenesben vagyunk.


Szóval szerintem mindennél fontosabb, hogy a párok akarjanak tenni az előrejutásukért, ne csak várják a sült galambot.

2015. jan. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem szuloktol kulon elet (az most mindegy hogy alberlet vagy sajat), mindket szulonek legyen munkahelye (lehetoleg fejenkent tobb mint 100 e keresettel).

Az elso lanyomat kb. majdnem a semmire vallaltam, anyameknal laktunk az exemmel es csak o dolgozott. Addig meg szo-szo elvoltunk mikor meg jo volt a viszony. Viszont nagyon nehezen tudtam tole megszabadulni, hiszen melo nelkul gyerekkel tul sok valasztasom nem volt.

A masodik lanyomnal mostani hazassagomban mar nekem is meg ferjemnek is van munkaja es rendes kulon lakas. Autot nem hianyolom, Budapesten lakunk, csak felesleges penzkidobasnak tartom. Megtakaritas nem art ha van. Nem kell millioknak lenni, eleg 200-300 ezer ft is. Csak a varatlan kiadasokra.

Szerintem ez az a helyzet ami nem eltulzo, de ennyi minimum kell, hogy a gyerek normalisan nojon fel.

2015. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem eddig eszembe sem jutott, hogy kéne autó gyerekvállaláshoz...

Én úgy gondolom mindkét szülőnek legyen munkája (havi 100 ezer fizetés minimum!) és GYED járjon mindenképp!!

Saját lakás nagyon jó lenne, de én albiba is szülnék.


L20

2015. ápr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!