Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma már tényleg csak 27-30éves...

Ma már tényleg csak 27-30éves kor közöti nőre mondják, hogy ideális időben szül?

Figyelt kérdés

Ha korábban,az a baj,ha később az a baj. Honnan tudjuk,hogy mikor nem kell tovább várni?

25l


2015. jan. 1. 12:08
 1/9 A kérdező kommentje:
*közötti
2015. jan. 1. 12:31
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem akkor ideális, ha már tényleg nagyon szeretnéd, és magadat alkalmasnak tartod rá. Nálam most jött el ez az idő. 28 éves vagyok . :)
2015. jan. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

22 - 28 éves kor között a legideálisabb a szülés.

A 30 éves kor az már a legideálisabb kornál 2 évvel több.

3 - 4 év, fel vagy le, az még belefér az ideális korba, de nem fér bele a legideálisabb korba.

48 éves Férfi. Még nem szültem és nem is fogok, de annak idején körbejártam ezt a témát.

Persze mint mindenben és mindenhol, ennél a kérdéskörnél is vannak kivételes esetek és extrém esetek is.

2015. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem akkor a legideálisabb amikor meg van az anyagi háttér, és lelkileg is felkészültnek érzed magad!
2015. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy mi alapján határozza meg valaki az ideális időt. Más lehet a biológiailag ideális, és más a társadalmi, szociális szempontok alapján ideálisként meghatározott, vagy a többség által elfogadott életkor. Én pl. 20 évesen szültem, és minden tekintetben ideálisnak tartom a mai napig, de csak magamra nézve. Hogy másnak mi az ideális, azt nem én fogom meghatározni :) A második gyereket viszont csak most kezdtük el tervezni (27 vagyok), mert a második gyerek érkezése NEKÜNK most ideális.
2015. jan. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
26 éves vagyok, és a középtávú terveim alapján leghamarabb 32 évesen "tudnék" szülni. Azt még megfelelőnek találom, viszont, ha úgy alakulna, hogy 35 éves koromig nem szülök, utána már nem biztos, hogy be merném vàllalni. Jelenleg nem érzem magam késznek rá, szóval, ha minden adott lenne sem szülnék még. Az ideàlis mindenkinek màs. Több volt osztálytársamnak is gyereke van már, van, akinek több is. Én meg el se tudtam volna képzelni, hogy 20-23 èvesen szülök. Az, hogy biológiailag mi ideàlis, szerintem mindenkinek harms flagons szempont. Úgy èrtem, senki sem szül csak azèrt 29 èves korig, mert az a legoptimálisabb.
2015. jan. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*másodlagos szempont
2015. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mindenki maga donti el, mikor az ideális szulni.


nekem a 20 éves kor nagyon nem lett volna az, hisz akkor kezdtem az egyetemet, egy évet se dolgoztam még, se lakásom, se autom nem volt. azt meg megint csak nem akartam, hogy majd a leendo férjem tartson el, vagy hogy mások nyakára szuljek, és hogy anyosékhoz koltozzunk. igy én megteremtettem a feltételeket, muvelodtem, dolgoztam, 29 évesen pedig szultem.

2015. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ranschburg Jenő a Szülők könyvében 22-28 közé teszi a nők és 28-32 év közé a férfiak ideális gyerekvállalási életkorát, de leírja az ennél fiatalabban, és az ennél idősebben vállalók előnyeit és hátrányait is, mert mindegyiknek van. Mindig lesz olyan, aki valamelyik életkorral nem ért egyet, van, aki a 27-30 közöttit túl korainak találja, van, aki már túl későnek. Szerintem akkor van itt az ideje, amikor a szülők úgy döntenek, hogy vállalják. Bennem először a 26. szülinapom környékén fogalmazódott meg, hogy már szeretnék.
2015. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!