Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 éves a kisfiam és még nem...

1 éves a kisfiam és még nem akkar egyedül menni mittegyek hogy segitsem öt ebben?

Figyelt kérdés
kb 11 hónaposan elindult egyedül bár csak 1-2 métert ment ugy hogy nem kellet figni most mégsem akkar menni ha elengedem akkor röktön le ül szerintem fél nem tudom hogy most mit csináljak
2015. jan. 12. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Hagyd békén, ha elég biztos lesz magában, akkor menni fog, az eröltetéssel csak rontod a dolgot.
2015. jan. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne engedd el a kezét, engedd kapaszkodni!
2015. jan. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmit. Majd elindul magától.
2015. jan. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elfog indulni magától nyugodj meg, csak idő kell neki!


Mint írtad már ment egyedül gondolom seggre esett és emiatt fél ettől egy picit vagy még egyszerűen nem megy úgy neki.


Egyébként a fiúk később kezdenek el járni egyedül mint a lányok. Én kisgyerek koromba 14 hónaposan kezdtem el járni egyedül, ahogyan az öcsém is elmúlt 1 éves és úgy indult el. Unokaöcsém 15 hónaposan kezdett el egyedül járni, és a munkatársam fia is 13 hónaposan állt még csak lábra, de már megyeget egyedül de nem megy hosszabb távon.

Nekem a kislányom most lesz 1 éves január 20-án és már tavaly december elején képes egyedül menni, felül, feláll önállóan sőt le is guggol fel is áll, nincs vele baj hirtelen kezdett elindulni először csak felállt, leült, felállt, leült. Eleinte mi is kézen fogva sétáltunk hogy mégis érezze milyen az, de nem erőltettük mert még korainak éreztük főleg alig 10 hónaposan. Aztán egyszer csak fogta magát és elindult :)

Unokahúgom is korábban kezdett el járni mint a bátyja, tesómék meg is lepődtek rajta hogy ilyen hamar elindult.

2015. jan. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmirol nincs lemaradva. Ne vezetgesd, ha majd tud, akkor fog menni egyedul is. Nalunk a fiam kezdett elobb jarni, a lanyom 17 honapos volt mar, amikor onalloan jart, 2 honap mulva meg focizott.
2015. jan. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmit. (Írj egy kicsit helyesebben!)
2015. jan. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmit ne tegyél, ne vezetgesd. Hagyd kapaszkodva lépegetni, mászni. Ráér még bőven.
2015. jan. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért ül le, mert még nem elég magabiztos. Még gyakorolnia kell és ő tudni fogja, mikor érett meg rá.

Hagyd sokat kapaszkodva járni, akkor megtanulja az egyensúlyozást egyedül. Később amikor már kézen fogva nem támaszkodik a kezedre, fogd a vállát, aztán csak egy kicsit érj hozzá a vállához.

De nincs elkésve, talán még hetekbe telik, mire elindul.

2015. jan. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyd békén :) az en lanyom. Elindult 9 hónaposan. A tesom kisfia csak 14 hónaposan , a barátnőm lánya 13 honapos még nem jár . :) ez ilyen minden baba más es más , egyszer csak majd feláll es elindul ennyi.
2015. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell vele semmit csinálni. Majd a saját tempójában elindul. Még nem érzi elég biztosnak magát. Nem tudom miért kéne 1 évesen ebben sürgetni.


Fiam 1 évesen kézenfogva ment, 15 hósan szokott le erről teljesen , egyik napról a másikra.

2015. jan. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!