Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ván Önök között olyan aki...

Ván Önök között olyan aki egyedül neveli a gyerekét?

Figyelt kérdés

a gyerektartás érdekel.kérem csak tapasztalatot írjanak ami 100%biztos,tehát az "aszt hallottam" meg az "úgy tudom" azt ide ne.

akik már végig mentek a procedúrán és megvan az eredmény azok írjanak.

hogy hogyan kezdjem,meddig tart stb.mindent

.korábban beszéltem egy tanuló ügyvéddel aki,mint utólag kiderült teljesen félre informált.úgyhogy most inkább a tapasztalt emberek véleményét várom.

köszönöm a választ!



2014. dec. 21. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is egyedül nevelem Őket és nem kapok semmi gyermektartást, pedig májustól a Bíróság megítélte...

Sok sikert!

2014. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani, hogy meddig tart, meg hogy kezdd el, mert semmi konkrétumot nem írtál.

Én eleve biztos voltam benne, hogy nem fogok kapni egy forintot sem, mert az apuka még a térképről is eltűnt, de ettől függetlenül végigcsináltam a dolgot, hogy jogilag tiszta legyen minden. Beadtam a keresetet gyermekelhelyezésre és egyidőben gyerektartásra is, kb. fél évvel később tartották meg a tárgyalást, de lehetett volna korábban is, úgy 4 hónap várakozás után, csak az apát nem tudták beidézni, nem vette át az idézést senki a lakcímén, ezért csúszott még két hónapot a dolog, mert másodszorra már csak hirdetmény útján értesítik. A tárgyaláson megítélték a gyerektartást, utána, ha jól emlékszem 30 napot kellett várni, onnantól volt jogerős a bírói döntés. Mondjuk ennek már hat éve, azóta se kaptam egy forintot sem, pedig utána végrehajtás is volt, de nem volt miből végrehajtani a tartozást, ennek a hülyének semmije nincs. Mondjuk annyira nem izgat, én már annak is örülök, hogy több, mint hat éve nem kellett látnom sem, de ettől függetlenül úgy voltam vele, hogy a szükséges jogi lépéseket végig kell járni, már csak az elhelyezés miatt is, mert ha az nincs tisztázva, abból később még lehetnek problémák.

2014. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha esetleg évekig nem jelentkezik az apa akkor automatikusan a bíróság leveszi a gyerekről az apa nevét?
2016. jún. 11. 06:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!