Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól vagyok védett a...

Mikortól vagyok védett a munkahelyemen? Érvényes 6 hetes UH lelettel (ahol a terhesség már élő) és képpel; vagy a kismama könyvvel amit a védőnő ad?

Figyelt kérdés
Voltam védőnőnél, de csak 1,5 hónap múlva tud fogadni először, akkor 14 hetes leszek. Kicsit késő szerintem az időpont.
2008. aug. 19. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
ha megvan a kiskönyved csak akkor vagy védve!de ugy tudom 12hetes korodig köteles vagy szólni a munkahelyen...kérd meg a védőnődet legalább állítsa ki a kiskönyvet,mert gondba leszel ha nincs meg!Nekem ez furi,hogy nem fogad hamarabb elvileg köteles!Bár én sem vagyok a védőnőkkel kibékülve!
2008. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

én mondtam neki, de azt mondta hogy sehogy sem tud fogadni előbb, és mutogatta a naptárját, hogy nézzen csak, mennyire tele van.

tiszta vicc ez a védőnői szolgálat

2008. aug. 19. 12:39
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Felháborító, mekkora "paraszt" a védőnőd! Amíg a naptárat mutogatja kiadhatná a kiskönyved. Légy erőszakosabb, mert én is úgy tudom, kiskönyv kell a védettséghez. Ja, és kötelessége kiadni!
2008. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Szeritnem is legyél erőszakosabb, h ez azért nem úgy megy. neked kell a munkahelyeden! Meg amúg yis. Tudtommal nem olyan nagy idő az első látogatás, valamint nem hiszem el, h reggel 8-tól délután 4-ig tele van anyukákkal.
2008. aug. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem így működik hogy a védőnő dönti el hogy mikor fogad,az orvostól kapott papirral itt rögtön jelentkezni kell az egészségházba,jó hogy nem várja meg míg megszülsz.
2008. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
heti egy napot egy órában "rendel" ez a nő
2008. aug. 19. 13:43
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Legyél erőszakos, nem tudom, hogy hogy gondolja a védőnőd. Nekem nagyon kedves védőnőm van, anno 8 hetes terhesen megcsinálta a kiskönyvemet, ráadásul nem is a fogadó napján, mert akkor én nem tudtam elszabadulni a munkahelyemről. Sőt szeptembertől is ő alkalmazkodik majd hozzám, pedig nem lenne kötelező, csak emberség kell és egy kicsi megértés.

Szóval hajrá, nagy pofa :) ne hagyd magad!

2008. aug. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ja és az én védőnőmnek is tele a naptárja, de látod ezen nem problémázik.
2008. aug. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kiskönyvvel vagy védett, és igen, a védőnőnek előbb kell , ismétlem kell fogadnia.

Azt hogy 12 hétig köteles vagy -e memgondani, nem tudom, sőt, előtte nem is szokták.

nekem is mindjárt kiállította a védőnő a kiskönyvet, még 6 hetes sem voltam.

Nálunk is heti egy nap rendel másfél órát, de ettől függetlenül doglozik máshol, fogadjon ott, és igenis, állítsa ki!!

Légy határozott, hogy nagy szükséged van rá!

VAgy kérdezz rá a nőgyógyásznál, hogy ilyenkor mi a teendő..

2008. aug. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a védőnőknek is van főnöke, akit keress fel szerintem az ügy érdekében! főleg, mert míg orvost választhatsz, védőnőt nem, így elég monopol helyzetben vannak. ne hagyd magad, akármennyien is vannak nála fogadnia kell! Ez a munkája, ezért kapja a fizetését.
2008. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!