Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tablet pro és kontra? Mikortól...

Tablet pro és kontra? Mikortól ajánlott egy gyereknek?

Figyelt kérdés

4 és 6 évesek, párszor már mondogatták, hogy milyen jó lenne, mert X-nek, Y-nak is van, de eszem ágában sincs venni (még). Tudom, eljön annak is az ideje, csak kíváncsi vagyok, ki mit gondol róla. Most azon a véleményen vagyok, hogy ha majd iskolások lesznek, tudnak olvasni, írni, és játékon kívül értelmes dologra is tudják majd használni.

Maradi vagyok?


2015. jan. 4. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem általános iskolában, valamikor 10 éves kor körül fontolnám meg először. Akkor is felesleges még, de ilyen korban pláne az!
2015. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Ugyan miért lennél maradi. 4 évesen nem is tudják, mi az, csak van másnak is és neki is kell. Ha plüssmaci lenne divatban, akkor az kellene.

Ráér szerintem 12 éves kortól, akkor úgyis sok gyerek kezd megkomolyodni, érni. Persze, ha már minden gyerek viszi magával iskolába, el kell vele beszélgetni, hogy ő attól még nem rossz, hogy neki nincs. Ha neked van, megtanulhatja kezelni, hogy ne érezze hogy le van maradva.

2015. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
én is 12-14 éves mondanék. Addig úgysem tudja megbecsülni, meg vigyázni rá, csak menőzne vele, teljesen felesleges.
2015. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ezt a szülő feladata megítélni. Nálunk 3, ás 4,5 évesek a lányok, és mindkettőnek van már fél éve. Vigyáznak rá, ügyesen kezelik. Oktató, fejlesztő játékok vannak rajta, én cenzúrázom. Van, hogy napokig elő sem veszik, mert mással vannak elfoglalva, de ha kedvük van, játszanak. Én megkértem őket, hogy ne dicsekedjenek vele, és nem is visszük sehova.

Nem vagy maradi, te ismered a gyerekeidet, akkor vegyél nekik, ha te jónak tartod, és ne azért, mert másnak is van.

2015. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
12-13 éves kor alatt abszolút nem indokolt!
2015. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
47%

Unokaöcsémnek nővérem vett tabletet, 5 éves a gyerek. Baromira nem tudjuk mi még elképzelni sem, hogy hány éves kortól tudná már kezelni. Nem egy sima tablet, gyerekeknek lett fejlesztve, készségfejlesztő játékok, szóval nem kell megölni senkit sem, van rajta szülői felügyelet, nem fér hozzá gyak. semmihez a kamerán meg a játékokon kívül, saját áruháza van, ahol csak gyerekeknek szánt játékok találhatók, de ahhoz is csak akkor fér hozzá, ha a szülő engedélyezi a wifi-t. Közben kommunikál a gyerekkel, ha választani kell pl. A és B lehetőség között, elmondja mi van írva az egyik s másik gombra, milyen funkciót lát el. Ami azt illeti a 2. héten tökéletesen tudta kezelni a tabletet. Apámnak, aki lassan 70 éves lesz, több hónapba telt, mire az alapfunkciókra rájött.

Valóban gyakran ismételt kérdés, hogy ugyan már minek a gyereknek tablet... Nekünk is volt kvarcjáték, atari, commodore, gameboy, gamegear, nintendo, nem? Szal azért az itt összegyűltek jelentős többsége az a korosztály, akinek már nem csak a fakocka jutott vagy a csapágygolyó meg egy lábosfedő. Eltelt ezek felett az idő, ha akkor adott lett volna a technika a tabletekhez, akkor azzal játszottunk volna mi is, s azt akartuk volna mi is a karácsonyfa alá.

Én úgy gondolom, s tapasztalom, hogy a mai 5-11 éves gyerekek túlnyomó többsége hasonlóan az én korosztályomhoz, nem tudja napokra lefoglalni magát valamiféle kütyüvel, legyen az konzol, pc, akármi. Játszik 0.5-1 órát max. s utána félredobja, úgy ahogy mi is félredobtuk a nintendo-t, s inkább kimentünk a kertbe fára mászni. Szóval alaptalan a félelem attól, hogy eltunyulnak a gyerekek. Mindig is voltak lusta gyerekek, a Karcsi se jött ki sosem focizni, inkább elvolt a matchboxal egyedül egész nap.... szóóóval na, ne felejtsük már el, mi milyenek voltunk.

Kérdező nem vagy maradi, csak a tabletet nem fogják engedni a tanárok az iskolában, mert Ők maradiak. Onnantól kezdve meg, hogy otthon használja, nincs semmi értelme, arra ott az asztali számítógép.

Ennek akkor lenne értelme, ha végre az oktatás felvenné a ritmust a technikával.

2015. jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!