Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Brokkoli mellé illik valamilye...

Brokkoli mellé illik valamilyen gyümölcs?

Figyelt kérdés

Kisfiam nem nagyon rajong a brokkoliért, sőt más zöldségekért sem nagyon. Általában almát keverek neki bele, vagy pár karika banánt, így nagyjából megeszi.

Brokkoli mellé illene valami? Van itthon alma, körte, vilmoskörte és banán.


(Főztem krumplit, répát, fehérrépát is, hátha valamelyikkel mégis megeszi.)


2010. febr. 5. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az alma "bónusz" gyümölcs, mindenhez jó.
2010. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd, ezt találtam!

2010. febr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom almával.

A recept is jó, csak nincs rizslisztem. :) Pici sót már tettem a zöldségek mellé, a brokkolit még tegnap főztem, az sótlan.

Kíváncsi leszek megeszi-e? Tegnap a cékla sem kellett neki, múlthéten viszont két pofára ette. nem értem én ezt a legényt!

2010. febr. 5. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A rizsliszt csak a sűrítéshez kellene, szerintem azt nyugodtan kihagyhatod.
2010. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Babáknak még bármit keverhetsz bármivel, mert nekik még nincsenek olyan képzeteik, hogy mi mihez illik. Ez csak megszokás kérdése, mondhatni egy ízlésbeli anyanyelv alakul ki mindenkiben, amikor megszokja az otthon kapott ételeket. Ha pl. gyerekkorod óta sózott csokifagyival etetnének, akkor valószínű, hogy teljesen természetes módon szeretnéd ezt az ízt.

A babáknak még teljesen egyéni ízlésük van, nem tudják, hogy a társadalom nagy része mit tart finomnak és mit nem.


Az én fiam, amikor még ilyen korú volt, szinte mindent gyümölcsökkel evett. Nem nagyon izgattam magam rajta, hogy mi mihez illik :) Almát, banánt, barackot kevertem a legtöbb főzelékhez. Mondjuk pont a brokkoli kivétel volt, azt ette magában is.

Sűrítésről annyit, hogy ha nincs rizsliszted, nem gond. Krumplival bármit lehet sűríteni.


Petra

2010. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm! Ez a sózott csokifagyi jó volt, megmosolyogtattál! Rám is fért, mert kisfiam egész nap ordít.


Ja és nem kellett neki a brokkoli még almával sem, bár mire odakerültünk, hogy egyen már felhergelte magát, mert eltűntem a konyhában megcsinálni az ebédjét. Szóval 80 ml tápszert volt hajlandó ebédelni. Aztán ordított két órát. Meguntam Kapott egy kúpot és letettem aludni. (Tudom ez nem ide vág.)

2010. febr. 5. 14:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!