Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zöldborsóhoz illik valamilyen...

Zöldborsóhoz illik valamilyen gyümölcs? 7 hónapos babának.

Figyelt kérdés

Tegnap kóstolt először a kisfiam zöldborsót, picit fintorgott, gondoltam keverek bele valamit neki mára. Van itthon alma, körte, banán. Szerintetek?


Ja és mégegy kérdés: tegnap 5-6 kanállal kapott, ma odaadhatom neki az egészet, ami maradt? Szinte egy üveg (190 gr) vagy ma is csak pár kanállal kapjon?


Köszönöm szépen a válaszokat!


2010. jan. 5. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A fintorgás természetes, hiszen számára ez egy új íz. Meg kell szoknia. A babák ízérzékelése egyébként sokkal jobb, mint a felnőtteké. ha keverni akarod, próbáld almával... Látni fogod, hogy mennyit adj neki. Ha szívesen eszi, többet, ha meg nem kér, ne tömd.
2010. jan. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen idősen az enyém sem ette meg a zöldborsót, először magában krumlplval ,majd utána répával sem.

A többi zölsdéget is szinte csak gyümölccsel ette.

Eltelt egy hónapés úgy adtam neki, hogy zöldbborsó, tojássárgája főzve, pici oivaolaj és nagyon pici só.

Most már szoktam neki belerakni reszelt sajtot, 10 ónapos és minden megeszik, amit azelőtt nem.

Elején a cukkinit is banánnal vagy almával ette.

2010. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig nagyjából minden zöldséget pici gyümölccsel keverve evett meg. Legtöbbször banánnal, mert az finom édes. Most megcsináltam neki almával a borsót... fura, de így még inkább nem kellett neki. Tegnap gyümölcs nélkül jobban ette. Nem értem. Ja és tök éhes, ordít, de a tápszer sem kell neki, ivott vagy 50 ml-t. Nah sebaj, biztos a foga, vagy az idő... csak közben ingerült vagyok, mert ma még szinte nem ettem.

Bocsi... ez nem is tartozik a témához, csak tényleg kiborultam picit, mert mostanában semmi nem kell neki. :(

2010. jan. 5. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!