Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon lévő anyukák! Most...

Otthon lévő anyukák! Most mennyiből kell egy hónapban gazdálkodnotok?

Figyelt kérdés
Értem ezt hogy mennyi most a nettó gyes, családi és egyéb ellátások összege?
2010. febr. 5. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Gyes 25.000 körül, de előtte 2 évig gyed van, szóval csak az anyukák 1/3-a gazdálkodik ebből...

Családi a gyerekek számától is függ,meg hogy családban nevelkedik-e, meg hogy tartósan beteg-e.


Ha konkrétan kérdezed, akkor nekem a max. gyed jár (102900 bruttó, nekem csak a 9,5 % nyugdíj jön le belőle, mivel adójóváírás és családi kedvezmény is van), 3 gyerek után a családi 48.000. Egyéb ellátás a férjem fizetése (több százezer).

2010. febr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sajnos nem vagyok olyan szerencsés mint az előző válaszoló.

Nekem a gyed 74000 , családi 26600, a férjem fizuja 65000-85000 között. Miután kifizetünk minden rezsit+kölcsönt, gyakorlatilag nem marad semmi pénzünk.

Még 2 hónapig gyedet kapok utánna nem tudom mi lesz, mert a munkahelyemre nem akarnak visszavenni.

2010. febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
OFF: Kedves második, ha te vissza akarsz menni,a muhkahely KÖTELES visszavenni. És a gyerek 3 éves koráig védett is vagy, tehát ha nem akarnak visszavenni, indíts munkaügyi pert ellenük (ha úgyse vesznek vissza, nincs vesztenivalód). Szerintem csak próbálkoznak, egy ilyen perrel NAGYON sokat buknának és ezt ők is tudják, mivel ezt nekik TELJESEN esélytelen megnyerni, csak egy csomó pénzükbe kerülne. A törvény egyértelműen fogalmaz. Úgyhogy ha minden kötél szakad, akkor említsd meg, hogy akkor sajnos el kellene menned a bíróságra, kéred őket szépen, fontolják meg mégegyszer és ha még mindig nem vesznek vissza,adják már ezt neked írásba. Szerintem azonnal visszavesznek és egy évig védett is maradsz, utána meg már ki tudja? Egy év nagyon hosszú idő, ha jól dolgozol...
2010. febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én most két hónapja már gyesen vagyok a nagy fiammal(26 hónapos) és 5 hónapos pocakos vagyok. A férjem fizetése elmegy a hitelre, rezsire, benzinre. Abból próbálunk megélni amit én kapok, ami gyes 25.000 és csp. 12200 ft. Nyilván valóan lehetetlen. Minden hónapban belefolyunk kicsit a folyószámla hitelbe. Ezt sajnos még júniusig (júniusra vagyok kiírva) kell megoldani és utána egy kicsit könnyebb, hogy megint tgyást majd gyedet fogok kapni, ill. magasabb csp-ot. Nem könnyű, de ha majd újra dolgozni fogok nem lesz gond a megélhetéssel. Muszály kibírnunk valahogy, mindenképpen két gyermeket szerettünk volna.
2010. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 81ezer gyedet, 12.200 ft családi pótlékot kapok, plussza férjem fizetése, ő 120at kap kézbe kereken egy hónapban.
2010. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

09.03-as vagyok!

Az utánnam szólónak nagyon köszönöm.

Már felvettem egy jogásszal a kapcsolatot, és nem hagyom annyiban, a bölcsi miatt mindenképpen oda kellene visszamennem. Ha 1 év után kirúgnak akkor fizessenek végkielégítést 10 éve itt vagyok. de idegileg azért megvisel....

2010. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

9.03.-asnak.


Köteles vissza venni,ha nem tud munkát adni,akkor otthon maradsz de a fizetésed 80 %.-át fizetnie kell.Én úgy tudom ez a törvény.

2010. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12.49-es igen jól tudod, akkor állás időt kell fizetni a cégnek. De ha már erőszakkal kell megem visszavetetni akkor milyen lez a légkör!Szerintem a főnököm még abba is belefog kötni, ha levegőt veszek, ezért idegesít.09.03-as voltam
2010. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!