Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanában divat lett 1-2-3...

Mostanában divat lett 1-2-3 nappal hamarabb karácsonyozni?

Figyelt kérdés

Több kisgyerek ismerősnél látom a Facebook-on,hogy tegnap, tegnapelőtt már állt fa, sokaknál már az ajándékozás is meg volt.

Nem tudom! Nem töri le ez a Karácsony varázsát egy kisgyerekben? Mert amikor én az voltam,akkor nyilván vártam a 24.-ét (természetesen, amikor már tudtam,hogy mikor van). De az,hogy egyik évben ezen a napon tartják, másik évben a másikon, nekem furcsa!

Nálatok hogy van?


2014. dec. 23. 05:29
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
72%

Nekünk 24-én van karácsony családdal, de a fa akkor áll, amikor meg van már az ünnepi hangulat, mi van akkor, ha nem 24-én állítom fel, összedől a világ? :))

Amúgy nem is tudtam, hogy "kötelezően" 24-én kell felállítani, én mindig már december elején megcsinálom a díszítéssel együtt. Nekem nem a szabályokról szól a karácsony, sose volt stresszes, ha én december 6-án akarok karácsonyfát állítani, akkor akkor, nem leszek/lettem lelki sérült. :)

Amúgy arra sem emlékszem, mikor díszítettem tavaly, de gratulálok, hogy valaki így megjegyzi, egyszerűen NEM FONTOS, nem ez a lényeg! Nekem sincs semmi közöm mások dolgához, na meg nem egy ilyen miatt fogok felháborodni. Jó lenne nem ítélkezni mások felett, mindenki úgy tartja, ahogy akarja, ha nem tartja engem az sem zavar!!

2014. dec. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
17-es vagyok, akinek nem inge, ne vegye magára, de: elárulnád, hogy mi nem tetszett, vagy írni még nem tudsz, csak nyomogatni? Tojok rá, hogy hány százalékon vagyok, az viszont zavaró, hogy normális párbeszéd még véletlenül sincs, csak a piros kéz nyomogatása, amire még egy fogyatékos is képes, de hogy miért nem ért egyet az illető, azt már képtelen leírni. Bár nyilván azért, mert találva érzi magát, gondolom azoknak nem tetszett, akiknél szintén a gyerek parancsol otthon, és legalább ezen az oldalon úgy érezheti, hogy hatalom van a kezében :D
2014. dec. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Akinek van lehetősége arra, hogy mindent akkor tartson, amikor a napja van, az úgysem fogja megérteni, hogy mások miért csinálják másként.


Kereskedelemben dolgozom, nagy a hajtás egész decemberben. Csak és kizárólag 22-én volt együtt a kis családom, ezért akkor állítottuk és díszítettük fel a fát. 23-án egész nap dolgoztam, 24-én meg a férjem volt szolgálatban. Nálunk csak ma reggel kezdődött el a karácsony. Jövőre meg megint másik napra fognak esni a dolgok. Akkor lehet, hogy 23-án állítjuk majd a fát. Beosztástól függ.

De ugyanígy vagyunk a szülnapokkal is. Lehetetlen, hogy pl a nyár közepén mindenki csak azért kivegyen 1 szabadnapot, hogy szülinapot tartsunk. Nem ugyanolyan ünnep és ugyanolyan boldogság, ha 2 nappal korábban vagy később ünnepeljük meg?

2014. dec. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!