Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanában divat lett 1-2-3...

Mostanában divat lett 1-2-3 nappal hamarabb karácsonyozni?

Figyelt kérdés

Több kisgyerek ismerősnél látom a Facebook-on,hogy tegnap, tegnapelőtt már állt fa, sokaknál már az ajándékozás is meg volt.

Nem tudom! Nem töri le ez a Karácsony varázsát egy kisgyerekben? Mert amikor én az voltam,akkor nyilván vártam a 24.-ét (természetesen, amikor már tudtam,hogy mikor van). De az,hogy egyik évben ezen a napon tartják, másik évben a másikon, nekem furcsa!

Nálatok hogy van?


2014. dec. 23. 05:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Nalunk december 6. ota alla a fa, mert itt az a szokas. Mellesleg tobb ertelme van egy honapog gyonyorkodni benne, mint par nap utan lebintani es kidobni. Ajandekot pedig a gyerek decemberben mindennap kap, arra van az adventi naptar
2014. dec. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Értem! De Mo-n laktok? Mert amerikai barátnőméknél szintén Mikulás óta áll a fa, itthon ez ugye nem annyira szokás.

Mi sem bontjuk le vízkeresztkor, így kb. egy hónapot gyönyörködünk benne, de csak 24-én állítjuk fel!

2014. dec. 23. 05:48
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen igaz ez, de sajnos vannak olyan foglalkozások akik karácsonykor is dolgoznak. Nálunk is már áll a fa mert hoknap estig dolgozom.
2014. dec. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk is áll a fa. Közösen díszítjük minden évben, de az ajándékozás nincs, csak 24-én.

Nem is bánom, olyan szép!

Ráadásul a 24-e mindig zsúfolt 11-től 4-ig szüleimnél van az egész család, utána meg előtte olyan rövid az idő, nem kell kapkodni.


Ismerek olyan családot, ahol dolgozni kell a szülőnek az ünnepek alatt, vagy épp a távol lakó nagyszülőkhöz igyekeznek, nekik mindig hamarabb van az ajándék is. Nincs ezzel baj, ha nekik jó.

2014. dec. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%
Ez csak Amerikából átvett szokás. A karácsonyhoz hozzátartozik, hogy csak 24-én díszítjük fel a fát, és este van ajándékozás.
2014. dec. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

Tavaly 4 éves volt a nagy, fél éves a kicsi. Nem tudtam a gyerekekkel is lenni, főzni, a fát díszíteni, rendet rakni egy nap alatt...

Az egész nap csak a nagy kapkodásból állt, nem úgy sikerült a karácsony, ahogy szerettem volna.

Az idén már hamarabb meglett a fa díszítés, hisz arra elmegy egy fél nap.

2014. dec. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
nálunk 24 .én este diszitjük a fát ,és 25. én reggelre vanak a fa alatt az ajándékok.de mi 11 éve igy csináljuk ,mert 24.én nálunk szülinapozás van .
2014. dec. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

nyilvan meg van az oka miert igy csinaljak.

nalatok igy van naluk meg ugy.

hozzank ma vendegek jonnek, holnap fel napig a mamanal leszunk, 25-en meg elutazunk egy hetre. mondtam a ferjemnek h vagy.ne vegyunk fat vagy allitsuk fel 23-an h legalabb egy napot lathassam....felhaborodott, kozolte h szo se lehet rola. most lesz fel napig egy 10 ezer ftos fank......szuper. szep dolog a hagyomany de nem minden aron.

2014. dec. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%
ja igen, es szep es jo a hagyomany csak epp anyara senki nem gonddol....fel kelek 9 ora.mire rendezen a gyereket van.fel oram fat disziteni mig a ferjem elviszi setalni utana rohanas a mamahoz ha hazaerunk mar a vacsit csinalhatom...tok jo lenne ha a 24-e nem ugyanolyan rohanas lenne mint a tobbi 365 nap...de hat a kaja legyrn friss a fa meg nem allhat 24-e elott :(
2014. dec. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Tudom, hogy egyes családoknál ez így alakult, nem is kritizálni akarok, de miért kell 24-én egész nap a nagyszülőknél lenni /több kommentben olvasom/? Karácsony szentnapját miért nem tölti magában a kis család, és akkor nem lenne őrült rohanás a 24-e, és nem kellene napokkal hamarabb felállítani a fát, hogy legalább láthassa a család. Mi is nagyon összetartó család vagyunk, sokat járunk össze a nagyszülőkkel, de a szenteste a miénk, és nem.rohanjuk végig a napot. Előző napokon takarítgatunk /de apránként, így mindenre marad időnk, 23-án sütünk, húst pácolunk, és 24-én csak a halászlé fő, ami kb. 1 óra, a hús sül, és.a gyerek alvásidejében díszítjük a fát. El sem tudom képzelni, hogy napokkal hamarabb álljon a fa.
2014. dec. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!