Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanában divat lett 1-2-3...

Mostanában divat lett 1-2-3 nappal hamarabb karácsonyozni?

Figyelt kérdés

Több kisgyerek ismerősnél látom a Facebook-on,hogy tegnap, tegnapelőtt már állt fa, sokaknál már az ajándékozás is meg volt.

Nem tudom! Nem töri le ez a Karácsony varázsát egy kisgyerekben? Mert amikor én az voltam,akkor nyilván vártam a 24.-ét (természetesen, amikor már tudtam,hogy mikor van). De az,hogy egyik évben ezen a napon tartják, másik évben a másikon, nekem furcsa!

Nálatok hogy van?


2014. dec. 23. 05:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért vagyunk ott? Mert a karácsony két napja kevés a rokonságunkhoz, szerencsére! Öten vagyunk testvérek, összetartunk, és szeretünk együtt ünnepelni. Ilyenkor összejön az 5 testvér férjestül, feleségestül, gyerekestül. Igazán megható, amikor a közös ebéd után együtt énekeljük a Mennyből az angyalt, mi felnőttek és a 16 unoka, néhánynak ott a párja is, hisz több 18 feletti van már köztük, sőt 1 dédunoka is jelen lesz már idén.

A gyerekeknek is jobb így, hiszen nagyon ritkán van együtt a teljes család.

2014. dec. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%
Mi már 16 éve 23-án karácsonyozunk a szűk családdal (szülők, 3 gyerek), amióta anyu összejött nevelőapukámmal. Azért mert nevelőapukám fia a 24-26-át az anyukájával, rokonokkal ünnepli, mi pedig nem akartunk 27-én karácsonyozni (vagy esetleg még később, ha úgy jönne ki a lépés). Tehát nálunk a karácsony: 23-án itthon, 24-én anyai nagyszülőknél, 25-én n.apum szüleinél. A fát mindig 23-án díszitjük mi hárman, gyerekek.
2014. dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%

10-sel értek egyet. Én sem értem, miért kell rohanni 24-én. Pedig nekem 3 gyerekem van (4,5; 3,5 éves; 10 hónapos).

24-én mindenki itthon van szerencsére, bár ha én dolgoznék, akkor is 24-én lenne fa állítás. Mert én kereskedelelemben dolgozok eredetileg és nehogy ne tudjanak már az emberek dec. 24-én vásárolni.

Az egészet túllihegik sokan, túlzásba viszik. Apa foglalkozik a gyerekekkel, amíg a kaját csinálom, sütiket előző napokban, együtt diszítik a fát. Páromék 4-en vannak testvérek, de nálunk mindenki a kis családjával van szenteste és 25-én a párom szüleihez megy a rokonság, mindenki. Unokatesókkal nem járunk össze. Nekem 1 tesóm van, ő általában Szenteste átjön hozzánk a párjával vacsizni, 26-án meg elmegyünk a nagymamámkhoz, ez neki is jó így. Soha nem is lesz változás azoknál az embereknél, akik csak rohannak, mert nem is akarnak változtatni szerintem. Nagymamánál a gyerekek amúgy is vannak eleget. Csupán a többiekkel kellene egyezkedni. Nálunk mindenki egyetért abban, hogy Szenteste a saját kis családjával van.

2014. dec. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%
Két ovisunk van, nálunk így szokott lenni: 23.-án délelőtt együtt feldíszítjük a fát (több órás program, imádják), ebéd után nekik alvás, némi sütés-főzés az én részemről. Délután séta, társasozás stb, nyugisan elvagyunk. 24.-én délelőtt át szokott jönni anyukám, mert ő egyedül van, rokonság meg messze. Délelőtt még amit frissen kell azt megfőzzük, de csak minimálisan hagyunk erre a napra tennivalót. Ünnepi ebéd mamával kiegészülve, aztán elsétálunk hozzá, segítünk fát díszíteni, mire visszaérünk, az ajándékok már ott sorakoznak. Azért nem este van ajándékbontás, mert így délután még kijátszhatják magukat, igaz, hogy alvás helyett séta van, de így legalább este korán le tudom őket tenni. 25.-én apukámékhoz megyünk délután, 26-án anyósomékhoz. Így nincs nagy rohanás, mindenkinek kényelmes.
2014. dec. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

7-es! mert anyukamnak meg a 85 eves dedinek csak 24-en van lehetosege talalkozni az elso unokajaval, utana 2 hetre elutazunk videkre, igy nekik nyilvan meg az a "fel delutan" is keves (valojaban 3 ora amibol 1,5 utazas) amit ott toltunk. hidd el en lennek a legboldogabb ha 24-en csak feltehetnem a labam az asztalra, es egyetlen dolgom a fa diszitese lenne. de ahogy masok is irjak szerencsere nagy a csalad.


a hetvegen autobaleset erte egy ismerosom, szulok korhazba, 4-5 eves kislany meghalt. oszinten, inkabb rohangalok csaladtol csaladig hogy mindenkit lathassunk ha csak par orara is. ez sokkal fontosabb annal, mint sem hogy a karacsonyfa felallitasahoz igazodjak..

2014. dec. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
bocs nem 7-es, 10-es
2014. dec. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes, nekem két ismerősöm van, ahol már napokkal előbb felállítják a fát, és az ajándékozás is korábban van. Nem azért, mert a szülők dolgoznak, anyuka gyes-en van, apuka múzeumban dolgozik, a másikaknál meg irodában dolgozik az apuka, szóval mindketten olyan helyen, ami ünnepnapokon zárva van, de mindketten olyan magától értetődően mondták, hogy ha már áll a fa, akkor nem bírják kivárni a gyerekek 24-ig, napokkal előtte már kérdezgetik, hogy mikor lesz ajándék, ezért korábban megkapják. Erre megkérdeztem, hogy akkor miért áll korábban a fa, akkor jött az, hogy hát mert olyan szép, és ők sem bírják kivárni a napját. Nekem ez érthetetlen. Ha tudom, hogy a gyerekem képtelen várni 24-ig (mondjuk ezt is furcsállom, az enyémeknél ez sose volt probléma, sőt, szerintem tök aranyosak voltak, ahogy várták az ünnepet, izgatottak voltak, de sose erőszakolták ki, hogy nekik azonnal ajándék kell), az miért díszíti fel a fát már hamarabb? Ebből nekem egyértelmű, hogy a szülőknek sincs semmi önuralmuk, és a gyerekeiknek sem képesek nemet mondani. Mondjuk ők amúgy is így "nevelnek", volt, hogy a gyerek egy évesen rámutatott valami óriás plüssre a boltban, és addig ordított, amíg meg nem kapta, a szülők meg persze megvették neki, miközben tök másért mentek. Utána meg mentek a nagyszülőkhöz kölcsönkérni, mert persze hiányzott a kasszából az a húszezer, amit plüssre költöttek. Nyilván nem szólok bele, hogy hogyan nevelik a gyerekeiket, de azért az a véleményem, hogy rettentően következetlen szülők, akik egyértelműen azért ennyire engedékenyek minden téren, mert képtelenek bánni a gyerekeikkel, így a gyerekek irányítanak.


Tudom, hogy most kicsit messzire elkalandoztam, és azt is tudom, hogy sok család azért ünnepel korábban, mert valamelyik szülő dolgozik, ilyet is ismerek, pl. ahol a szülők rendőrök mindketten, és minden évben 23-án ünnepelnek. Vagy mert nagy a család, sok helyre mennek, és az otthoni ünneplést előbbre hozzák, hiszen 23-án is épp olyan szép a fa, épp olyan finom a bejgli, épp úgy örülnek az ajándékoknak. Nem is ezzel van bajom, inkább azzal, hogy vannak szülők, akik egy előre kitűzött naphoz nem tudják tartani magukat, és ezzel a gyerekeiknek azt tanítják meg, hogy hisztivel, akaratoskodással a világon mindent el lehet érni. Mert ugyanezek a gyerekek azok, akik patáliát csapnak a hintánál, ha várniuk kell rá két percet.

2014. dec. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nyilván érthető, hogy van, aki 24-én dolgozik este 6-ig és akkor már nem tudja feldíszíteni a fát.

Ezzel szerintem nincs is gond, csak furcsa,hogy van, aki 22-én állítja fel, következő évben 23-án stb.

Azért is kérdeztem mert, ma beszéltem egy ismerőssel, aki mondta,hogy már fel van állítva fa. Tavaly egy nappal hamarabb állították. 7 éves a fiuk, tehát valami fogalma van már róla,hogy mi mikor van, és a kisfiú is tett arra utalást,hogy nem tudja, de náluk mindig máskor jön a Jézuska!

2014. dec. 23. 12:31
 19/23 A kérdező kommentje:
Tegnap beszéltem, bocsánat! :)
2014. dec. 23. 12:32
 20/23 anonim ***** válasza:
22%

Mi is felállítottuk hamarabb, a gyerek másfél éves, tehát szerintem nem keveri még meg egyenlőre, nem hiszem, hogy sokat ért belőle azon kívül, hogy gyönyörködik benne.

Mi azon önző,számító és gyakorlati okból állítottuk fel hamarabb,h semmi segítségem nincs ,férjem napi 12 órákat van munkában és ünnepekkor meg nem leszünk itthon.

Tehát felállítottuk itthon hamarabb, és meg is kapta a gyerek az ajándékát, ami jól leköti,h történt vmi változatosság és jobban is értékeli, mintha 24-én kapná meg a nagyszülök és egyéb rokonok ajándékai mellett ömlesztve.

Szépen eljátszik most vele, napi plusz fél óra nyugi nekem:) Majd ha nagyobb lesz és érti, addigra már intézményesítve lesz, nem lesz gondom a lefoglalásával, és akkor majd tartjuk pontosan időbe.

2014. dec. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!