Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt nagyon...

Miért hiszik azt nagyon sokan, hogy terhesen és szoptatás alatt semmit sem lehet enni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdésben olvasom hogy ehetek -e ezt vagy azt?

Szerintem már nagyon sokan átesnek a ló túloldalára ezzel.

Ti hogy gondoljátok?


2010. febr. 1. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyi babona meg téves ismeret van ebben a témában, hogy borzalom. Nem értem, amikor feltesznek ilyen kérdéseket, hiszen nagyon kevés dolog van, amit terhesen v. szoptatás alatt nemszabad enni (ilyenek a nyers húsok pl). Az is sokszor keveredik, hogy mit nem ehet a baba...sokan azt se merik enni pl. bogyós gyümölcsök..Szerintem legjobb, ha mindenki maga tapasztalja ki mi az amit esetleg nem bír a babája...Sokan alig mernek enni 2-3 féle ételt, mert mindent tiltottnak hisznek. Pedig valóban tiltott dolog alig van. Itt egy jó összefoglalás arról, mit lehet, mit nem : [link]
2010. febr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Senki pártjára nem szeretnék állni, de azért vannak olyan kajcsik pl terhességnél vagy szoptatásnál, amit tényleg érdemes kerülni. Például engem terhesség alatt állandóan felfújt a krumpli, nem ehettem. De például a "k" betűvel kezdődő zöldségfélék is okozhatnak bajt szopi alatt, mint pl. kel, káposzta stb. Az eper bejutva az anyatejbe kiütéseket okozhat a babánál, de van más gyümi vagy kajcsi is ami 1-1 babánál is gondot okozhat. De az is igaz, hogy túlzásba sem szabad esni; én pl minden további nélkül ettem felvágottakat terhesség alatt, mert kívántam ; a végefelé meg az édességeket :)

2010. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Látod! Épp ez az! Mindent kis mennyiséggel ki kell próbálni, ha gondot okoz, egy pár hétig hanyagolni kell, de utána újra próbát lehet tenni. Addig, míg nem tudod, miből gondolod, hogy nem bírja a babád? Én is beleestem ebbe a csapdába az első babámnál...nagyon hasfájós volt, így már alig volt néhány dolog, amit enni mertem, ő ennek ellenére ugyanúgy szenvedett.. Megfogadtam, hogy a következő babánaál nem fogok ennyire egyoldalúan enni. Kis adagokkal kipróbáltam, hogy reagál a pici, ha nem volt gond, onnantól bátran ettem. Eper: anyuka eheti, baba nem. A magok okozhatnak allergiát, de azok nem mennek át a tejbe. Extrém esetben még így is kiütheti a babát, de ez már más kérdés (vannak eper ízesítésű tejpépek, az enyém attól lett pöttyös, amikor én ettem kiló számra epret, semmi baja nem volt). Szóval: eleve semmi se tiltott, ki kell próbálni, miket ehetsz.
2010. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert mindenki mást mond, minden internetes oldal, minden szakember, és minden kismama. És persze mindenkinek a szervezete más. Barátnőm a húson, krumplin kívül jóformán semmit nem ehetett, mert mindentől fájt a baba hasa. Én még babot is ettem, mert semmitől nem volt gond.
2010. febr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
hát ez jó kérdés.én mindent megettem terhesség alatt és most is,pedig szopizik a fiam.de tudom hogy ha attól az ételtől fáj a pocija,akkor abból csak keveset eszek legközelebb már,és nem egész nap azt tömöm magamba.vagy mikor még terhes voltam a paradicsomos ételektől falat tudtam volna kaparni,mert ugy égett a torkom,igy azokat tényleg kerültem,ha lehetett.szerintem attól hogy valaki terhes,vagy szoptat még megehet ugyan ugy mindent mint az elött,csak figyelni kell a jelekre.
2010. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Képzeld, bennem ez fel se merült és a gyerek ekcémás lett. Ne egyek semmi tejterméket!

Nem ettem és rendbejött, a gyerek tejérzékeny.

És a második gyerek is az. Apától örökölték (ő nem tudott róla, hogy ő az lenne, ma már tudja..).

Akkor azért elgondolkozol, nem?

2010. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!