Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adóbevallásos kérdés?

Adóbevallásos kérdés?

Figyelt kérdés
Megkaptam postán az adatlapot a 2009-es évre,ami kell majd az adóbevalláshoz.Nekem mindig a cég csinálta,mert nem értek hozzá megmondom őszintén.A papíron az áll,hogy egyik hónapban 60700 ft-ot kaptam gyedet(amiből én a számlára 54000 körül kaptam)a másik hónapban 62700(ebből én 57000 körül kaptam)és a levont adóelőleg 0 ft.Akkor nekem volt adójóváírásom vagy nem?Mert itt a papíron az van hogy adójóváírás 106709 ft,de alá van írva hogy az adóbevallásban figyelembe vett adókedvezmények összege ettől eltérő lehet.És akkor a kérdésem:Miért nem azt az összeget kaptam minden hónapban ami itt a papíron van és hogy ennyi adójóváírást fogok kapni?Bocsánat ha értelmetlemül fogalmaztam de tényleg fogalmam sincs az egészről.Ha valamit nem írtam oda és nem értetek akkor írjatok hátha esetleg tudok rá válaszolni.Köszi előre is.
2010. febr. 1. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A céged fog küldeni egy éves öszesítőt (09M30 Munkáltató által kiadott igazolás a 2009. évi személyi jövedelemadó és különadó bevallásához), mármint mennyi Gyed-et kaptál, adójóváírást kaptál és mennyi adót vontak le. Nekem már kiküldték és szerintem a napokban Te is meg fogod kapni és az alapján kell kitölteni az adóbevallást. A legkönnyebb azonban, ha az APEH honlapjáról letöltöd az adóbevallási programot, ami nagyon egyszerű.
2010. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 09M30-as lapot adta ki a munkáltatód.

Vagy a Tb.-től kaptál "ADATLAP a 2009. évre"?

Ha a munkahelyed nem kifizetőhely, akkor az OEP. által kiadott adatlap alapján kell az adóbevallásodat elkészíteni.

A munkáltatód ezért nem csinálja meg a bevallásodat, mert a tavalyi évben gondolom egész évben gyed-en voltál.

A hónapok közötti eltérés, azért van mert az egyik hónap 30 napos a másik meg 31-es.


Írjál privát és segítek.

2010. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Írtam privit.Köszi
2010. febr. 1. 12:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!