Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek szerintetek?...

Mit tegyek szerintetek? Tejfehérjés anyatej kontra speciális gyógytápszer.

Figyelt kérdés

3 hós kisbabám arca nagyon csúnyán ekcémás kb. 4 hetes kora óta. Jelen állás szerint a doktornő tejfehérje allergiára gyanakszik, ami meg is állná a helyét, mert a nagyobbik kisfiam is az volt, de ő 2 évesen kinőtte. Igaz nála a tünetek teljesen másképp jelentkeztek, olyan egyértelműen.

A kisbabám jelenleg szopizik, de tápszeres pótlásra van szükség, speciális tápszert kap. Erősen gondolkodom azon, hogy abbahagyom a szoptatást, mert észrevettem, hogy a szopik után 1-1,5 órát szenved a pocijával, amin nem nagyon tudok mivel segíteni. Ha van olyan nap, hogy majdnem elég a tejcsi, akkor másnapra még jobban belobban az arcbőre. Viszont múlt héten 2x is itthon kellett hagynom apukájára, aki tápszert adott neki többször is, és akkor 2 napig majdnem elmúlt az ekcéma, annyira sokat javult. Mit tegyek, mivel ártok többet neki, mert én nem tudok bevállalni mégegyszer olyan kemény diétát, mint az előző babámmal tettem 2 éven keresztül. A mostani gyerekorvos szerint annyira kellene vigyáznom, hogy még a reggeli kávét sem ihatnám meg tejjel, sőt még virslit, kekszet, tehát tejfehérjét nyomokban tartalmazó készítményeket sem fogyaszthatnék.

A kicsikém pont ma 3 hónapos. Azért most tettem fel a kérdést, mert magamban ennyi időt adtam, hogyha nem javul a helyzet, akkor elapasztatom a tejem, de viszont lelkiismeret furdalásom van, mert a nagyobbik fiúcskánál kitartottam. Most nem érzek hozzá akkora lelkierőt a 2 gyerkőc mellett. Rossz anya vagyok? A doki rám bízza a döntést, de nem tudok mérlegelni, mert hol erre, hol arra billen a mérleg nyelve, sok a pro és ugyanannyi a kontra.

Kérlek segítsetek, előre is köszönöm:

egy aggódó édesanya


2010. jan. 30. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia az én kislányom hét hetes volt, mikor kiderült az allergiája, akkor kezdtem a diétát. Nekem is nullásat kellett tartani, tehát se felvágott, se kenyés stb. de hát tudod te is.

Én nagyon kikészültem a diétától, de a természet adott végül feloldozást, mert a tejem elapadt. Szépen, fokozatosan. De amíg volt, addig se volt már tápértéke, lefejve olyan volt, mint a víz. Úgyhogy én teljesen megértelek, mert ismerem a nullás tejmentes életet.

Azt tanácsolom neked, hogy SENKIRE ne hallgass, aki nem csinálta, és válaszol. mert fogalmuk sincs, hogy miylen. Biztosan jönnek majd a "kisbabádnak a szoptatás a legjobb"szöveggel, de fogalmuk sincs, hogy mi mindenről kell lemondani ilyenkor, olyanokról is, ami amúgy eszébe se jutna az embernek.

Szóval én azt mondom, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Hidrolizált tápszeren is fel lehet nőni, a kislányom azóta hét hónapos, és négy napja már álldogál. Szóval semmi baja attól, hogy már nem szopik :)

2010. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja még annyi hogy ha nem diétázol akkor ártasz a tejfehérjés tejjel, szóval ha nem tartod, tényleg hagyd abba a szoptatást. És ettől nem vagy rossz anya!

Üdv Viki

2010. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a gyors választ. Nagyon ügyes a babád :) Azóta is csak gondolkodom folyamatosan a dolgon, hogy mi lenne a jó. Ilyen "nullás" diétát tartani nemcsak a szervezetnek megterhelő, hanem a pénztárcának is sajnos. Mert aki valamennyire járatos a témában, az tudja milyen húúzós áron adják az alternatív tejpótlókat. Igaz a tápszer sem olcsóbb....
2010. jan. 30. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Leszögezem, én szoptatás párti vagyok! De sok esetben mérlegelni kell a szoptatás és a baba egészsége között. Nem vagy könnyű helyzetben, nem is tudnám elképzelni.

Szerintem a gyerekorvossal konzultálj ez ügyben, s ha a baba a tápszertől "jobban" van, akkor miért kínoznád? Nem leszel rossz anya, sőt, inkább példaként szolgálhatsz, hogy foglalkozol a gyermeked egészségével, s épp azért tanakodsz, mert a legjobbat szeretnéd neki! (3 hónapot már szoptattál!)

Kívánom, hogy sikerüljön jól döntened és a baba is jobban legyen!

2010. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom is 3 hónapos volt, amikor előjött a tejfehérje allergiája. Ő sajnos sugárban hányt, 2 hétig voltam vele kórházban. Engem is elég rosszul érintett, hogy nem szoptathatom őt és csak gyógyszerrel tudtam elapasztani a tejem. Azóta tejmentes diétán van és spéci tápszert iszik. Most már 18 hós és makk egészséges. Nálunk már olyan súlyos volt a helyzet, hogy fel sem merült az én diétám. Ettől még jó anya vagy, akárhogy döntesz is! Sok sikert és jó egészséget Nektek.

2010. jan. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Egytől egyik hasznomra vált a döntéshez. Szóval: holnaptól nem fogom szoptatni a kicsit, és tápszeres lesz végleg, és elkezdem a hozzátáplálást gyümölccsel hamarosan. Már csak a lelkiismeret furdalással kell valamit kezdenem :( Igyekszem teljesen pozitívan hozzáállni a dolgokhoz. Köszi mégegyszer a megnyugtatást.
2010. jan. 31. 14:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Örülök nagyon, hogy gyűlnek az allergiában érintett anyukák válaszai. Arra számítottam, hogy majd jól lehurrogják a kérdezőt, ahogy itt más szoptatós kérdéseknél szokták.

A sugárban hányós kislány anyukájától kérdezném, hogy kinőtte-e a baba az allergiát? Vagy most mennyi idős?

2010. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!