Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit adtok enni 5 hónapos...

Mit adtok enni 5 hónapos babátoknak anyatej után?

Figyelt kérdés
Most kezdem a hozzátáplálást...,eddig csak tejpépet kapott a kislányom!!Mit adhatok még neki??A védőnő egy gyökér,sosem válaszol a kérdésemre,és már 2 hónapja nem is láttam...
2011. jún. 5. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Olvasd el a bebu.hu - n a hozzátáplálási kisokost. Sorban le vannak írva, hogy mikor mit szabad adni a babának és hogyan kell elkészíteni. Nekem nagyon hasznos volt, az én védőnőm sem volt valami gondoskodó.


Én 6 hónaposan kezdtem a kóstoltatást az anyatej mellett. Nálad anyi lesz a különbség, hogy a tápszer (vagy ezek szerint tejpép) lesz a baba fő tápláléka és ehhez megy a hozzátáplálás szép fokozatosan.


A gyümölcsök közül én almával, meggyel majd barackkal kezdtem, zöldségeknél pedig krumplival, sütőtökkel majd répával.


Most 9 hónapos a kisfiam, gyakorlatilag mindent szik már, mait ebben a korban lehet, de még naponta 4-5x szopizik mellé.


Ha van kérdésed, nagyon szívesen segítek, de ezen a linken mindent meg is találsz:


[link]

2011. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
SEMMIT, csak anyatejet, a hozzátátplálás még korai!
2011. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
5 hónapos korban csak kóstolgatni kezdtünk az ízek miatt. Ez azt jelenti,hogy heti 1-2 alkalommal (általában a dél körüli étkezésnélé) valameyik adtható gyömölcs levét adtam egy kiskanálból. Pl almalé. Nem is igazán a téplálás miatt,hanem csak azért,hoyg kezdje el megszokni,hogy más ízek is vannak.
2011. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló...,nagyon szépen köszönöm a segítséged,igazán kedves vagy,hogy felajánlottad a segítséged,és megmutattad ezt az oldalt!!

Második...Nem korai,ugyanis ha kevés a tejed,akkor sem éhezhet a babád..Muszáj neki adni valamit..3 hós kor után van bontóenzimje,tehát egyáltalán nem korai,ha most 5 és fél hónapos kislányomnak elkezdek mást is adni!!

Harmadik,köszönöm szépen a válaszod!!

2011. jún. 6. 08:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!