Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki 36. hétre szült minden...

Aki 36. hétre szült minden rendben volt a babával? Mekkora lett a baba? Kora osztályra került még? Meddig voltatok kórházban?

Figyelt kérdés
2014. nov. 27. 13:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Mi császárosok voltunk farfekvés miatt. Nem sírt fel magától ezért kicsit kellett neki segíteni. 2 hétig voltunk bent, ebből 1 hetet inkubátorban volt mert kellett neki oxigéntámogatás, infúziót kapott mert leesett a vércukra, és antibiotikumot mert magzatvizet nyelt és tüdőgyulladása lett.

Utána besárgult akkor fényezték még egy kicsit. Miután kikerült az inkubátorból még egy hetet töltöttünk a roomingin-ben, nézték a vérképét mert vashiányos vérszegény volt(egészen 3 hónapos koráig két hetente hordtuk vissza vérvételre), meg magas volt a májfunkciós értéke.

Egyébként 2810gramm és 51 cm volt. Sajnos nem maradhatott tovább bent, mert már a 30.héttől kevés volt a magzatvíz és el volt öregedve a méhlepény nagyon. Hetente jártunk vizsgálatokra. Azt mondta a doki, hogy jobb lesz már neki kint.

Azóta minden rendben, most lesz 30-án hat hónapos, igaz még nem forog, de ami késik nem múlik. Járunk gyógytornára, mert a méhen belül a bal bokája kicsit befelé nyomódott el(kicsit csámpás), de már alakul.

2014. nov. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia, 2. babám 36+3 napra született, lejött a főorvos, úgymond alaposabban átvizsgálták a koraszületés határa miatt. De mivel 2600 g volt,így nem számították koraszülöttnek,meg minden rendben volt vele.Addig maradtunk bent a többiek,4. napon engedtek haza,kicsit volt csak sárga, de akkor nem volt 2600 g,hanem valamivel kevesebb.De mivel az első 1-2 nap általános fogyás után elkezdett hízni nem tartottak tovább bent.
2014. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én a 37. hét első napján szültem, 2490 g volt a baba. Éppen az érettség határán van hivatalosan, de az Apgar-ja 10/9 lett, hosszú hajjal és körömmel született. A szoptatás is rendben ment az első pillanattól kezdve.

Nem került koraszülött osztályra, de picit alacsony volt a vércukra, ezért egy éjszaka infúziót kapott, valamint a szoptatások után 2-5 ml spec. tápszert kellett adnom neki injekciós fecskendővel. 3 nap után engedtek haza, mint a többieket. Normál szülés volt.

36. hétre született babák már teljesen életképesek, az utolsó hetekben inkább híznak.

2014. nov. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36 hetre szultem kereken csaszarral, surgos volt. Toxikozisra gyanakodtak, de miutan kivettek a lanyomat akkor jottek ra h nem az volt a gond, hanem a nyakara es a mellkasara tekeredett a koldokzsinor. Enyhe oxigenhiannyal szuletett 6os apgarral. 2700g es 50cm volt. Nem kerult se kora osztalyra, se lelegeztetogepre. 3 apgar szintet neztek neki a kovetkezo 8as es 9es lett. Annyi volt h besargult. De az semmiseg. Kek fenybe tettek. :-) gyonyoruen cicizett is. Februarban lesz 2 eves. Nagyon okos kislany. Hamar behozta a lemaradasat, mar most 21 honaposan 94 cm es 13 kg, szobatiszta. Szepen beszel. Semmi hatranya nem lett belole. :-)
2014. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem irni h 5napra a szules utan hazaengedtek.
2014. nov. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek. Kicsit megnyugodtam. Ma töltöttem a 36. hetet, reggel óta találkozom a nyákdugó darabkáival+keményedek. Remélem még pár napig húzom.

várom a további válaszokat is!

2014. nov. 27. 14:37
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálam minden előjel nélkül 36+5 hetesen elfolyt a magzatvíz. Idén január 20-án történt ez. Délután 14:00-ra még NST-re mentem, nem mutatott fájást, semmit. Majd otthon lepihentem és tévéztem. Reklám alatt este 18:00-kor úgy gondoltam, felkelek és csinálok valami szendvicset. Amint felálltam, éreztem, hogy valami meleg folyik a lábamon végig. Fél percen belül egy nagy tócsa lett alattam. Sokkot kaptam! Nem vártam még. Kiabáltam a férjemnek remegő ajkakkal, hogy MEGYÜNK SZÜLNI!!! Totál bepánikolt ő is, majd összeszedtem magam, felhívtam a kórházat, hogy akkor most mi legyen, hívjak mentőt, vagy menjek olyan kórházba ahol van PIC? Azt mondták, 36. hetet betöltöttem, nem kell koraszülött osztályas kórházba menni, zuhanyozzak le és érjek be hozzájuk 2 órán belül. Én 19:00-re már benn voltam. Taxival mentünk be, a kocsiban már enyhén görcsöltem. Benn megállapították, hogy C 2110-es a méhszájam, a burok megrepedt, de van még időm, csak másnap fogok szülni. Bekísértek szülőszobára, ahol elkezdtem rendesen vajúdni. Olyan 23:00 körül a férjemet elküldték, hogy még nem lesz most baba, holnap reggel 7-re érjen be, ha apás szülést akar. Egész éjjel ment a gép, figyelték a baba szívverését. Hajnali hatkor megkaptam a beöntést, majd burkot repesztettek, mert felül repedt és alul, a baba fejénél még feszes volt. Elég nehezen tágultam, pedig fájt mindenem rendesen. Azon a nap délelőtt, tehát 36+6 hetesen 10:25 perckor oxitocinos injekició után egészséges 3,5 kg-os 55 cm-es kisfiam született. Sajnos mutatkozott pár jel, hogy koraszülött, a bőre alatt nem volt elegendő zsír, fázott, ezért pár órára inkubátorba kellett tenni, illetve a körmei nem nőttek ki rendesen, hegyesek voltak. A rooming-in ellenére az első éjjel nem engedték hozzám, nappal is csak kicsit lehetett velem. Másnap viszont velem volt egész nap. Harmadnapra besárgult, ezért éjjel megint kékfény alatt volt inkubátorban, de kedden született, szombaton már otthon is voltunk, mint a többi baba, akik a fiammal egy napon születtek. 9/10-es értéket kapott amúgy. Az egy perces lett rosszabb a bőre miatt. Azóta 10 hónapos, életvidám kisfiú. 10 kg és majdnem 80 cm :) Szóval, most is nagy baba. :D Nem hiába jött előbb. Kapaszkodva lépegetünk, hamarosan elindulunk. :) Amúgy tényleg sokkolt a dolog, mert január 20-án folyt el a víz ugye és február 13-ra voltam kiírva :) Volt még idő, de nem bánom, hogy így alakult :) Ne aggódj! Most már,ha hivatalosan korababa is lesz, mint a fiam, semmi gond nem lesz, valószínűleg nem is kell több napot benn lennetek a kórházban, mint amennyit a többieknek kell! Nyugodt szülést, boldog baba- és gyermekkort Nektek!
2014. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Szerintetek ez tendencia, hogy a korababák így besárgulnak, vagy csak éppen itt mindenki babája benne volt a szórásban? Mert ugye elméletileg minden 3.baba besárgul. Mi amúgy 10 hetes korunkig sárgák voltunk. Aztán szépen elmúlt.
2014. nov. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
En is ugy gondolom h ez ilyen jellegzetes dolog lehet annal aki hamarabb szul tuti elojon, de ott van pl sogornom 2 nappak a kiirt nap elott szult es az o kisfia is besargult.
2014. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Nálunk anno azt hiszem 15 baba volt és csak az én fiam és egy másik fiú sárgult be.
2014. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!