Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 25 hetes vagyok, és egyedül...

25 hetes vagyok, és egyedül vagyok. Miért sajnál mindenki, tényleg olyan nehéz lesz?

Figyelt kérdés
Igazából, nem egyedül csak a gyerek apjával nem vagyunk együtt.De itt vannak a szüleim segítségnek. Nagyon várom a babámat, és nagyon boldog vagyok. 28 éves vagyok, nem hiszem hogy felelőtlen lennék, mégis mindenki azzal jön, hogy jaj, milyen rossz, nehéz stb lesz így egy gyerekkel. Nem akarom hogy sajnáljanak, vagy igazuk van, és csak én nem érzem, hogy ez milyen nehéz lesz?
2008. aug. 15. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Apa nélkül tényleg elég nehéz(de néha vele is)szerintem szerintem az anyagi oldalára gondolnak mert azért egy fizetésböl ami nem sok(tudom mert én is gyeden vagyok)épp csak elég a gyerek dolgaira!!!!de a szüleid segitenek akkor nem lesz vészes,szerintem.de most ezen ne idegeskedj hanem örülj a kicsidnek.gratulálok a babádhoz:)
2008. aug. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére az anyagi rész nem lesz gond, mert a szüleim, de még az apa szülei is segítenek, igaz nem lesz minden új, de hát ez legyen a legnagyobb baj. Köszönöm a választ, minden jót Neked!
2008. aug. 15. 09:15
 3/4 anonim ***** válasza:

ez emberek ilyenek. biztos sokan orulnek veled :D

lesznek nehez reszek, de mindenki eleteben vannak nehez reszek.

szerintem nagyon nagyon nagy ajándék a babó, foleg ha ilyen nagy szeretettel varod, ne torodj azokkal, akik nem erthetik meg, mekkora csoda.

mert ez olyan nehézség, ami MEGÉRI

2008. aug. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül csináltam végig a terhességet. Azóta is egyedül vagyok, a 10 hónapos fiammal. Ha az anyagi részét nem nézem, akkor nem sokkal nehezebb egyedül, csak annyiban, hogy ahol apa is van, ott némileg megoszlik a stressz, pl. három átbőgött nap után már nagyon jó, ha egy kicsit apa kezébe is oda lehet adni a nyűgös csöppséget és fújni egyet. Nekem legalább is ez hiányzott. Persze a szüleim nekem is segítenek, de azért tőlük nem várhatom el olyan magától értetődően, mint egy apukától.

A lényeg, lesznek nehézségeid, amikkel nehezebben birkózol majd meg, mint az, akinek van párja (bár sok esetben az apuka olyan keveset van otthon, hogy az anyuka alig érzi könnyebbnek a saját sorsát, mint az egyedülálló anyukák), de ha te így elfogadtad (és ahogy látom elfogadtad, boldog kismama vagy), akkor így is fogod megszokni, nem fogod állandóan összehasonlítgatni a magad életét másokéval, szóval nektek szerintem így lesz tökéletes. Ja, ezt olvasd el:

[link]

Lehet így is hozzáállni, de azért mindig két oldala van az éremnek. Én írtam is hozzá kommentet, csak hogy a másik oldal is előtérbe kerüljön egy kicsit. De tényleg lehet így is hozzáállni a dologhoz, és az a legjobb, ha valaki így tud hozzáállni.

Sok boldogságot, könnyű szülést és jó babázást kívánok neked, a picurkána pedig sok egészséget és kiegyensúlyozott, vidám gyerekkort!

2008. aug. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!