Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt mindenki gyereke elalszik...

Itt mindenki gyereke elalszik egyedül,5 perc alatt a kiságyban? Csak én szenvedek az altatással?

Figyelt kérdés
Próbálom úgy csinálni ahogy itt olvasom, hiába teszembe a kiságyba,hiába maradok ott, hiába jövök ki, ugyanaz van, bőgés a végletekig. Nem bírom hallgatni, már beleremeg az egész gyerek annyira sír, ezért felveszem és ringatva vagy az ölemben elalszik. (1 éves)
2011. jan. 20. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

az én lányom 10 hónapos és kb. 3 hónapos korig aludt csak a kiságyba. 1 héttel ezelöttig velünk aludt a nagy ágyban. A mai napig csak úgy tud elaludni, ha szopizik. Utánna átrakni már nem is lehet, ezért aludt el mellettünk. De most csináltam fekhelyet mellettünk a földön (már nem fért el közöttünk, nagyon sokat forgolodik északa, sok hely kell neki) azóta ott alszik. De csak szopizva.

A keresztgyerekeim is csak ringatva aludtak el nagyon sokáig.

2011. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Szia.Az én 7 hós kislányom sose aludt el még egyedül.Mindig cicivel alszik el vagy ritkán ringatva.:)
2011. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem :)


Kislányom is 1 éves, igényli az összebújást. Ha férjem altatja, akkor lefekszenek a mi ágyunkra, összebújnak és úgy alszik el. (én ezt nem csinálom, mert hamarabb elaludnék, mint a lányom.....)

Én a szobájában egy fotelben altatom, leülünk, ő simogatja a hajam, ettől hamar megnyugszik. Szeretem ilyenkor cirógatni, simogatni a haját, szoktam énekelni. Néha tényleg pillanatok alatt elelszik, de van, hogy fél óra is kell hozzá. Én nem bánom, és úgyis "kinövi" majd. Unokaöcsémet alig tudtuk elaltatni mikor ennyi idős volt, felváltva ment hozzá tesóm, anyum, én, nagyon nehezen aludt el. Aztán kinőtte, ma már nem kell altatgatni.


Ja, nappal akkor teszem le aludni, ha már tényleg álmos, így az nem nehézkes.


Meddig kell altatni? Nehezen alszik el, vagy csak az a baj, hogy nem alszik el magától?

2011. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, nem vagy egyedul. A fiam jovo penteken lesz 1 eves, es sajna ringatnom kell... Tudom nem jo, le kellene szoktatnom, de 1 szobaban van a lanykammal, akinek meg fel kel kellnie reggel. A lanyommal nem volt ilyen gondom, pedig ugyanugy csinaltam az elejetol kezdve mindent. Amugy sem nagy alvasigenyu a fiam, sajnos. Remelem 1X azert majdcsak sikerul mindannyiunknak. Fel a fejjel!!
2011. jan. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja, es par honapos koraig el tudott aludni egyedul, betettuk a kisagyba, megsimiztuk, egy darabig nezegetett, majd elaludt. Aztan valtozott a helyzet, sajnos.
2011. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
neked nem kell megfelelned senkinek.ha a babádnak az a jó,hogy az öledben alszik el,akkor altasd úgy.majd leszokik róla,ha érett lesz hozzá.én is ringattam a 16 hónapos fiamat,pár hete ő kérte,hogy ne ringassam.majd te is látni fogod a jeleket,amikor már nem igényli.
2011. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Értelmetlen divat ez az elvárás, hogy egy kisbaba egyedül, a kiságyban el tudjon aludni, mint a kisangyal. Jól teszed, ha elaltatod. majd később megtanul elaludni egyedül is.


Nem javul a helyzet, ha melléfekszel? Nekünk bejött, hogy ölbevétel helyett szorosan mellébújtam.

2011. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13 hónapos a fiam,soha nem aludt még el egyedül.egy ideig cicin aludt el.mostanában betettem az ágyba,meséltem,énekeltem neki,fogtam a kezét,simogattam a hátát és elaludt.egy pár hete azt igényli,hogy mellette feküdjünk és birizgálja a fülünket,hozzánk bújik és elalszik.majd kinövik.
2011. jan. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Az én fiam nem igényelte a ringatást, viszont csak cicivel volt hajlandó elaludni. 18 hónapos koráig szopizott. Mindig a mi ágyunkban aludt be a cicin, azután csempésztem az ágyába.(Általában 2 perc alatt beájult.) Mikor elhagytuk a szopit, mindent úgy csináltunk, mint addig, csak épp a cici helyett, egy kis összebújás, puszilgatás, simogatás következett. Most ott tartunk (21 hónapos), hogy már nem hagyom, hogy a mi ágyunkban aludjon el, hanem amikor már érzem, hogy majdnem alszik, odasúgom, hogy most átviszem, az ő ágyikójába. Aztán ott még kell néhány percig simizni, de aztán elalszik. Még kell néhány hónap, hogy eljussunk, a "saját ágyban lefekvés, jó éjt puszi, és alvás"-ig.

2011. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

másfél éves de nem alszik el egyedül, soha nem is aludt el,

ringatnom ugyan nem kell (hálistennek mert 12 kg :) de ott kell ülni mellette és simogatom amíg el nem alszik

na aztán 23 óra körül felébred, és addig sír amíg ki nem veszem

vagyis most már nem sír, mert az első mukkra bemegyek, kiveszem, és onnantól velem alszik

nem tudok mit tenni, próbáltam kicsit sírni hagyni, de csak belelovalta magát, szóval most már nem küzdök ellene, együtt alszunk és kész :)

2011. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!