Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg így kellene etetni a...

Tényleg így kellene etetni a babákat az első időkben?

Figyelt kérdés
Ma hallottam, hogy egyik ismert ember azt mesélte, hogy a most születő második babájukat is úgy fogják etetni, mint az elsőt. Ha 3 kg felett születik, akkor 3 óránként, ha 4 kiló felett, akkor 4 óránként kell etetni. Azt is mondta, ezt így kell csinálni. Ő fogja átvállalni az éjszakákt, így reméli, hogy 4 kiló felett lesz a baba. Hát őszintén én erről még sehol nem olvastam, nem hallottam. Mindenki a kórházban, a védőnő, gyerekorvos azt mondta, ha normál súllyal születik, akkor igény szerint, és nem szükséges éjszaka felkelteni etetni. (persze ha fogy a baba az más).
2010. jan. 28. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez szerintem hülyeség,mert amikor megszületett a

Kislányom volt oyan amikor 2óránként evett.

Amikor megéhezett,akkor evett...

2010. jan. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hmmm...én is akkor etetem, amikor megéhezik. Éjszaka 6-7 órát is van kaja nélkül, nem fogom felébreszteni. De ha napközben 2,5 óra múlva éhes, akkor nem fogok várni, mert "így kell" :S
2010. jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is így etettem a fiamat. Pedig még csak 14 hónapos múlt, azt hittem, azóta ennyit változott az etetés.
2010. jan. 28. 12:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én babám is igény szerint evett. Egyébként ki az az ismert ember?

Az én babám ahogy belelépett a 3. Hónapba, 1hétig majdnem óránként kért enni, és még éjjel is egyszer. Ezért nem merném előre állítani, hogy 4óránként fogom etetni a babámat...

2010. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régen 3 óránként etették a babákat, és ahogy nőttek, valamint a nagyobbacskákat 4 óránként.

Engem is így szoptatott anyukám, akkor még a kórházban is csak 3 óránként enni vittek ki minket anyáinkhoz.

Szóval van ilyen.

De manapság az igény szerinti szoptatást favorizálják -én is úgy csinálom :)

2010. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tegnap az Rtl reggeliben volt Kaszás Géza, és ő mondta.

próbáltam megkeresni a videót, de csak egy régebbit találtam.

2010. jan. 29. 11:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!