Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szülőkről, akik szegénységbe vállalnak 3-4 gyereket? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

A kérdésemmel nem szeretnék vitát szítani, csupán a vélemények érdekelnek. Szegénység alatt olyan életszínvonalt értek, ahol az alapdolgokon felül (víz, áram, fűtés, élelem) nincs túl sok dolog jelen.

A kérdésemet az egyik ismerősöm ihlette (nem barátom, nem haverom, csak egy facebook-ismerős, az akárki akárkijének az akárkije), aki a képei alapján meglehetősen szerény körülmények között él, ráadásul nem túl tiszta környezetben, koszosak a bútorok, a szőnyegek. Valahol mélyen magamban elítélem őt, mert ennek ellenére mégis 3 gyermeket vállalt, de a lelkem másik fele meg bűntudatot érez az elítélés miatt, hiszen mindenkinek joga van annyi gyereket szülni amennyire vágyik.. Talán. Vagy mégsem?

Ti hogy gondoljátok ezt?


2014. nov. 10. 16:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
51%

mert neked fontos az elelem minosege (nekem is az) nekik meg nem. ha az ember mindenbol a legolcsobbat veszi havi 20 ezer ftot meg tud sporolni. ha emellett mondjuk turizik akkor még 20-at. ez igy pont egy gyereknyi penz. nekik nem fontos az uj ruha az uj butor ezt meg kell ertened. a kajan mar vitatkoznek, en sem szeretnem hogy a gyerekem parizsit egyen de generaciok nottek fel parizsin, nem biztos hogy rosszabb valasztas mint agyon tartositott, transzzsirokkal teli chipset venni a gyereknek (vagy o megveszi mert jut zsebpenz ra). szerintem az hogy kopott ruhaban jarnak vagy nem a kikabol bugaztak a butorokat még nem ok arra hogy meg vonjanak maguktol még egy gyereket (egyebkent a lomis butor epp lehet tomor fa talan sokkal jobb minoseg mint a laminalt mdf szarok).

az hogy penesz van meg kosz, igenytelen dologde ha egy gyereke lenne szerinted igenyesebb lenne? fenet.

2014. nov. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Utolsó elég nehezen spórol meg havi 20 ezret turival ha egész évben nem költ annyit ruhára.

Ne röhögtessetek már, ti láttatok már szegénybe növő gyereket.

2014. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
ugy ertettem hogy en.havonta vasarolok ket uj ruhadarabot akkor ha azt nem.boltban veszem hanem turkalom sporoltam 20 ezret. de nyugodtan koss bele mert még kb 20 dolgot tudnék mondani amivel megtudnának ennyit sporolni. te most megint a mélyszegénységre gondolsz szerintem. a kozepreteg meg a mely szegenyreteg kozti atmenetre vonatkozott a kerdes.
2014. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!