Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, nem féltek attól,...

Szülők, nem féltek attól, hogy a gyereketek hálátlan lesz, ha felnő?

Figyelt kérdés
Például olvasom itt mennyien ugye éveket is küzdenek a babáért, nem kevés pénzt beleölnek, aztán próbálnak mindent megadni, megfelelően nevelni, és akkor látja az ember mennyi kamasz titkolózik, nem beszél a szüleivel, nem bízik bennük, szemtelen, stb. Vagy a normális, következetes nevelés minden esetben jó szülő-gyermek kapcsolatot eredményez? Tapasztalatok?
2014. okt. 26. 20:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A hálátlanság nem a megfelelő szó, mert hálát nem várok tőle. Attól azonban félek, hogy minden nevelés ellenére esetleg rossz társaságba vagy rossz befolyás alá kerül, és kamaszkorában "elmegy" az esze, amin aztán nagyon nehéz segíteni.

Szeretném (mint gondolom, mindenki más is), hogy normális, értelmes ember legyen, ne csak a bulizáson meg az iváson járjon az esze, mint sok mai fiatalnak. Ami rajtam múlik, megteszem, én inkább attól félek, hogy lesznek rajtam kívülálló ingerek, és ezt nem tudom, hogyan lehetne elkerülni.

Nem akarok abba a csapdába esni, hogy még a barátait is nagyító alá veszem és én akarom megmondani, kivel haverkodjon, de azt sem szeretném, ha olyanok vennék körül, akik nem jó irányba terelik.

2014. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én vagyok hálás a gyerekemnek, mert van. Mert szeret, mert szeretem. Nem várok hálát valamiért amit egyértelműen én akartam, mégpedig azt, hogy megszülessen.
2014. okt. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem azért nevelem, hogy hálálkodjon. Tökmindegy, mennyit költök rá, mert szívesen teszem, nem áldozatként élem meg. A hálátlanság nem azért fájna, mert nem kapom vissza, amit beleinvesztáltam, hanem mert annak a jele, hogy rossz a kapcsolatunk. Nem is tőle kell visszakapnom bármit, mert már megkaptam gyerekkoromban a saját Édesanyámtól.


A kamaszoknak meg az a dolguk, hogy titkolózzanak és szemtelenek legyenek!! Ez a normális!

2014. okt. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ezek szerint rossz szót használtam, hála alatt nem ellenszolgáltatásra és ehhez hasonló dolgokra gondoltam, hanem szimplán arra, hogy mondjuk akkor is megmaradjon/kialakuljon egy jó szülő-gyerek viszony, ha a gyerek felnőtt, elköltözött.
2014. okt. 28. 22:33
 15/15 anonim ***** válasza:
A kamaszkor meg a felnőttkor nem feltétlenül ugyanolyan a szülő-gyermek viszony szempontjából, sőt!!
2014. okt. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!