Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, nem féltek attól,...

Szülők, nem féltek attól, hogy a gyereketek hálátlan lesz, ha felnő?

Figyelt kérdés
Például olvasom itt mennyien ugye éveket is küzdenek a babáért, nem kevés pénzt beleölnek, aztán próbálnak mindent megadni, megfelelően nevelni, és akkor látja az ember mennyi kamasz titkolózik, nem beszél a szüleivel, nem bízik bennük, szemtelen, stb. Vagy a normális, következetes nevelés minden esetben jó szülő-gyermek kapcsolatot eredményez? Tapasztalatok?
2014. okt. 26. 20:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem félek tőle. A gyerek egy indivídum, szabad akaratú felnőtt lesz, nem a nevelés, hanem a szeretetteljes légkör miatt lesz jó a kapcsolata velünk. A kamaszkor meg külön kategória :-) azt át kell vészelni.
2014. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nevelés kérdése!Vagyis magamból indulok ki.

A szüleim úgy neveltek,hogy mindig legyek őszinte hozzájuk. Ha bármi gond,baj van,nekik szóljak először.Sokszor elmondták,hogy bízhatok bennük és mindig mellettem állnak,támogatnak.Így is nőttem fel.Mindig,mindent elmondhattam nekik,figyeltek rám,törődtek velem.

Ez így van a mai napig,pedig már felnőttem és saját családom van.Én is így nevelem a lányom és remélem hasonlóan tökéletes lesz a kapcsolatunk,mint nekem a saját szüleimmel.

Nagyon szeretem őket.Nem vagyok hálátlan.Most én vagyok az,aki mindenben segíti és támogatja őket.

Minden héten látogatom őket!

26/N

Ja és van még egy bátyám és egy öcsém.Ugyan így gondolkodnak.Ki merem jelenteni,hogy minket nagyon jól neveltek a szüleink!Őszinte szeretettel,odafigyeléssel!

2014. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Környezetemben, ahol probléma van a gyerekkel, és úgymond hálátlan, ott a szülőnek is van vaj a fején.

Tehát reménykedem benne, hogy ha szeretetben nő fel, és magamhoz képest megteszek mindent amit tudok (leginkább segítem őt önállósodni, miközben tudatom vele, hogy rám mindig számíthat), akkor nem lesz hálátlan.


A kamaszkor amúgy tényleg más kategória. Akkor még a legnormálisabb gyerek is képes meghülyülni, ez egy ilyen korszak. Túl kell élni, türelemmel és (elcsépelt de) szeretettel. Meg kell érteni, hogy a kamasz milyen fizikai és lelki nehézségeken megy keresztül a felnőtté válás időszakában. Nem könnyű neki sem. Küzd önmagával és a világgal is.


Amúgy azt meg szerintem egy szülőnek tudnia kell, hogy a szerző-alkotó mindig jobban szereti a művét, mint a műve őt. Tehát a szülő a gyerekét jobban szereti, a gyereknek természetes állapot, hogy ott van a szülő, és csak akkor jön rá, hogy mit élt át a szülő, amikor ő maga is azzá válik.

Így tehát 20-30 év mire benő az ember feje lágya, és elkezdi igazán értékelni a szüleit.

De egy szülő nem ezért vállal gyereket, hogy majd a gyerek hálát adjon érte neki. Csak hanem mert... ez az élet rendje, csodája, mert jó.

2014. okt. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Julie S ***** válasza:
Nem felek tole. Nem varok tole halat semmiert sem. Az a lenyeg, hogy egy jol boldogulo, kiegyensulyozott felnott emberre neveljem/neveljuk. A tobbi rajta all. Ha ugy erzi majd, hogy megerdemeljuk, akkor a bizalmaban tart minket, ha nem szolgalunk ra, akkor meg nem. De ezert nekunk kell megdolgoznunk.
2014. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

érdekes kérdés....

Néha megfordul a fejemben,hogy mi van ha...de aztán gyorsan elhessegetem:) Én világ életemben azt hittem,hogy nagyon jó nevelést kaptam,sokan dicsérték a családunkat milyen példa értékű és valóban az is volt...az utóbbi években viszont valami változott,sok dologra rájöttem és nagyon sok dolog van amit nem szeretnék úgy csinálni mint a szüleim!Szeretem őket,tartjuk a kapcsolatot, hálás vagyok nekik és ha arra kerül a sor kérdés nélkül támogatjuk majd őket,mégis más minta szerint szeretném nevelni a gyerekeimet...A férjemék családmodellje már jobban tetszik,ők talán őszintébbek egymással.

Mi meg igyekezzük a maximumot kihozni magunkból mint szülők, de tudom hogy nekem az elengedés nagyon nehéz lesz...minden esetre szeretném okosan csinálni,hogy érezzék,hogy hozzánk bármikor fordulhatnak!

2014. okt. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Hálára apellálva gyereket vállalni...háát, nekem ez elég meredek gondolatmenet. Nem várok hálát, mert nem vagyok a tekintélyelvű nevelés híve, ott szokás hálát várni.
2014. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Illetve az önzetlenség definíciója az, hogy az ember azért tesz valamit, mert nem vár érte ellenszolgáltatást, hálát.

Tehát aki vár, az nem önzetlen - és az önzés nem túl előnyös tulajdonság gyerekvállalás esetén.

2014. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

NE VÁRJ HÁLÁT! – gyermeked nem kérte, hogy megszülethessen, ez a te akaratod volt!

/ Mia Kellmer Pringle /


Mindig ez motoszkál bennem, ha a te kérdésedhez hasonlón gondolkodom. Nem kellemes, de van benne igazság. Nem várhatunk hálát, de az sem jó érzés, hogy bizony elfelejti sok gyerek, mennyi mindent megtettek érte...

2014. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"és akkor látja az ember mennyi kamasz titkolózik, nem beszél a szüleivel, nem bízik bennük, szemtelen,"


Ez a szülő hibája. Ez az oldal is tele van olyan fiatalokkal, akik olyanokat kérdeznek meg, amit jó esetben otthon kéne megbeszélni.

Nyugodtan írj ilyen fiataloknak, hamar ki fog derülni, hogy a szüleik elhanyagolják őket, értelmetlenül szigorúak, stb stb.


Másrészről a gyerek nem befektetés, nem egy vadászkutya amit ha jól idomítasz, akkor jó szolgálatot fog tenni.

2014. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen olykor elgondolkodom rajta mikor olyan embert látok aki cseszik a szüleire.Ismerek is olyat aki felé se néz a beteg,öreg anyjának,pedig szeretetben nőtt fel.A másik gyerek ilyen.És sok hasonlót látok,amit nem értek.
2014. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!