Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én már nem hívhatom úgy majd...

Én már nem hívhatom úgy majd a kisfiamat, ahogy szeretném, ha egyik barátunk is azt a nevet adta a gyrekének?

Figyelt kérdés
Mi már rég kitaláltuk, h ha kisfiunk lesz, így fogják hívni, csak még nem fogant meg. Van egy baráti társaság, ahol egy másik pár ugyanezt a nevet adta. Kicsit ciki, h ők azért választották ezt a nevet, mert amit eredetileg akartak, azt egy másik pár adta ugyaninnen a gyerekének, és nem akarták ugyanazt adni.
2010. jan. 25. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is...én ismerek olyat akinek az unokatesójáak az a neve mint neki...nincs ebből semmi...nehogy már megváltoztassátok:)
2010. jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

miért ne hívhatnád?!

biztos sz.rnék rá, ha már régóta akarnám ezt a nevet adni a babámnak.

2010. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát valószínűleg én is le fogom sz*rni, csak ők fognak puffogni, h miért nem lehetett másikat választani. Szólnak a gyereknek és kettő jön oda.
2010. jan. 25. 16:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
barátnőm és én is ugyanazt a nevet adtuk a kislányainknak véletlenül :) de ez nem okozott problémát, pedig csak pár nap különbséggel születtek
2010. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha találkoztok, vagy szóba kerül, szerintem említsd meg,hogy ne legyen meglepő, ha pár év múlva a Te kisfiadat is így nevezed el, mert ez a név már évek óta tetszett. Jó, ha tudják, hogy nem utánozod, hanem egyszerűen tetszik. Nálunk úgy volt, hogy 16 éves korom óta nagyon tetszett a Bence név. Azóta eltelt 18 év, nemrég született kisfiam, és annak ellenére is, hogy ez a név már sajnos toplistás, maradtunk mellette, 18 éve még nem volt divat. Pár éve egyik baráti pár nálunk közölte, hogy ha lesz gyerekük, nekik is a Bence név tetszik. Azóta sem lett babájuk és egyelőre nem is szeretnének, de mi adtuk ezt a nevet, mert mindkettőnknek tetszett.
2010. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég! Hát engem biztos, hogy nem érdekelne!

Ha egyszer nektek az tetszik, akkor adjátok neki azt. Így is úgy is lehet, hogy lesz egy csomó barátja oviban, suliban, akit ugyanúgy hívnak. És akkor mi van ??! Pl két Bence nem barátkozhat egymással, mert az zavaró??

2010. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A te döntésed, milyen nevet adsz a babádnak. Én tuti emiatt nem változtatnék a régi elhatározásomon.

Lányomról már akkor tudtuk, hogy Szabina lesz ,mikor még meg sem fogant, de nem változtattam volna ezen semmilyen körülmények között.

2010. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekednek egy életre választod meg a nevét! Hadd legyen ez az a név, amit te és a párod igazán szeretnél! Ne érdekeljen, hogy más gyerekét hogy hívják!
2010. jan. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Barátaink mesélték, hogy nekik csak egy név tetszik, ami a mi egyik fiunk neve, de azt nem akarják adni, mert nálunk már úgy hívják.

Azonnal és utána többször megnyugtattuk őket, hogy ez egy oltári nagy butaság, nyugodtan hívják a fiukat is úgy, hiszen nem tudhatod, mit hoz a jövő és egyébként abszolút nem zavaró. Az oviban, bölcsiben, mindenhol lesz tuti abból a névből még több is, úgyhogy ez butaság.

Azóta meg is született és olyan szép neve lett, mint a fiunknak :-)) Örülünk neki. Ha a barátaitok ilyenen megbántódnak, nem igaz barátok. Ezen gondolkozz el.


A gyerek egész életében viseli a nevét, hol fog bárkit érdekelni akár csak 10-15 év múlva, hogy "szüleid barátainak a gyereke" is ilyen nevű??? Senkit, sehol nem fog ez érdekelni. Akkor meg ne a következő 5-10 év miatt nevezd el a gyerekedet!!!

2010. jan. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok, igazatok van. Az ő hibájuk, miért adták azt a nevet?! Minket nam zavar, így marad :)
2010. jan. 26. 09:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!