Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főiskola vs. Gyerekvállalás?

Főiskola vs. Gyerekvállalás?

Figyelt kérdés
Szeptembertől szeretnék levelezőre menni (rajztanári) és kb egy év múlva szeretnénk babát. Lehet a kettőt csinálni?
2010. jan. 25. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Én egyszerre csináltam a babával a jogi egyetem utolsó évét+az államvizsgát, úgyhogy én azt mondom, bár kemény, de megy együtt a kettő. Készülj fel, hogy nem lesz egyszerű, de meg lehet csinálni. És ne add fel akkor se, ha időnként nem lesznek sikerélményeid, az utolsó államvizsgám harmadik nekifutásra sikeredett, de mindegy, a lényeg, hogy megvan. Meg tudod csinálni, biztos vagyok benne!
2010. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
EN IS HASONLO CIPOBEN jarok. meg hatra van 2 kemeny vizsgam es most tudtam meg, hogy terhes vagyok.Vizsgaznom muszaly, remelem a legjobbakat.szerintem ha van kitartas enni fog, csak kicsit lasabban,mint egyebkent.ugyhogy hajra!
2010. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Én tanítóképzőt végeztem úgy, hogy az utolsó évben már megvolt a baba, sőt még dolgoztam is és levelezőn tanultam. Nem mondom húzós volt, de meg lehet csinálni. Bár most már biztos nem vállalnám be így utólag.
2010. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
É turizmust csinálom mellette dolgoztam,most érkezett a lányom...meglepőe jól bírom:)
2010. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Szia, én akkor tudtam, hogy anyai örömök elé nézek, amikor már abszolváltam, tehát az indexem lezártam. De még hátra volt az informatikai szaknyelvű német középfok, és a diplomamunka megírása, és az államvizsga. A 9 hónap várandóság alatt csak az írásbeli középfokot tudtam teljesíteni. Miután megszültem kisfiam, ahogy letelt a 6 hetes gyermekágy, és a gátsebem is teljesen begyógyult, akkor ültem neki a diplomamunkának és 3 hónap alatt sikerült meg is írnom, de az anyaggyűjtés nehézsége közrejátszik, ettől függetlenül a bírálók szerint kiváló munka. Az államvizsga 1 hónap múlva következik a kisfiam most 8 hónapos és hát...csak akkor tudok tanulni, mikor alszik. Ha éjszaka felkel 6-szor, akkor másnap iszonyat nehéz!! Ritkán van ilyen most már, de eddig például ezért nem adtam be a záróvizsga jelentkezési lapot, mert éjszakánként minimum 5-6-szor fent volt és nem tudtam mellette még tanulni is.


Én Informatikus közgazdász szakon Számvitel szakirányon tanulok, ezért az államvizsga is elég nehéz: Programozás, Projekttervezés, Számvitel, és a többi ínyencség, nem tudom, hogy egy rajztanári főiskolán mennyire nehezek a tárgyak, de most azt mondanám, hogy még a szemeszteri vizsgákat is baba mellett letenni nagyon-nagyon necces. A befejezés is 1 év helyett 2 év lesz nálam...

2010. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

28 éves leszek áprilisban, 2006-ban diplomáztam. Csütörtökön töltötte be 1. életévét a lánykám.

Nem sok életcélom volt/van az életben de a diploma, és az anyaság szerepel köztük. Sosem akartam a kettőt együtt csinálni, pontosabban nem akartam úgy anya lenni, hogy közben a gyermekem első éveinek egy részéről lemaradok. Mert bárki bármit mond, ha főiskolára mész, az kemény munka, és sok időt igényel kivéve, ha jó fejed van és könnyen tanulsz. Imádtam fősulira járni (szintén levelezőn csak munka mellett), utazni, emberekkel megismerkedni. Az egy olyan kaland, amit egy gyermek mellett nem úgy élsz meg.

Lánykám első négy hónapban sokat sírt, nem volt hasfájós, de az időjárás változás nagyon megviselte. Nem lett volna időm tanulni, bejárni a konzultációs héten, és vizsgázni.

Nem bántam meg, hogy így döntöttem.

Bárhogy is döntesz sok sikert kívánok mindkettőhöz!

2010. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Mi lesz a mi gyönyörű magyar nyelvünkkel, ha fiatal diplomásaink is ly-vel írják a muszájt?
2010. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
hát mindkettő nagyon fontos dolog az életben, ezt Te tudod, hogy bevállalod-e egyszerre. Szerintem ez babafüggő is, én annyit mondhatok, hogy az én gyerekem mellett tuti nem tudnék úgy koncentrálni a tanulmányaimra, hogy értelme legyen suliba járni. És most nem csak az időhiányról beszélek, hanem a folyamatos stresszről, kimerültségről, ami az első fél évben a rettenetesen sírós babámmal járt. Most 6 hós nem tudom mi lesz később.. :)
2010. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem te lennél az első még nappalin sem, nem hogy levelezőn...

Én mindkét terhességem főiskola alatt éltem végig.

2010. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Én idén kezdtem az egyetemet, egy két éves kisfiú anyukájaként, amúgy nappalis vagyok. Imádok anya lenni és imádok egyetemista lenni :) Találkozom emberekkel, "élek", tanulok, de mindezek mellett anya is vagyok, és szerintem rendben van ez így. Persze kisebb gyerek mellett a nappali képzést nem vállaltam volna be, hiszen otthon akartam lenni vele két évet (eleve így terveztem, az egyetem csak később került képbe, különben dolgozni mentem volna vissza). A GYED alatt viszont leérettségiztem, levelező tagozaton, és azért pici baba mellett az sem volt piskóta. Pedig mi az az egyetemhez képest ugye... Emlékszem, mondták a többiek, hogy amikor szeptemberben elkezdtem velük a 11. osztályt, nagy pocakkal, akkor ők kb. azt sejtették, hogy szülés után úgysem folytatom. Októberben szültem, de összesen két alkalommal nem mentem be amikor tanítás volt (na jó, két hetente volt tanítás, szóval az picit több, mint egy hónap volt). Mondjuk nem bemenni volt nehéz, hanem otthon tanulni. Párszor repült a sarokba az éppen aktuális tankönyv, meg volt néha nagy sírás rívás, hogy én márpedig abbahagyom, de aztán mégis volt elég kitartásom valahonnan. Talán az lebegett előttem, hogy egy olyan családban, ahol csak egy szülő van, nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy semmi végzettségem ne legyen.

A gyerekemre mindig volt időm, nem érzem úgy, hogy lemaradtam volna bármiről is, a teherbírásom viszont megnőtt, kitartóbb lettem, jobban beosztom az időmet, ezek a dolgok korábban nem voltak rám ennyire jellemzőek.

2010. jan. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!