Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeptemberben lesz 2 éves a...

Szeptemberben lesz 2 éves a kisfiam és nemtudom hogy vissza menjek e dolgozni vagy sem, mert ha vissza megyek lehet hogy kirugnak és a kisfiamat sem tudom kire hagyni, az ovik tele vannak. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy ha teherbe esnék mielött a kisfiam betölti a 2 évet és mikor betöltöte akkor kiveném az összegyült szabimat utánna pedig betegállományba mennék.Ha ez megoldható akkor kb mennyi pénzt fogok kapni a terhességem alatt és után?23 éves vagyok és 112 000ft a bruttom,átlag 80 000ft körül kapom a gyedet.A 2. babára is ugyan ugy kapnék minden pénzt mint az elsöre vagy muszálj 2 baba közt x időt dolgozni?
2010. jan. 23. 13:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah a cégröl csak annyit hogy a héten is volt leépités....
2010. jan. 23. 14:00
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha visszamész dolgozni, csak úgy tedd, hogy már terhes vagy, mivel a munkáltató 30 nap után kirúghat. A szabadság idejére teljes fizetés jár, betegállomány esetén a fizetésed 60%-a, szülés után pedgi 168 napig kaphatod a TGYÁS-t, majd a baba 2 éves koráig GYED-et (ha előzőleg volt 2 évnyi munkaviszonyod). A 2. baba megszületése után a kisfiadra csak családit kapsz, viszont az már emelt összegű lesz (gyerekenként 13300 Ft).

Remélem tudtam segíteni!

2010. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha terhes vagy, a munkáltatód nem rúghat ki, úgyhogy ha esetleg mégis el tudod valahol helyezni a fiadat, dolgozhatsz a terhesség ideje alatt, amíg csak bírsz!
2010. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :-)
2010. jan. 23. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értelek, hiszen gyes ideje alatt nem rúghat ki a céged, tehát ha a gyerek 2 éves, akkor még 1 évig védett vagy akkor is, ha dolgozol.
2010. jan. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen de ha vissza megyek dolgozni akkor a gyest már nemkaphatom nem?
2010. jan. 25. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:
GYES mellett lehet dolgozni, csak GYED mellett nem.
2010. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyerek 2 éves korától gyest kapsz, ami ellett korlátlanul dolgozhatsz, tehát munka MELLETT is jár neked és kapni is fogod. És ha már egy éve dolgozol, nem biztos, hogy 1 év elteltével kirúgnak, mikor lejárt a gyes... Már észre se veszik majd, hogy kirúghatóvá váltál... Szerintem ez a legjobb módszer, hogy ne akarjanak kirúgni.
2010. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!