Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » S. O. S.! Mit tegyek? Féltem...

S. O. S.! Mit tegyek? Féltem a kapcsolatomat és a kisfiamat.

Figyelt kérdés

Ma hívott sógornőm zokogva, hogy kirakták őket az albérletből, neki még van is hova mennie a két gyerekkel, de tesómnak nincs. Ide jönne hozzánk, "átmenetileg". A párommal tegnap beszéltük, hogy ide nem jöhet, mert csak tönkretenné a családunkat, mindig attól kellene félni, hogy mit ad el a házból. Játékgép függő, de már nagyon régen. Sógornőm idáig bírta, tavaly elúszott a házuk, most az albit sem tudták már fizetni, úgyhogy onnan is menniük kell.

Testvérem, tudom, hogy nincs hova mennie. Anyukám itt él velünk, már ha itthon van, mert külföldön dolgozik. Ő fizeti a házunk törlesztőrészleteit, tehát ha azt mondja, hogy jöhet, akkor engednem kell. Viszont félek, hogy erre rámegy a párkapcsolatom. A kisfiam még csak 4 hónapos, őt is féltem. Félek, hogy a sok idegeskedés miatt elmegy a tejem is. Nem tudom, hogy mit tegyek.


2010. jan. 23. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd. Anyukádat pedig győzd meg valahogy észérvekkel. Testvér ide vagy oda, ez nem játék, és senkinek nem szórakozás az élete.
2010. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is anyukádat győzd meg, hogy a saját életüket a tesód már tönkretette a tieteket nem szabad hagyni. 1 család rá ment, nem mehet rá több. Minél hamarabb beszélned kell anyukáddal.
2010. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Tudom,h könnyű okosnak lennem,de a játékfüggöség betegség. Fogjatok össze a családdal és a tesodat vigyétek el dokihoz,és álljatok mellé,kemény menet lesz!


De valahogy probáljátok anélkül megoldani a lakhatási helyzetet,amit nagyon nehéz lesz,h megmaradjon a családi béke és a te kis családod intimitása is.

2010. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy nem jó döntés, de anyukám azt mondta, hogy jöhet, de csak 1-2 hónapra és csak akkor, ha tesz le pénzt az asztalra.

Mindezt elmondtam a sógornőmnek, aki közölte, hogy tesóm bedilizett, kijelentette, hogy nem jön ide és inkább megy az utcára. Nyugtatókat vett be és arra iszik most.

Tudom, hogy orvosi segítség kell neki, muszáj lesz valamit lépni már, de egyenlőre hallani sem akar róla. Majdcsak lesz valami.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat!

2010. jan. 23. 17:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés, de van egy megoldás ami talán a testvéreden is segítene! Az Anonim Alkoholistákhoz hasonlóan a játékgép függőnek is van csoportjuk, de az AA-sok is befogadják őket. Feltételként meg is szabhatnád neki, hogy járjon el hozzájuk! Így duplán segíthetnél neki! Megéri, tapasztalatból tudom! Ha kérdésed van, írj privit, szívesen segítek!!!!!!!!
2010. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az elejét mikor olvastam arra gondoltam hogy hát testvéred 1-2 hónapot ki lehet próbálni.De hogy gyógyszert szed és iszik is rá, na úgy tuti nem engedném be a házba.Az ilyen embereknek semmi sem szent.Kilopná a házat hogy ihasson és játszon!Azért írtam ilyen durván mert nálunk is volt hasonló.Ha családja nem volt szent ti sem leszetk azok!!
2010. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia! Hogy van a tesód? Kialudta magát?

Remélem minden jól alakul,de tényleg össze kell fognotok,h dokihoz menjen.

2010. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hello!

Hát úgy alakult a dolog, hogy hiába "engedtük" meg neki, hogy ide jöjjön, nem jön. Kijelentette, hogy inkább megy az utcára, de nem akar senkinek a terhére lenni. Anyukám huga ment el hozzá azon az estén, ő beszélt vele, hozzá ment. Ő még talán tud hatni rá. Náluk is lakik, nem tudom meddig. Anya mondta, hogy kiviszi magához külföldre, ott felügyelet alatt is lenne, meg a pénze is meglenne, mert anya venné fel a fizetését, így talán talpra tudna állni. De azt mondta, hogy nem megy, mert nem tud a fiai nélkül meglenni. Viszont ha nem bizonyít, akkor semmi esélye nincs, hogy visszakapja őket. Nem tudom, hogy mi lesz vele. Ez egy hosszú folyamat lesz, az biztos.

Köszönöm mindenkinek a választ!

2010. jan. 25. 10:52
 9/10 A kérdező kommentje:

Akit még érdekel a dolog!

Most ott tart a dolog, hogy szerencsére még sógornőm sem adta fel, hiszen már 13 éve együtt vannak, van 2 gyerekük. Együtt fognak menni pszichológushoz a napokban. Remélem lesz haszna, és végre felfogja, hogy másképp nem kaphatja vissza a családját, csak ha bizonyít.

2010. jan. 26. 20:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Örülök neki,h alakul a dolog.

Szurkolok nektek,h minden ok legyen!

2010. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!