Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, ti végeztek/végeztet...

Kismamák, ti végeztek/végeztetek valamilyen tanfolyamot a babázás alatt?

Figyelt kérdés
Még nagyon pici a babám, de úgy tervezem, itthon maradok még egy jó darabig, mert még egy picúrt szeretnénk. A végzettségemmel nagyon keveset kerestem (ügyintézőként dolgozom, marketinges végzettséggel)valamennyi munkahelyemen, ezért szeretnék még valami olyan szakmát kitanulni levelezőn, amivel utána el tudok helyezkedni, kezdőként is, tapasztalat nélkül. Van valami ötletetek hogy mit tanuljak? ti tanultok/tanultatok valamit, és azzal sikerült kezdeni is valamit a baba után? :)
2014. okt. 8. 18:06
 1/10 A kérdező kommentje:
ja, és azért nem marketingesként dolgozom, mert a végzettségem csak okj-s hozzá...pályáztam jó pár állást a múltban, de még az interjúig se jutottam el.
2014. okt. 8. 18:07
 2/10 anonim ***** válasza:

Én egy óvodai dajka tanfolyamot végeztem el, de még nem tudom, hogy kezdek-e vele valamit, mert eddig irodában dolgoztam, csak úgy jött az ötlet, aztán vagy jó lesz valamire, vagy nem. Mindenesetre egy kis kikapcsolódásnak jó volt :).

Nálunk még csak most fog születni a kistesó, így elvileg 3 évig még itthon leszek, de a munkahelyem ahonnan eljöttem elég messze van, ezért gondoltam, ha esetleg adódna valami közelebb, akkor esetleg elvállalnám, bár anyagilag is, meg mindenhogyan picit visszalépés lenne, de ha közel van, akkor meggondolnám.

2014. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
én mindenképpen szeretnék picivel többet keresni, ezért a szociális/oktatas/gondozas teruletet kizartam barmily szép hivatas is :(
2014. okt. 8. 18:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vendéglátásban dolgoztam, ez a végzettségem is. Szóval nem volt kérdés, hogy kell egy új szakma.

TB- és bérügyintéző tanfolyamon vagyok.

Még tanulom, tehát nem tudok arról nyilatkozni, hogy mennyire könnyű elhelyezkedni.

De mielőtt elkezdtem, megnéztem a környékbeli álláshirdetéseket is, hogy miből mennyit keresnek.

2014. okt. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A bér- és TB ügyintézőt én is ajánlom! Az elején, tapasztalat nélkül lehet hogy picit nehéz elhelyezkedni, de ha már van gyakorlat, sokkal könnyebb! Bár hogy levelezőn lehet-e végezni, nem tudom!
2014. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és mennyit lehet vele keresni 8 oraba? eleg kiabrandito szamokat latok a neten :(
2014. okt. 8. 21:10
 7/10 anonim ***** válasza:
13%

El kell keserítselek az új OKJ rendszerben megszüntették a tb- és bérügy szakelőadói tanfolyamot. Az új neve vállalkozási és bérügyintéző.

Tudom, én is ezt tanulom.

2014. okt. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Efebnél van bérügy, ami mellé kedvező áron lehet TB-t tanulni, tehát egyszerre végezni a kettőt.

És az nem a vállalkozási.

Én is ezt tanulom (mint írtam).

[link]

2014. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de en ugy olvasom brutto 150 korul keresnek...jol olvasom?? katasztrofalis.
2014. okt. 8. 22:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Még elkezdtem,amikor dolgoztam: 2 éves a suli: pénzügyi-számviteli ügyintéző.

Nem hinném,hogy kezdőként ezzel el lehet helyezkedni,de mivel én munkakört szeretnék váltani,nekem ahhoz jól jöhet (a másik munkakörben hajnaltól késő estig dolgoztam és nem tudnám megoldani a gyerkőc ellátását)

Érdemes lehet könyvelőnek tovább tanulni ebből,de én kihagyom,drága.Egyébként felénk ezzel a végzettséggel (Csongrád megye) kézbe 90-100 ezer körül kapsz,ami az én régi munkámhoz képest jó lenne,mert itt "csak" 8-10 órát kellene dolgozni,nem heti 5-6 napon át 12-14-et...

2014. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!