Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felnőtt korban mindenkinek...

Felnőtt korban mindenkinek ellensége lesz a szülője? Így járunk majd mi is?

Figyelt kérdés

Számtalan kérdésben és válaszban olvasom hogy szidják a szüleiket, anyósukat, apósukat az itt írogató anyukák. A válaszokban szinte hergelik egymást, hogy ne hagydd magad, sz@rdd le a szüleid véleményét, nehogymár beleszóljanak a dolgokba stb...

Én nem hiszem, hogy annyira rosszak az öregeink. Felneveltek minket, és a férjünket. Az én anyósom is kotyog egyfolytában, és a babázás minden mozzanatában elmesélte hogy ő hogy csinálta. Mivel én tapasztalatlan vagyok, volt pár dolog amiben elfogadtam a tanácsát, a többit pedig megköszöntem és kész. Soha eszembe nem jutott szidni, vagy bántani, és úgy érezni hogy mindenbe "belepofázik". Anyukám is rengeteget segített, és segít a kisbabám körül.

Miért vagytok ennyire ellenségesek? Hová lett a tisztelet, türelem, családszeretet stb...?


2010. jan. 22. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
ma a liberálizmus, az önmegvalósítás meg az ego a divat
2010. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Mert ma igen sok fiatal nagyon okosnak képzeli magát,a szülőket pedig maradinak és ostobának. Majd akkor jönnek rá,hogy nem is olyan okosak,ha ők is anyósok lesznek.Főleg,hogy a legtöbb ostobán,majomszerettel neveli a gyerekét,akik még annyi tiszteletet sem fognak érezni a szüleik iránt,mint a mai fiatalok.
2010. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Általában a másik szüleit szidják! Sokszor írják azt is, hogy a párjuk semmit nem tesz a saját szülei ellen.
2010. jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést nem lehet általánosítani, mivel szerencsére különbözőek vagyunk, és eltűnt a régi családmodell is, ahol "anyuka" mindig mindent jobban tudott és kismenyemnek meg se volt szabad szólalni.

Én csak a saját esetemet tudom leírni.

Amikor elkezdtem járni a férjemmel, 100%-ig pozitívan álltam az anyukájához.Ő viszont nem énhozzám! Ha ott aludtam nem volt hajlandó nekem ágyneműt adni, félreértés ne essék, nem azt vártam hogy húzzon fel nekem, csak kértem huzatot, hogy majd én felhúzom.1 ágyneműben aludtunk ketten.

Szidta a sulit ahová jártam, mondván nem elég színvonalas.Állandóan kérdezgette mikor lesz már nyelvvizsgám?Stb.Nem engedte h. a 19 éves fia hazakísérjen, mert másnap iskola a drágának, és még sorolhatnám.Szüleimet lenézte, mert nem voltak diplomások.Megjegyzem ő se egy nagy talentum.Csoda, hogy ezek után nem vagyok vele szemben valami pozitív?

Most megszületett a kisbabánk, tettem fel itt ma egy kérdést, a kialakult helyzettel kapcsolatban, gondolom erre reagálva tette fel a kérdést Ön.

Ott leírtam mi történik nálunk.

Talán a mai anyósok, akik a régi anyósokhoz hasonlítják magukat, figyelembe vehetnék, hogy a mai lányok tanultak, rengeteg helyről szerezhetnek információt, gyereknevelés terén tótágast állt a világ az elmúlt 20 évben, és nem 18-20-22 évesen mentünk férjhez, szültünk gyereket.

Ennyi! Tisztelem mert megszülte és felnevelte a férjemet, de ő is tiszteljen engem, mert most én állok a fia mellett 300%-ig, én mosok, főzök takarítok rá, én szültem meg a gyerekét.Csernus írta a Nő című könyvében, hogy az a tanács, amit kérnek, a kéretlen tanács adása provokáció.

Szóval ez csak az én esetem.

Általánosságban megváltozott a világnézet,mi 30-asok már nem olyan anyósok leszünk mint anyáink, vagy nagyanyáink akik más családmodellben nőttek fel.Lehet hogy sokkal rosszabbak,de ez majd csak 25-30 év múlva derül ki.A kulcsszó generáció és paradigmaváltás.Bocs, ha bárkit is megsértettem!

2010. jan. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van kedves kérdező.

Én már el sem olvasom azokat a kérdéseket, ami anyóssal vagy saját szülővel van kapcsolatban. Én nagyon szeretem a szüleimet, és nagyon szeretem anyósomékat is. És nagyon remélem, hogy engem sem fog majd megtagadni a fiam.

2010. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
SZTEM sok kérdésben nem megtagadják, hanem nem értenek egyet velük.Ez miért baj?De ezekből a kérdésekből szűrjük ki a "sértett" tinédzsereket. Náluk életkori sajátosság.
2010. jan. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most konkrétan az alattam lévő kérdésről jutott eszembe ez a kérdés. Csak átfutottam a válaszokat, és elszörnyedtem, hogy ismeretlenül is milyen lebecsmérlően beszélnek, és adnak tanácsot az anyukák.

Naponta olvasok olyan kérdéseket és vélaszokat amiből süt az ellenszenv az idősebb korosztállyal szemben!

2010. jan. 22. 23:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Én személy szerint jó viszonyt ápolok anyósommal is és anyukámmal is. De ahogyan az előttem szóló is írta : változik a világ. Egyik szülőt sem nézem le, de a 30 évvel ezelőtti gyermeknevelési modell ma már nem állja meg a helyét. A világ fejlődik, a technika, az orvostudomány, és nem utolsó sorban a gyermekek egészséges nevelése is újabb és újabb dolgokat produkál. Régen a babákat hígított tehéntejjel etették, ma meg már egyenesen elítélik. Ezek tudatában minden anyuka szeretné a lehető legjobban nevelni gyermekét, mint ahogyan anyáink is erre törekedtek a saját idejükben. És tényleg igaz, hogy a mai anyukák többsége még a gyermekvállalás előtt magába szív némi információt hogy hogyan is kéne csinálnia. Lehet hogy anyáinkat a puszta jóindulat és segítőkészség vezérli, viszont képtelenek belátni hogy nem minden estben van igazuk a mai nézetek szerint (amit megjegyzek nem biztos hogy szintén 30 év múlva is helyesnek fogunk találni). Én bízom benne hogy a tudomány nem visszafelé fejlődik, és helyesen cselekszem azzal ha inkább ezen nézeteket tekintem előnyösebbnek, mint anyósom, vagy anyukám tanácsát.
2010. jan. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Természetesen én sem adtam feles tejet a kislényomnak pedig anyósom monda, hogy milyen jót tenne a kicsinek, és a fia is azon nőtt fel! Igen, énis a mai elvek alapján táplálom a lányom, és megmosolygok pár dolgot amit anya mond.

Sokmindenben nem egyezett, egyezik a véleményünk, de nem utálom őket, nem kiabálom le, és nem szidom hogy mert nekem ilyesmit mondani.

2010. jan. 22. 23:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Akkor neked jó anyós jutott, örülj neki!Így sosem fogod megérteni azokat, akiknek egy banyát dobott a gép.

Én borzasztó jó viszonyban vagyok anyukámmal, de ő érdekes módon sosem akar beleszólni és nem kényszerít rám dolgokat.Ugyanígy vagyok a nagymamáimmal is!Meghallgatom hogy volt régen, átbeszéljük és kész!Tehát nem gondolom, hogy mindig a fiatalokban van a hiba.

2010. jan. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!