Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is tegezik az óvodába...

Másnál is tegezik az óvodába a gyerekek az ovónéniket?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert a kislányom most kezdte januárba az ovit, vegyes csoportba van és én nagyon meglepődtem, hogy az idősebb gyerekek is sziát köszönnek az ovónéniknek.
2010. jan. 21. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Anyukám óvónéni volt (már nyugdíjas), őt is tegezték a gyerekek, de úgy, hogy SZIA JUTKA NÉNI.

Ő azt mondja, a magázás inkább iskoláskorban kezdődik, vagy nagycsoport alatt semmiképp.

2010. jan. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze. Bár már évek óta nem dolgozom, de 18 éves korom óta, amíg óvónőként dolgoztam, tegeztek a gyerekek és a kolléganőimet is. Szerintem a gyerekeknek ez a természetes, nem a magázás. legtöbb iskolában az alsósok is tegezik a tanítónéniket. Tegezve is lehet tisztelettudó :" x néni, add ide kérlek.."
2010. jan. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én tanárnő vagyok, de az alsósok, leginkább elsős, másodikos gyerekek még tegeznek, mert elfelejtik a magázást használni.
2010. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is tegezik az óvónéniket,de nénizik is őket,pont ahogy valaki már írta.A nagyfiam elsős,ők is tegezik a tanítónéniket,és nénizik őket.Ahogy előttem írták,a tiszteletet tegezve is meg lehet adni,és magázva is lehet bunkó valakivel az ember. :)

Nekem is furcsa volt először,főleg az iskolában.

2010. jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már a kislányom is sziát köszön nekik, csak nem voltam bent biztos, hogy oviba szokás e tegeződni. Én emlékszem amikor én jártam akkor nem engedték meg, hogy tegezzük őket. Hát 24 éves vagyok, lehet már régen volt :) Bár most jutott eszembe, fősikolára járok és ott van egy csoporttársam aki dada az egyik oviba és mintha ő azt mesélte volna, hogy előszőr furcsa volt, hogy a fiatal kora ellenére nem tegezik, de már megszokta. Lehet akkor ezt is ovodája válogatja.
2010. jan. 21. 22:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 23 vagyok, de mi is tegeztük az óvónéniket. Iskolában már magázódni kellett, bár kezdetben volt, akinek ez nehezen ment, nekem természetes volt valahogy, pedig korábban senkit nem magáztam. A fiam még csak bölcsis, 2 éves, de én már annak örülök, hogy elkezdett végre beszélni, nem hogy magázódni :D Szerintem minden oviban tegezik mostmár az óvónőket a gyerekek, régen lehet, hogy nem mindenhol volt így, de sokat lazultak ma már ezek a dolgok. Ha azt vesszük, régen az elemi iskolákban a gyerekek nem is beszélhettek olyan dolgokról a tanítókkal, amiknek nem az iskolához volt köze, most meg elmesélik, mit csináltak a hétvégén meg játszanak, szóval én örülök, hogy ezt a tekintély kérdést nem veszik olyan szigorúan. Jobb ez a közvetlen viszony.
2010. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, nekem is jobban tetszik :)
2010. jan. 22. 17:24
 8/8 A kérdező kommentje:

Bölcsibe tudtam, hogy nem tegeződnek mert csecsemőgondózónak tanulok és ha minden jol megy én is majd ott fogok dolgozni, ha lejár a gyedem a kisfiammal :)

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2010. jan. 22. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!