Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és milyen sorrendben és...

Mikor és milyen sorrendben és kell az alábbi ellátásokat intézni?

Figyelt kérdés

2010. márciusában jár le a GYED-em. Ekkortól 3 hónapig még GYES-en leszek (azaz fizetés nélküli szabadságon). A 3 hónap elteltével a fizetés nélküli szabadságom lejár és már csak sima szabadságon leszek. Azaz ekkor már elvileg dolgozom, csak szabadságon vagyok.

- Mikor adjam be a GYES kérelmet? Már a GYED lejárta előtt? Mennyivel előtte?

- Kell-e valami bejelentést tennem a GYES-sel kapcsolatban, ha vége a fiz. nélk. szabadságnak és már csak sima szabadságon vagyok?


2010. jan. 20. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért leszel egyáltalán fiz. nélküli szabadságon? Amikor a GYED lejár, a munkahely kiadja az előző években felgyűlt szabit, de az nem fiz. nélküli!A GYES kérelmét pár nappal a GYED lejárta előtt add be, hogy köv. hónapban már utalják a GYES-t. Sőt! jó pár nappal! Én februárig lettem volna GYED-en, de novemberben visszamentem dolgozni, úgyhogy a GYED-et okt. 20-a körül mondtam le és decemberben már utalták a novemberit. Jobban jársz, ha személyesen mész be az Államkincstárhoz, hogy ha valami még hiányzik helyben megmondják és át is tudod faxolni.

Szóval, novemberben és decemberben szabin voltam - rendes, fizetett szabin - és most jan. 4-től már dolgozom rendesen. Tehát még mindig nem értem a fizetés nélküli szabidat. És miért csak 3 hónapig leszel GYES-en? Vagy valamit rosszul értettem?

2010. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor nemsokára kezdhetem intézni a GYED megszüntetést és GYES igénylést.

Azért kell még egy darabig fizetés nélküli szabadságon (és GYES-en) lennem, mert a GYED lejártát követően 3 hónap múlva tud csak vigyázni a kisgyerekemre az egyik családtagom. Addig ő nem ér rá, tehát ekkor, 3 hónap elteltével tudok csak munkába állni. Rendes (fizetett) szabadságom ennél jóval kevesebb van, mert még a szülés előtt kivettem - gyakorlatilag az egész - 2008. évi szabadságomat. Tehát a GYED első évére járó szabadságomnak is hiányzik már több, mint 1/3-a. Szóval kevés a szabadságom, ezért kell fiz. nélk. szabadság és utána veszem csak ki azt a kevés rendes szabadságot, ami még van. Megnéztük a munkaügyes kollegával, de sajnos így van. Szülés előtt jó volt anyagilag, hogy nem táppénzen voltam, hanem végig rendes szabin, most viszont "böjtölök" egy kicsit.

2010. jan. 22. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!