Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legtöbben miért nem adnak 1...

A legtöbben miért nem adnak 1 éves kor alatt tejet?

Figyelt kérdés

Én adok. 6hós koraban evett olyan ételt,amiben volt tej. Most 1 éves, kap tejbegrízt is, igaz vízzel higítom.

Idegesitő hogy leszonak, csak azért mert nem hiszek ebben a moder "orvostudomanynak".(ebben)

Pl. Van ket ismerősöm aik megjegyzést tettek, mikor lattak mit eszik.

Megkerdeztem tőlük, hogy nekünk anyukajuk adott e tejet 2 eves kor alatt. A valasz nem volt. Érdekes, mind a kettő allergias. Szerintem, azaz én azt vallom, hogy jobb hamarabb bevezetni, hiszen hamarabb szokik rá az amúgy mar fejlett szervezet.


2014. szept. 14. 21:30
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Na ez az utolsó!

4 hós koromba muszáj volt anyumnak tejes kakót adnia, mivel mást nem ettem meg.

Nem sszoptam, hiába volt teje.

Ezek a mai "óvintézkedések"... Ezzel nem is lenne probléma, ha azok nem szólnának le, akik másképp tesznek.

2014. szept. 14. 23:19
 12/28 anonim ***** válasza:
56%

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy ma már többet tudunk, mint akkor, amikor én is 3hónaptól hígított tej+orizán éltem, és ha már többet tudunk ezekról, akkor használjuk is ki, tartsuk be és ha nincs tej, válasszuk a tápszert, abból is a HA tápszert az első 6 hónapban.

(Én a HA tápszert nem értettem és a tehéntejjel érveltem, hogy én is azt kaptam és a gyerek is kapott már nem HA tápszert is és semmi baja, miért kell még mindig Ha tápszert ennie.)

2014. szept. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
60%

3 éves korukig lehetőleg nem adtam ill, adok tejet a gyerekeimnek. Utánaolvastam, és így látom jónak.

Mellesleg az emberek többsége nem tudja megemészteni , feldolgozni a tej egyes összetevőit, többek között én sem, és a férjem sem.ennek bannak tünetei, ami fölött at lehet siklani.

Ettől függetlenül nem érdekel, hogy mások hogyan állnak ehhez a kérdéshez.

A lepontozás az jobban zavar, hiszen a másik oldal véleménye is lehet hasznos.

2014. szept. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
55%

Én sem adtam a gyerekeimnek 2 éves kor alatt tehéntejet. Szerintem nincs rá szüksége egy ekkora gyereknek.

Hogy én legyek az ellenpélda, engem - a kor szokásainak megfelelően - jó korán kezdtek hozzátáplálni. Könnyebb felsorolni, hogy mire nem vagyok allergiás. Anyukám sincs meggyőződve arról most már, hogy a korai hozzátáplálás jó dolog volt.

2014. szept. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
36%

Egész egyszerűen azért nem ajánlják, amiért a hozzátáplálás túl korai bevezetését sem. A babák gyomra születésük után fokozatosan érik, alakítja ki bélflóráját, emésztő képességét. A tehéntej fehérjét (kazein), egész egyszerűen kb fél éves koráig nem tudja egyáltalán megemészteni, mint ahogy sok mást sem, ha allergiára hajlamos, akkor az ekkor alakul ki.

A HA-s tápszerek is tehéntejből készülnek, a tejfehérjét, tulajdonképpen bontják benne, így emészthetővé, feldolgozhatóvá válik.

Szerintem egész egyszerűen óvatosságból nem ajánlják egy bizonyos kor előtt (utána már érett az emésztő, és immunrendszer is), főleg, ha a családban van tejfehérje, allergiás, vagy asztmás, szénanáthás (ezek kialakulását is kötik a tejhez), mivel ilyenkor jóval nagyobb az esély a gyermeknél is a kialakulásukra.

Persze a legtöbb gyereknek semmi problémája nem lesz tőle, mondom, véleményem szerint óvatosság, semmi más.

Egyébként a tehéntej emésztéséhez szükséges enzimek az európai ember, és egyes afrikai törzsek bélrendszerében megtalálhatóak.

Pont szegény tehéntej az, amiről az elmúlt kb 30 évben már hallottuk azt, hogy élet, erő, egészség, majd maga a megtestesült méreg, majd újra az ellenkezőjét.

Ember legyen a talpán, aki ki tud igazodni ebben. :)

2014. szept. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 zabmester ***** válasza:

Én adtam tejet a fiamnak egy éves kora előtt is már, mivel 3 hónapos kora után már nem tudtam szoptatni, így egy darabig tápszert kapott, aztán később feles tejet, majd simát. Most lesz hét éves, és imádja a mai napig a tejet, nem allergiás semmire, még csak beteg sem szokott lenni szinte soha. Amikor pici volt, méginkább ellenezték a tejet, kaptam is hideget-meleget, amiért én mégis adok, de akkor is azt mondtam, hogy ez egy ajánlás, és nem törvény, más országokban más ajánlások vannak, miért lenne biztos, hogy itt tudják éppen a tutit? Én is kaptam babaként tejet, és semmi bajom nem lett, nem vagyok rá allergiás, igaz, nem szeretem magában, de ha megiszom két liter kakaót, attól sincs semmi bajom.

De amúgy látom, mennyit változnak ezek az ajánlások még ilyen rövid idő alatt is, pl. amikor a fiamat érintette a dolog, akkor még a gabonaféléket is csak később volt "szabad" adni, egyes vélemények szerint azt is csak egy éves kortól, mások szerint picit hamarabb, de mindenképpen később, mint ahogy most javasolják. Aztán persze kiderült, hogy pont a túl késői bevezetés okozhat allergiát. Ilyenkor örülök neki, hogy inkább a kipróbált, már bevált módszert követtem, és nem az aktuális trendet.

2014. szept. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Senkit sem pontozok le, mert igen érdekel a máik oldal is!!

Köszönöm a normális válaszokat!!! 😊


Én úgy vagyok ezzel, hogy szerintem ha valaki alapból allergiás a tejre ill. másra is, az így-is úgy-is kialakulna.

De ez csak az én meglátásom!

Tiztelem a másik véleményt is!!

2014. szept. 15. 09:09
 18/28 anonim ***** válasza:
14. vagyok: sajna az allergiát nem tudhatod, mikor alakul ki. Nekem 20 éves koromig semmi bajom se volt. Aztán annál több.
2014. szept. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
57%

Vannak olyan ételek amelyekkel jobb óvatosnak lenni,viszont 1 éves kor után a gombán és a kukoricán kívül mivel azok nagyon megterhelik a gyomrot mivel nem igazán emészthetőek mindent lehet adni.Nagy túlzás,és hatalmas nagy üzlet rémítgetni a hiszékeny anyukákat azzal,hogy a tej 2-3 éves kor alatt bajt csinál. Manapság a legnagyobb baj az,hogy túlféltik a szülők a gyereket azért van ennyi allergiás,beteges gyerek,pont azért mert mindennel nagyon későn ismerkednek meg, a 6 hónapos korig kizárólag szoptatás hatalmas baromság,és szintén üzlet,mert úgy lesz több allergiás.Csináltak egy kísérletet 6 hétnél fiatalabb babáknak adtak tehéntejet és semmi bajuk nem lett később sem semmi allergia.

Kedves "tea bociknak való", na a zöldség meg a nyulaknak és a növényevőknek, a magok a rágcsálóknak és a hús pedig a ragadozó állatoknak,tehát ha az ember mindenevő akkor nem ehet semmit csak speciális tápszert...legalábbis lassan eljön az ideje ennek az agyament hóbortnak is...

2014. szept. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
*tej
2014. szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!