Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legtöbben miért nem adnak 1...

A legtöbben miért nem adnak 1 éves kor alatt tejet?

Figyelt kérdés

Én adok. 6hós koraban evett olyan ételt,amiben volt tej. Most 1 éves, kap tejbegrízt is, igaz vízzel higítom.

Idegesitő hogy leszonak, csak azért mert nem hiszek ebben a moder "orvostudomanynak".(ebben)

Pl. Van ket ismerősöm aik megjegyzést tettek, mikor lattak mit eszik.

Megkerdeztem tőlük, hogy nekünk anyukajuk adott e tejet 2 eves kor alatt. A valasz nem volt. Érdekes, mind a kettő allergias. Szerintem, azaz én azt vallom, hogy jobb hamarabb bevezetni, hiszen hamarabb szokik rá az amúgy mar fejlett szervezet.


2014. szept. 14. 21:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
1 éves kor alatt tényleg nem ajánlják a tejet. Te adsz a gyerekednek, más meg nem ad. Ennyi. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak gondolja. (Én mondjuk hiszek a gyerekorvosunknak, aki egy éves kor alatt nem ajánlja). Aki meg allergiás nem azért az, mert két éves kora után kapott tejet!
2014. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%

Én is kaptam feles tejet már hat hónapos koromban. Most 40 vagyok, és nem vagyok allergiás semmire, semmi bajom, köszönöm :)

De én is csak pont egy évesen adtam a lányomnak tejet, nem azért mert így vagy úgy volt meggyődésem, vagy nem volt meggyzősődésem, hanem egyszerűen azt tettem, amit a védőnőnk tanácsolt. Mindig mindenben követtem az ő "utasításait", mert nekem úgy volt jó. :)

2014. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Persze ezzel nincs is baj. Inkább azzal, mikor emiatt rosszindulatú megjegyzést kap az ember.
2014. szept. 14. 21:44
 4/28 anonim ***** válasza:
62%

2. vagyok. Én azért kaptam rosszindulatú megjegyzéseket, mert a lányom három hónaposan tápszeres lett. Mintha direkt csináltam volna... Csak a családom és a védőnőnk látta, mit kínlódtam 5 ml tejért, hogy legyen. '0 ml volt a legtöbb, ami volt egy etetéskor 3 hónaon át! Aztán a többi 110 ml-t tápszerben itta meg. A végén már remegtem az idegességtől, mikor közeledett a szoptatás ideje.. végül "felmentett" a védőnő, azt mondta, rámegyek idegileg teljesen. Abba is hagytam a szoptatás. Hogy én mit kaptam...!!! Aztán rájöttem egy hónap múlva a nagy megoldásra :D


Mikor megkérdezték tőlem, hogy szopik-e rendesen, mindig buzgón bólogattam (egy éves koráig!) hogy óóó, igen igen... és kész. :D Kár hogy nem tettem hamarabb. Senkinek semmi de semmi köze ezekhez a dolgokoz.

2014. szept. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
46%
'0 helyett 10.
2014. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

sokan 1 éves kor felett sem, ezért:

http://www.youtube.com/watch?v=cDdGgJVKURI


A tejről már jó ideje kiderült, hogy nem hozta a várt egészséges hatásokat, sőt...akit érdekel hallgassa meg. Idős embereknél különösen fokozza a csontritkulást, mivel pont hogy nem segíti a kálciumbeépülést-és itt a "bolti tejről" beszélek.

Akit tejet fogyaszt, az legyen bio tej, házi tej VALÓDI TEJ.

2014. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
61%
Mert minden kornak megvannak a maga hóbortjai.. Szerinted régen az emberek adtak tápszert? Nem is volt! Mit kapott a csecsemö ha nem volt anyatej? 3 hónapos koromtól kaptam tehéntehet mert nem tudott anyám szoptatni. És itt vagyok. Soha semmi bajom/ allergiám stb nem volt.
2014. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Mert most ez az ajánlás vagy a divat,ki hogy nevezi. 20 éve még egészen más volt,20 év múlva meg egészen más lesz.Mindegyik korban meg vannak arról győződve,hogy most éppen ez az ajánlás a jó ami most van,de véleményem szerint ezzel a táplálkozás kérdéssel csak a sötétben tapogatózunk. A teljes tejmentes étkezésnek is majd vagy 70 év múlva látnánk vagy a hasznát vagy a kárát.
2014. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%

a tehéntej a bociknak való, nem embernek. 1 éves kor alatt egyszerűen nem képes a picik gyomra feldolgozni a tehéntejet, nagyon más az összetevője mint az anyatej.


egyébként a tápszer is tehéntejből készül, csak átalakítják a tejfehérjét emberi fogyasztásra alkalmassá, így nem viseli meg a babák gyomrák és kevésbé valószínű az allergia kialakulás.


a többit meg te döntöd el. ezek tények. bár ha nem hiszel benne se értem miért éri meg kockáztatni a gyereked egészségét, de ez már nem az én gondom, nem is akarok se vitatkozni se ítélkezni :)

2014. szept. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%

"a tehéntej a bociknak való, nem embernek. 1 éves kor alatt egyszerűen nem képes a picik gyomra feldolgozni a tehéntejet, nagyon más az összetevője mint az anyatej."


Csak tudnám, az a sok millió ember gyomra - köztük én is - hogy volt képes feldolgozni a tehéntejet? :D :D :D

2014. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!