Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budapesten van olyan katolikus...

Budapesten van olyan katolikus templom ahol akkor is keresztelnek ha nekünk nem volt egyházi esküvőnk?

Figyelt kérdés
2014. szept. 8. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Biztosan, de ha nem vagytok hívok, akkor minek? Divatból?
2014. szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem jogos az 1. válaszoló kérdésfelvetése, de azért nem kell mindjárt ilyen rosszindulatúan hozzáállni! :)

Lehet, hogy egyiküknek már volt egyházi esküvőjre és a polgári válás után a katolikus egyház nem volt hajlandó érvényteleníteni azt (náluk ugye ilyen 2000 éve nincs), és ezért nem lehetett az új házzasságot templomban megkötni.

2014. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Sokat nem tudsz a katolikus vallasrol, masodik, ugye?
2014. szept. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért is kérded ezt, kedves 3.? Az utóbbi években tán megváltoztatták a hozzáállásukat a váláshoz?


(Egyébként szigorú katolikus neveltetésben részesültem, így túl sokat is tudok róla sajnos.)

2014. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor tisztabn kell hogy legyel vele, igenis megoldhato az egyhazi hazassag ervenytelenitese :) De eselyes, hogy a kerdezo csupan divatbol ohajt keresztelot a gyereknek.
2014. szept. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nos igen, érvényteleníthetik, de nem egykönnyen, nálunk apámnak nem is sikerült, mivel nem tettek eleget az alábbiakban leírtaknak:


„A szentségi házasság érvénytelenítését egyházi bíróság végzi abban az esetben, ha komoly gyanú merül fel, hogy a megkötés pillanatában nem volt meg minden feltétel, illetve a házasság megkötése után olyan tények látnak napvilágot, amelyek egyértelművé teszik, hogy nem kellett volna megkötni. Pl. később derül ki, hogy enyhe nyomás, vagy kényszer alatt vállalta valaki a frigyet; ha az esküvő után jön rá az egyik fél, hogy a másik egyáltalán nem gondolta komolyan a monogámiát (de ismerkedés alatt, és házasságban is elég jól megjátszotta a hűséges férjet vagy feleséget); ha házasságkötés előtt az egyik fél elfelejtett valamilyen fontos - mind a két félre tartozó tényt közölni - örökletes betegsége van, nem kíván gyermeket, mert karriert szeretne, és abba nem fér bele a gyermek; ha egyik vagy mindkét fél a megkötés pillanatában lelkileg "éretlen" volt az életreszóló szövetség vállalására. /A hűtlenség önmagában nem érvénytelenítő akadály!/ -


Ha ilyen vagy ehhez hasonló, megalapozott gyanút bizonyítani tud az egyházi bíróság elsőfokon, másodfokon, és a prímási főszentszéken, akkor kimondja a házasság semmisségét: a megkötés pillanatában nem voltak meg a szükséges feltételek, ezért érvénytelen a házasság. Az Egyház úgy tekinti, hogy amíg nem igazolódott a házasság érvénytelensége, addig a felek érvényes, szentségi kötelékben éltek, tehát semmi esetre sem házasságtörésben. Az Egyház csak komoly esetben jelenti ki - elég hosszas procedúra után - a házasság érvénytelenségét, ami mindkét felet szabad állapotúvá teszi, és köthetnek új, érvényes szentségi házasságot.”


Gondolom persze nem veszik ezt ilyen véresen komolyan, ha valaki nagyobb anyagi áldozatot hoz az ügy érdekében. ;)

2014. szept. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez:"ha az esküvő után jön rá az egyik fél, hogy a másik egyáltalán nem gondolta komolyan a monogámiát" es ez:"A hűtlenség önmagában nem érvénytelenítő akadály!/ - " igencsak uti egymast....
2014. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem túl meglepő, hiszen egy vallás szabályairól beszélünk, amely értelemszerűen nem a logikára épül. ;)


A fenti szöveg a Virtuális Plébánia oldaláról van, nem én találtam ki. Azért írtam, hogy nyilván vannak kiskapuk, mert ha valamit úgy fogalmaznak meg, ahogy az általad idézett részt pl., akkor mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja.

2014. szept. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elnézést a kérdezőtől, hogy „szétoffoltuk” a kérdését!
2014. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kérdésre senki nem válaszolt, én sem tudok, nem vagyok budapesti.


Viszont nálunk, vidéken minden 2-3. baba olyan családba születik, ahol a szülők nemhogy templomban, de sehol nem házasodtak össze!


Ennek ellenére a gyereküket megkeresztelik, mert ilyenkor csak azt nézi a pap, áldozott, bérmálkozott-e anyuka, apuka, keresztszülők, valamint fizetik-e az egyházadót.

2014. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!