Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek Magyarországon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek Magyarországon egy katolikus templomban ez sok lenne?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy szerintetek egy gospel kórus sok-e egy esküvőre itthon? Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=F_Dn0pnscKg


Külföldön tudom, hogy elfogadott, de felénk nem hiszem, hogy túl gyakori lenne. A papunk több lehetőséget is ajánlott, azt mondta részéről ez is rendben lenne, ha előtte ő is meghallgathatja miket szándékoznak énekelni. Egyáltalán van ilyen kórus itthon?



2014. aug. 23. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem illik bele. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ilyen swing számokat énekelnek :D
2014. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Reformátusoknál talán, vagy az elfogadóbb irányzatoknál, római katolikusoknál nem hiszem, ott még sok a fafej ahhoz, hogy ilyen szinten megváltoztassák a hagyományaikat.
2014. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az csak természetes dolog, hogy pap dönt az igenről, vagy nemről, mivel ő a felelős a templom menetéért. Ha pedig nem ismeri a széljárást, akkor megmondja, hogy tudná azt elképzelni. Neked pedig van lehetőséged az ajánlatát elfogadni, vagy olyan helyen csinálni az esküvőt, ahol azt az elképzeléseid szerint teszik.
2014. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én soknak érezném, nem is illik az itthoni hagyományokhoz.
2014. aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pár hete voltunk a legjobb barátaink esküvőjén. A pap egy fiatal srác volt, nagyon jó fej volt, szinte olyan érzése volt az embernek, mintha egy "stand up comedy"-n lettünk volna, nem egy esküvői szertartáson. Szóval vannak olyan katolikus papok, akik haladnak a korral. Én rákérdeznék, hogy mit szólna hozzá.
2014. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen kórus, pl a Bolyki Soul & Gospel kórus ( az egyik barátnőm is ott énekel), de szerintem elég drágák lennének, ha egyáltalán elvállalnák.

http://www.youtube.com/watch?v=t_HErZ6iTYA

Lehet, hogy van más is aki ezt csinálja, de lehet, hogy egy sima kórus is tudna gospelt énekelni.

2014. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Majdnem minden nagyobb városban van ilyen gospel kórus. Google beírod, és egy csomót kidob. Nekem ismerősök a Pécsi Gospel Kórusban énekelnek, de ahogy néztem van Kecskeméten, Szegeden, Miskolcon, Csákváron is (Budapesten több is van)

Sok anyagot feltesznek youtube-ra, ott is meg lehet nézni, hogy milyen a repertoár és a minőség.


Én voltam már olyan esküvőn, ahol volt gospel kórus, de az azért volt, mert a menyasszony is kórus tag volt.

2014. aug. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A papunk rendes volt, mint említettem több lehetőséget ajánlott, énekelhet a templom kórusa, de ők nem vállalják új dal és stílus betanulását, tehát ők biztosan nem fognak gospelt énekelni, csak a megszokott egyházi dalok valamelyikét. Ezért fizetnünk kéne, de csak valami jelképes árat az énekkar tagjainak. (Működési "hozzájárulás")

A másik lehetőség, hogy csak a kántor lesz és orgona szó. Ő tud úgymond népszerűbb darabokat is, nászindulót stb. Ezért nem kell fizetnünk, mert ő amúgyis jelen lenne az esküvőn. Beszéltünk vele is, azt mondta, ha nem olyan bonyolult darab, ő szívesen megtanul újat is, mondván: Haláláig tanul az ember...

A papunk az odavitt gospel kórusban is benne van, csak annyit kért, hogy vagy hangfelvételen, vagy esküvő előtt egy próbán hagy hallgassa meg őket. Tudja mi ez a stílus és szerinte rendben van katolikus templomban is (meglehetősen laza pap), de azért mindenképpen szeretné hallani mielőtt élesben megy az esküvő és ő szeretné leegyeztetni a részleteket is (mikor melyik dalból mennyit énekeljenek).


Az a baj, hogy amiket találok, azok nagyon nagy kórusok, a Bolyki, Golgota, stb. Ekkora már szerintem is túlzás lenne. Nekem egy 4-5 emberes banda elég lenne, mint ahogy a videóban is van, amit linkeltem. Azt hiszem körbekérdezősködök az lesz a biztos. Valószínűleg az ár fog dönteni, hogy lesz-e avagy sem.

2014. aug. 24. 10:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Tiltani nem tiltja semmi, ráadásul a gospel más országokban, ahol nagyobb hagyománya van már megszokott a katolikus templomokban. Nálunk ez nem "fafej" kérdése, hanem egyszerűen szokatlan.

Szerintem sok lenne, az én hitemhez és vallási lelkületemhez nem passzol ez a stílus, de nem is az én esküvőmről van szó, és ha pap benne van, akkor semmi akadálya. Van több gospel kórus, viszont csak nagyobbakat ismerek.

2014. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!