Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi ideig járnak a szülés...

Mennyi ideig járnak a szülés utáni juttatások április 30. után?

Figyelt kérdés
Az első 168 napban TGYÁS, majd a gyerek 1 éves koráig GYED, 2 éves koráig pedig GYES? Jól tudom?
2010. jan. 15. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha van több munkaviszonyod, akkor a gyerek 2 éves koráig gyed, mint eddig. Csak eddig elég volt hozzá fél év munkaviszony asszem, most min. 1 év kell. 1 év munkaviszony után 1 év gyed, 1,5 munkaviszony után 1,5 gyed, 2 év munkaviszony (vagy annál több) után 2 évig végig gyed.

Amennyi a 2 évből hiányzik neked, annyi időre kapsz helyette gyest, ha nincs 2 éved.

Otthon maradni 3 évig lehet továbbra is, csak az utolsó évre nem kapsz gyest.

2010. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, én úgy tudom, hogy a gyed max két év lehet és ezen belül addig kapod ameddig biztositott voltál. Utána csak gyest. Tehát ha fél éveg voltál biztosított akkor fél év gyed utána 2 éves koráig gyes, de javítson ki valaki ha nem így van.
2010. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na kijavitom saját magam, az első válaszoló irta jol :) Bocs
2010. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg, hogy jó híreket kaptam. :)

5 évnyi munkaviszonyom van, úgyhogy akkor a 2 éves gyed-del sem lesz gond...

2010. jan. 16. 12:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de úgy látom, itt szakértők vannak:)

Ha most gyeden vagyok 2011 júniusig, de a gyed lejárta előtt születne a tesó, akkor is lehetne 2 év Gyed, ugyanis összesen 3,5 év munkaviszonyom van. Vagy ebből nem "tűnik" el a mostani 2 év gyed, és akkor csak másfél marad? Hű, de bonyolultan kérdeztem, de máshogy nem tudom. Bocsi, Kérdező! :S

2010. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha megszületik a tesó, akkor újra indul minden (persze kérni kell). Tehát a tesó születésétől újra jár a tgyás, majd a 2 év gyed és 1 év gyes, persze ezzel egy időben azonnal megszűnik az első gyermek után kapott gyed vagy gyes (kettőt egyszerre nem kaphatsz).

Egyébként én is 2011 júniusáig vagyok gyeden! :)

2010. jan. 17. 14:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, most nagyon örülök!!!

Köszönöm és legyen sok örömetek a babákban :)))

2010. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!