Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Február 18-ra vagyok kiírva....

Február 18-ra vagyok kiírva. Ha mától táppénzen vagyok, kevesebb lesz a szülés után járó juttatások összege (pl. TGYÁS, GYED, GYES)?

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Kevesebb lesz. Ezeket a juttatásokat a szülést megelőző év átlagkeresetéből számolják ki. Mivel a táppénz kevesebb (3o-4o%-kal, attól függ, hogy hány éve dolgozol),mint a fizetés ezért kevesebb lesz.
2008. nov. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A keresőképtelenségednél előszőr a betegszabadsággal (15 napot) fogsz kezdeni, ha eddig ezt nem vetted igénybe, utána kezdődik a táppénz. A táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdőnapját közvetlenül megelőző naptári évben elért, egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem naptári napi átlaga alapján számolják ki. Hogy érthető legyen: feltételezem, hogy nem voltál idén beteg, tehát a mai naptól (nov.12-től) - december 02-ig leszel betegszabin (15 munkanap/6 szabadnap)és december 03-től leszel táppénzen. Igy tehát a 2007.évi járulék alapod képezi a napi táppénzedet (70 %, ha van két év folyamatos biztosításod). Ha február 18-ára vagy kiírva előtte 28 nappal kérheted a szülési szabadságot (Tgyást), de ez nem kötelező, indíthatod a szülés napjától is. Itt már az alap 2008. év lesz (a táppénz nem számít bele, csak a betegszabadság)

Talán érthető, de ha kérdésed lenne írjál privát.

2008. nov. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!