Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek olyan szituban,...

Mit tennétek olyan szituban, ha valaki folyton beszólogatna nektek?

Figyelt kérdés

1-1.5 éves babák közé járunk babatornára. Aki viszi a sajátját bármilyen csoportos megmozdulásra az tudja, hogy bizony mindig van valaki, aki szítja a feszültséget...

A kicsikém egy elég aktív gyerkőc. Korához képest elég fejlett baba, érdeklődő, nyitott, örökmozgó. Ő a legkisebb, mégis "átvette" a többi 4-5 nagyobb gyerkőc közt az irányítást, mióta mi is járunk. Ne gondoljatok rosszra, nem vesz el semmit senkitől vagy nem terorrizálja őket, csak aktívabb, barátkozóbb és nagyon ügyes a játékos feladatokban, nagyon érett baba.


Az egyik anyuka folyton beszólogat, a kislányának címezve a mondottakat, hogy látod milyen rossz gyerek, folyton szaladgál meg pakol és ugrál. Persze az ő lánya is menne játszani, de visszarángatja, hogy üljön le és viselkedjen - mondja ezt egy 15 hónapos gyereknek.


Na ezzel még nem is volt bajom, mert elengedtem a fülem mellett, csak elég gáz volt, hogy pont minket szúrt ki magának. Viszont a legutóbbi foglalkozáson kiakasztott. Azt mondta, hogy meg kellene nevelni már ezt a gyereket, meg hogy elég gáz, biztos, hogy hiperaktív lesz - hát az ő lányához képest amúgy biztos....


Be tudnék szólni, de nem vagyok hajlandó egy kiscsoportban vitába elegyedni egy ilyen perszónával. Viszont nagyon feszélyez és az is, hogy a többi anyuka is ferde szemmel néz rám - 15 évvel vagyok fiatalabb, mint ők. Minden mozdulatom bírálva van, mint ahogyan a gyereké is, pedig a fiam csak érdeklődő és értelmes /14 hónapos, beszél, táncol, produkálja magát stb/ és fáj nekik, hogy nem gubbaszt, mint az ő gyerkőceik.


Én nem bántom őket, de egy anyuka kivetelével ki nem állhatom az összeset. Viszont a csoportvezető nagyon aranyos és vette a szituációt, próbálja a dolgok élét egy picit elvenni. Ez az egyetlen értelmes foglalkozás a környéken és már ki is van fizetve előre, tehát nem fogom lemondani, csak nem tudom, hogyan reagáljam le a dolgot.


Szívesen járnék, de nem minden áron, ez így elég kellemetlen. Ti mit tennétek a helyemben?

Köszönöm, hogy végigolvastátok..


2010. jan. 14. 13:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

25 vagyok, tehát nem "exrtém" mód fiatal, az anyukák ott azonban 38-43 évesek. Ahogy észrevettem a fiatalok kevésbé járnak ilyen foglalkozásokra, nincs rá pénzük? Idejük? Kedvük? Nem tudom.

Természetesen tudom mi a különbség a zaklatás és a zavarás között...:-) Ne haragudj, hogy ezt mondom, de pont ilyen szőrszálhasogató az az anyuka is, mint te.

2010. jan. 14. 21:24
 12/17 A kérdező kommentje:
Persze. Egyátalán nem korfüggő ebben igazad van. Csak azt montdam, hogy a fiatalabbak hajlaomsabbak rugalamasabban kezelni a szituációkat, kevésbé féltik túl a babát.
2010. jan. 14. 21:26
 13/17 anonim ***** válasza:
Persze nem is azért irtam és lehet, hogy igazad van hogy aki fiatal az rugalmasabb. Én 24 vagyok két kis manoval és az apjuk mindig azt mondja, hogy 3 gyereket kell eltartania :D Csak tapasztaltam már olyat, hogy valaki f
2010. jan. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Véletlenül elküldtem, szóval tapasztaltam már olyat hogy valaki fiatal és nagyon nem jó anya és olyat is aki a rokonságba van 43 éves és nagyon jó anya. Türelmes, rugalmas és benne is van még egy kis gyerek ami szerintem nagyon fontos.
2010. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Tudtam, hogy azt fogod gondolni rólam, hogy olyan vagyok, mint az az anyuka, pont ezért írtam ide, mert gondoltam ide is kell egy ilyen álláspont, mivel akkor továbbra is azt fogod hinni magadról, meg a gyerekedről, hogy ti vagytok a tökéletesek, mivel itt mindenki a te álláspontodat hallja, persze, hogy neked adnak igazat, azért én meghallgatnám az övékét is... Persze, amit én írok, itt is elintézed egy olyannal, hogy egy kaptafa vagyok azzal az anyukával, de talán más emberek nézőpontját is átgondolhatnád ! Talán annak az anyukának is elmondhatnád a saját nézeteidet (veszekedés nélkül) Ha már a gyereked ilyen érett, lehetnél az te is!
2010. jan. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Még mindig nem értelek, komolyan...:-) Jössz itt azzal, hogy veszekszem (én, akit szapulnak és tök kedvesen meghunyászkodik a csoportban) egy rossz szavam sincs ott senkihez. Egyátalán nem akarod megérteni, amit írok. Nem veszekszem ott senkivel és a gyerekem sem zavar senkit.

És nem is fogom ezt megbeszélni azzal az anyukával, mert ő olyan tipus, hogy pont erre vár, hogy látványosan a torkomnak eshessen. Hát ennél azért több eszem van...

A te álláspontod nem a másik fél álláspontja, hanem az ellenkező álláspont és ha azt ítam volna, hogy én vagyok az idősebb anyuka a csoportból a nyugodtabb babával, te akkor is nekem estél volna, mert ilyen vagy.

2010. jan. 15. 14:04
 17/17 anonim válasza:
némmá, egy 1,5 éves diktátor! :D ugye-ugye hitler is így kezdte
2010. márc. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!