Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek olyan szituban,...

Mit tennétek olyan szituban, ha valaki folyton beszólogatna nektek?

Figyelt kérdés

1-1.5 éves babák közé járunk babatornára. Aki viszi a sajátját bármilyen csoportos megmozdulásra az tudja, hogy bizony mindig van valaki, aki szítja a feszültséget...

A kicsikém egy elég aktív gyerkőc. Korához képest elég fejlett baba, érdeklődő, nyitott, örökmozgó. Ő a legkisebb, mégis "átvette" a többi 4-5 nagyobb gyerkőc közt az irányítást, mióta mi is járunk. Ne gondoljatok rosszra, nem vesz el semmit senkitől vagy nem terorrizálja őket, csak aktívabb, barátkozóbb és nagyon ügyes a játékos feladatokban, nagyon érett baba.


Az egyik anyuka folyton beszólogat, a kislányának címezve a mondottakat, hogy látod milyen rossz gyerek, folyton szaladgál meg pakol és ugrál. Persze az ő lánya is menne játszani, de visszarángatja, hogy üljön le és viselkedjen - mondja ezt egy 15 hónapos gyereknek.


Na ezzel még nem is volt bajom, mert elengedtem a fülem mellett, csak elég gáz volt, hogy pont minket szúrt ki magának. Viszont a legutóbbi foglalkozáson kiakasztott. Azt mondta, hogy meg kellene nevelni már ezt a gyereket, meg hogy elég gáz, biztos, hogy hiperaktív lesz - hát az ő lányához képest amúgy biztos....


Be tudnék szólni, de nem vagyok hajlandó egy kiscsoportban vitába elegyedni egy ilyen perszónával. Viszont nagyon feszélyez és az is, hogy a többi anyuka is ferde szemmel néz rám - 15 évvel vagyok fiatalabb, mint ők. Minden mozdulatom bírálva van, mint ahogyan a gyereké is, pedig a fiam csak érdeklődő és értelmes /14 hónapos, beszél, táncol, produkálja magát stb/ és fáj nekik, hogy nem gubbaszt, mint az ő gyerkőceik.


Én nem bántom őket, de egy anyuka kivetelével ki nem állhatom az összeset. Viszont a csoportvezető nagyon aranyos és vette a szituációt, próbálja a dolgok élét egy picit elvenni. Ez az egyetlen értelmes foglalkozás a környéken és már ki is van fizetve előre, tehát nem fogom lemondani, csak nem tudom, hogyan reagáljam le a dolgot.


Szívesen járnék, de nem minden áron, ez így elég kellemetlen. Ti mit tennétek a helyemben?

Köszönöm, hogy végigolvastátok..


2010. jan. 14. 13:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Neked lesz egy normális, érdeklődő, egészséges gyereked.

Nekik meg egy idomított majmuk. 12-13 év múlva ők fogják kérdezni, hogy miért utál a gyerekem...

Egy gyerek életében fontos, hogy megismerje, felfedezze a világot, mi szülők, nem tehetjük meg helyettük. Bár sokan ezt teszik.

Addig járj oda, amíg ki van fizetve, aztán inkább keress másik baba-mama tornát, vagy klubbot. Mások véleményét le se sz@ard.

2010. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Hát sajnos nem minden gyerek olyan tökéletes, érett, fejlett és barátkozó, mint a tied, és az ilyen kevésbé tökéletes gyerekeket, akik csak gubbasztani tudnak (persze te nem bántod őket..) lehet, hogy zavarja, hogy a te gyereked nem hagyja őket békén.


Ugyan úgy, ahogy neked a te gyereked viselkedése a tökéletes és a normális, úgy nekik meg az övéké, és a te szemükben a te gyereked az abnormális, a neveletlen, a stb.

2010. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*ő szemükben
2010. jan. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha nem bántja a kisfiad a többieket és nem veszi el tőlük a játékot, akkor nem értem mi zavarja őket. Ha más gyerek a te fiad miatt rosszul érezné magát az más lenne, akkor jogos az anyukák aggodalma, de a kérdésedből nem ez derül ki. Tök normális ha egy gyerek, rohangál, ugrál, pakolászik!

Mi lenne, ha legközelebb megkérnéd az anyukákat hogy ne minősítség a fiadat, főleg ne az ő füle hallatára, vagy akkor neked mondják el, ha valami problémájuk van, hiszen te sem beszélsz fennhangon arról, hogy az ő gyerekük megy milyen tugyimutyi...

2010. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Szerintem a gyerek a szülő tükre. Ha sokat foglalkozol velük és megmutatod neki a világot érdeklődő lesz és nyitott.

Nem bántom a többi gyerkőcöt és anyukát épp, hogy ők bántanak engem, ha nem eset volna le a leírtakból. Én a foglalkozáson épp, hogy mindig megdícsérem a többi babát, hogy milyen ügyes, hogy ezt és ezt milyen szépen mondja stb.

Az idősebb anyukákra jellemző amúgy ez, hogy kicsit túlféltik a gyerekeket - persze vannak kivátelek. Pl ki vannak akadva, amikor egy adott feladatnál én pl merem dobálni-elkapni a gyerekem vagy fejjel lefelé hintáztatni, aki persze visítva nevet, úgy élvezi. Ők meg úgy néznek rám, mint a véres rongyra. Vagy hogy hagyom, hogy lepakolja a játokokat és széthordja a teremben. És...? De ez csak egy apró példa volt.

Sajnos a városban nincs másik foglalkozás, úgyhogy lehet várok hogyan alakul a dolog és felveszem a kesztyűt. Gondolom ez a későbbiekben is megmutatkozik majd /oviban/. NEm?

Amúgy a kicsim nem zaklatja a többieket. Ezt nem tudom honnan vetted.

2010. jan. 14. 15:06
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
A zaklatás meg a zavarás teljesen más, az egyik szándékos, a másik nem. Nem gondolom, hogy szándékosan rosszat akarna a gyereked a többinek.
2010. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam most lesz 15 hónapos. Mi játszóházba járunk. Általában az én fiam a legfiatalabb és a legaktívabb. Jön-megy, pakol, huncutkodik, de nem piszkálja a többi gyereket, sőt úgy viselkedik mintha ott se lennének. Néha rám is szúrós szemekkel néznek.

Fiatalabb vagyok mint az átlag anyukák, és azt én is megfigyeltem, hogy az "idősebb" anyukák sokkal merevebbek, és kicsit szemrehányóan néznek a fiatalabbakra. Valószínű, hogy nem a fiadra haragszanak, csak egyszerűen idegesíti őket, hogy te fiatal vagy és úgymond ezért lekezelnek. Mintha egy huszonpáréves nő nem tudna gyereket nevelni... Ne foglalkozz velük, had irigykedjenek:DD

2010. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ne is foglalkozz velük, késöbb ez úgy is visszaüt. Az én lányom ugyanilyen volt már kicsiként is mint a te fiad. Érdeklődőtt minden iránt, futkozott, produkálta magát, pakolt és nagyon jol tudta magát érezni akár hol voltunk. Nem minden gyerek egyforma, de ha nem hagyjuk hogy "kivácsiskodjanak" akkor miből tanulnának, hiszen nekik még minden újdonság. A játszótéren volt egy kisfiú akit az anyukája mindig visszatartott, ha a többiek valami "rosszaságot" akartak csinálni. Futkozás, levélbe ugrálás stb, amit amúgy egy gyerek nagyon tud élvezni. Most 3 éves és ott tartanak ha kijönnek a kisfiú nagyon irigy, soha semmi játékát nem adja oda inkább el se mozdul az anyja mellöl és fogja a kezébe, csak nehogy valaki hozzáérhessen a dolgaihoz. Ha valaki még is megprobálja sírva könyörög, hogy menjenek haza. A csoportársai anyukájától tudom, hogy a bölcsibe is mindig őt bántják, mert egyáltalán nem akar barátkozni senkivel meg nem is nagyon akarnak vele barátkozni, mivel soha semmit nem akar csinálni csak "gubbasztani". Szóval hidd el késöbb amikor a te gyereked egy értelmes társasági lény lesz az ilyen gyerekek akkor is csak magukba fognak "gubbasztani" egy sarokba és ez mind azért lesz, mert az anyja nem engedte kicsikorába játszani. Az kisfiam is pont 14 hónapos és ugyan ezeket csinálja ő is. Nekem tetszik, hogy ennyire aktívak és emiatt soha nem szégyenkeztem, sőt nagyon is büszke vagyok rájuk, hogy mindig jó kedvűek és soha nem ücsörögnek el egy sarokba. Azt meg nem is értem, hogy hogy lehet egy ennyi idős gyerekre azt mondani, hogy milyen rossz. Rossz gyerek nincs, főleg nem ennyi idős korba.
2010. jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A többiek már leírtak mindent, amit írhattam volna, nekem csak egy kérdésem van: hány éves vagy? Csak mert azt írtad, hogy 15 évvel idősebbek nálad a többiek. Vagy ők hány évesek? Mert amúgy én is furán éreztem magam az ilyen helyzetekben, ahol a legtöbb anyuka 30 körüli volt, én meg a 20 éves "taknyos" (visszahallottam hogy mondták).
2010. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem korfüggő. Valaki fiatalon és idősebben is lehet ugyanolyan jó anya mint amennyire rossz.
2010. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!